Queen’s Scout Honour roll: 1975

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1975

ALLEN, David John 2nd Beverly Hills
ANTHONY, John 1st Broken Bay
APPLETON, Christopher George 1st Glenbrook
ATKINSON, David Gregory 1st Bulli
AUSTIN, Richard Ian 1st Burwood
BAAR, Milton Morgan 1st Rose Bay
BAKER, Paul Stephen 1st Oatley
BARDEN, Anthony Phillip 2nd Randwick (Catholic)
BASSETT, Mark Anthony 1st Swansea
BELL, Gregory Ferguson 2nd Eastwood
BENNETTS, Ian Phillip 1st West Peakhurst
BJORKLUND, Bo Anders 1st/2nd North Epping
BLAKE, Phillip Keith 13th Canberra
BRADWELL, Phillip John 1st Concord
BRATTER, Philip Michael 1st Balmoral/Beauty Point
BROWN, Clinton David 1st Hillview
BROWN, David Austin 1st Kirrawee
BROWN, David Ian 1st Prairievale Park
BROWN, Robert Stuart 1st Wiley Park
BROWNE, Garry 3rd Rose Bay (Judean)
BUNTON, Stephen Wesley 1st Taren Point
CADDY, Graeme Colin 1st West Lake Macquarie
CADY, Raymond Peter 1st Goulburn
CAMPBELL, David Andrew 1st Corrimal
CAREY, Mark David 1st North Ku-ring-gai
CASEY, John Alexander 8th Canberra
CATER, David Ian 1st Wallsend
COENRAADS, Robert Raymond 1st Belrose
COLLINS, Steven 1st Belmont North
CONRADE, Charles 1st North Engadine
COOPER, John Trevor 1st Broken Bay
COWLEY, Neil 1st Carlingford
CRAWFORD, Francis Patrick 1st Swansea
CRONIN, Martin John 1st Swansea
DAY, Ken Bruce 2nd Chester Hill (St Columbas)
DENNIS, Stephen John 1st Parramatta
DOMASHENZ, Philip 1st Mt Pleasant
DUCKHAM, Anthony John 1st Oatley Bay
DUNBAR, Warren Richard 1st Concord
ELLIOTT, Peter Charles 2nd North Epping
ELWORTHY, Ian Arthur 5th Albury (St David’s)
EVANS, Christopher Vincent 1st Green Valley
FALK, Simon 1st South Turramurra
FENSOM, Trevor Edward 2nd Yagoona
FERNIE, Mark Howard 1st Wallsend
FINDLAY, Dougal 1st Corrimal
FORD, Peter Andrew 1st Woolgoolga
FOSTER, Donald Frederick 1st Wyong
GAFFNEY, Mark 1st Hazelbrook
GATT, Emmanuel Richard 1st Belmont North
GOLDBERG, Jerome Alon 3rd Rose Bay (Judean)
GOLDMAN, Richard 3rd Rose Bay (Judean)
GOODALL, Warren 1st Warilla
GOODWIN, Malcolm 1st Hazelbrook
GOVEY, John Reginald 1st Belfield
GRAHAM, Robert William 1st Cardiff
HALL, Bryan William 1st Broken Bay
HARDING, Gregory Keith 1st Woolgoolga
HARRINGTON, Lloyd 1st North Ku-ring-gai
HART, David Ian 1st Balgownie
HEALY, John Killian 1st Tuggerah Lakes
HEFFERNAN, Robert John 2nd Yagoona
HENNESSY, Michael Francis 2nd Ashfield (Catholic)
HERRING, Phillip James 1st Campsie
HESLEWOOD, Richard Laurance 1st Hurstville Grove
HINES, Mark Bruce 1st Warilla
HINES, Peter James 1st Warilla
JAGO, Graham Peter 2nd Canterbury (St Paul’s)
JAMES, Peter 1st Oatley
JARMAN, Ronald 1st North Epping
JENKINS, David William 1st Wyong
JONES, Gary 1st McCallums Hill
JONES, Paul 2nd Yagoona
KALAMAE, Sulev 9th Sydney
KAYE, Peter 2nd Summer Hill
KEARNEY, Steven 2nd Randwick (Catholic)
KEEFE, Lawrence Phillip 1st East Chatswood
KERSHAW, Robert Grahame 2nd Peakhurst
KNELLER, Allan Graham 1st Gymea Bay
KRASS, Warren 3rd Rose Bay (Judean)
LADE, Douglas 2nd Beecroft
LAHEY, Richard Delpratt 4th Mosman
LANDEL, Ian Young 1st St Marys
LANG, Ian Douglas 1st Dubbo
LEACH, Tony John 1st Wallsend
LEE, Peter John 1st North Rocks
LEES, Norman Paul 1st Mt Druitt/Colyton
LONDON, Michael 1st Ramsgate
MADDEN, Christopher Raymond 1st Connells Bay
MASON, Scott Andrew 1st Condell Park
MAYBLOM, Desmond Allan 1st Belrose
MCINTOSH, Leslie 1st Corrimal
MCMANUS, Ian 1st Gymea Bay
MIDGLEY, Stuart 1st North Engadine
MIKULA, Honza Gregory 13th Canberra
MONTGOMERY, William 1st Edgecliff
MORISON, Robert Bruce 1st Green Point
MURRAY, Warren James 1st Windang
NEILL, Roger Andrew 2nd Tuggerah Lakes
NEYLE, Mark Barry 1st North Engadine
NICHOL, Shane 1st Frenchs Forest
NOUD, Antony Singleton
O’DONOVAN, John 1st Hughes
O’KEEFE, Paul Brian 1st Belmont North
OWEN, Michael Peter 1st Blakehurst
OWEN, Philip 1st Gymea Bay
PATTEMORE, Kenneth John 1st Asquith
PAXTON, Michael Colin 1st Lilli Pilli
PAYNE, Richard Haydn 1st Kotara
PLATT, Allan Douglas 1st Orange
POWELL, James Francis 4th Mosman
PRENTICE, Mark Lindsay 2nd Eastwood
PRESS, Gregory 1st Frenchs Forest
PROCTER, Lance John 4th Parramatta
RENDELL, Allan Gordon 1st Hurstville
ROOKE, Anthony Philip 2nd Beverly Hills
RUSSELL, Stephen Frank Paul 2nd Randwick (Catholic)
RYAN, Warren 1st Sefton
SARELIUS, Carl Allen 1st Concord
SCANLON, Ross Keith 1st Belrose
SCHWERTFEGER, Luke David 1st Wallsend
SCOTT, Digby Huntly 1st Wollongong
SIMMONS, Scott Gordon 1st Oatley
SKILTON, Ian Bruce 1st Cardiff
SLOAN, Terry Howard 1st Goulburn
SMITH, Wayne Raymond 1st South Punchbowl
SMITHSON, Geoffrey Alan 1st Kingsway
SPARKS, Norman Christopher 1st Parramatta
STAINLAY, Graeme Colin 2nd Beverly Hills
STELLER, Gary William 2nd North Epping
STONESTREET, John Harold 1st Dubbo
SWIFT, Alan Board 1st Red Hill
TEAGUE, Adrian John 1st Turramurra
THOMAS, Lindsay Bryant 1st Warilla
VINING, Mark John 2nd Beverly Hills
WALMSLEY, Stephen 1st Denistone East
WARNER, Kevin Lloyd 1st Berkeley
WHITEMAN, Michael Victor 1st West Epping
WIGENS, Peter John 1st Kyle Bay
WILSON, Graham Peter 2nd Chester Hill (St Columbas)
WINDSOR, Timothy Noel 1st Hillview
WOODEN, Geoffrey Roy 1st Prairievale Park
WYBREW, Bruce 1st Narwee
WYBREW, Bruce Richard 1st Narwee
WYNN, David Gordon 1st Mt Pleasant
YATES, Keith Geoffrey 1st Kotara