Queen’s Scout Honour roll: 1979

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1979

ABRAHAM, Craig Alan 1st Turramurra
ALEXANDER, Andrew William 1st North Tamworth
ALLNUT, Denny 3rd Ryde
ANDERSON, Brian Donald 1st Kotara
ATKINS, Susan 1st Broken Bay
ATTARD, Joseph Victor 2nd Canterbury (St Paul’s)
ATTEWELL, Colin 1st Austinmer
AUSTIN, Colin James 1st Nepean
BABICCI, Glen 1st Mona Vale
BANNERMAN, Ross John 1st South Punchbowl
BARKER, Paul 1st Marsfield
BARNES, Richard David 2nd Gordon
BENNETT, Ian William 1st Penshurst
BESSER, Peter Heinz 3rd/4th Kensington
BIRD, Robert Richard Henry 1st Sefton
BLAKE, Anne-Marie 1st Clovelly
BLAKENEY, Peter Edward 1st Thirroul
BOOK, Martyn David 1st West Epping
BOOTH, Richard David 1st Frenchs Forest
BOYCE, Rodney Wayne South Illawarra
BRENNAN, Donna Maree 2nd Green Valley
BRENNAN, Robert John 1st Nepean
BRESNAHAN, Michael John 1st Sefton
BRINGOLF, Guy Charles Peter 3rd Thornleigh
BRUCE, Alan John 4th Mosman
BRUCE, John Lennon 3rd Wagga Wagga
BUFFINTON, Gary Donald 1st Mt Ainslie
BURKE, Ian 1st Revesby
BURNARD, David Martin 1st Valentine
CALDERWOOD, Bruce Robert Kurri Kurri
CARRATT, Yvonne Leslie 2nd Green Valley
CHADWICK, Ian Scott 1st North Turramurra
CHAMPION, Andrew Phillip 1st Albury
CHAPPLE, Graham 1st Bulli
CLARK, Kenneth John 1st Balgownie
CORDATO, Paul Edward 3rd/4th Kensington
COWAN, Paul Francis 2nd Caringbah
COWIE, Barbara Jane 1st Bulli
CULL, Matthew 1st Turramurra
DANIELS, Lee Grant 1st Hillview
DANIELS, Peter Douglas 1st Hillview
DERRIMAN, David Charles 1st Balmain
DERWIN, Anthony Walton 1st Kenthurst
DESOE, Christopher Gabor 1st North Turramurra
DINNEEN, Shannon Joseph 1st Port Jackson
DORAN, Peter John 2nd Roseville
DRAKE, Philip Robert 1st Mt Ainslie
DUNAND, Alain James 1st Hurstville Grove
EAMES, Elaine 1st Sefton
EDE, Antony James 2nd Mortdale
EINSPINNER, Mark Henrix 2nd Roseville
FARRELLY, Jeanette Deborah 1st Howlong
FIELDER, Peter Rodney 1st Kyle Bay
FISHER, Mark Anthony 4th Wollongong
FISHER, Paul 4th Wollongong
FLANDERS, Murray Douglas 1st Narwee
FOOTE, Paul Gregory 1st West Como
FORBES, Anna Kate 4th Wollongong
FOSTER, Ian Louis George 5th Pennant Hills
GALBRAITH, Brian David 1st Concord
GALBRAITH, Michael Russell 4th Mosman
GALLOWAY, Tony Glen 1st North Turramurra
GARNHAM, Bruce 1st Valentine
GEORGE, Mark Phillip 2nd Green Valley
GIBSON, Janelle Myrie 1st Epping
GOLDSMITH, Jacqui Kim 2nd Green Valley
GRANT, Gary Jay 1st Castle Hill
GUASCOINE, Phillip 1st Holbrook
GWYNN-JONES, David Thomas 1st Garran
HALLIDAY, Gregory 3rd Coogee (St Nicolas)
HAMILTON, Stephen 2nd Berala
HAYWOOD, Bruce Philip Tablelands
HEARNE, Andrew Charles 1st Turramurra
HENNESSY, Paul 1st Bourke
HEUSZ, Stephen George 1st Edgeworth
HILL, Stephen 1st Castle Hill
HINDER, Martin Llewlyn 1st Balgownie
HOLDEN, Bryson Campbell 1st Garran
HOLLINGSHED, Glen Anthony 1st Cardiff
JAMES, Craig Dean 1st Turramurra
JARMAN, Robert 1st North Epping
JEFFCOAT, Joanne 1st Helensburgh
JOGO, Brian Gary 2nd Canterbury (St Paul’s)
JOHNSON, Gary Michael 3rd/4th Kensington
JONES, Kevin Raymond Lones
JONES, Lindsay Edward 1st Lansdowne
JONES, Timothy Brian Standen 4th Mosman
JOSLING, Debbie Elizabeth 2nd Green Valley
KEBBLEWHIST, Stephen Mark 1st Banksia
KEMP, Julie Ann 2nd Green Valley
KENNEDY, Bruce John 1st Penshurst
LALAS, Grant Stephen 1st South Coogee
LAMB, Robert George 1st Hurstville Grove
LAMB, Shelagh Anne 1st Mt St Thomas
LANGSFORD, Brenton Royce 3rd Broken Hill
LEWIS, Scott Kings Ley 1st Lambton
LOWE, Bradley Mark 1st Yagoona
MACDONALD, Allen Clyde 2nd Caringbah
MARCZAN, Peter John South Illawarra
MAUGHAN, Robyn 1st Mt St Thomas
MCDOWELL, Darry; Wayne 1st Point Clare
MCEWAN, Lindsay Craig 3rd North Ryde
MCGRATH, Peter 1st Wallsend
MCROBERT, James 1st Middle Harbour
MERRIOTT, Anthony Paul 4th Mosman
MONDS, Dennis Anthony 1st Banksia
MOORE, Glenn 2nd Richmond
MOORE, Peter Damien Nicholas 4th Mosman
MORAZA, Michael Patrick 1st North Turramurra
MOSES, Stuart Stanley 1st Gymea
MULLALY, Paul Edward 1st Sefton
NEEDS, Kim Maree 1st South Wallsend
NICHOLLS, Richard Ian 1st Yaralla
NUSKE, Ross Walter 1st Figtree
NYE, Mark Stafford 3rd Wagga Wagga
O’CARROLL, Catherine Marea 1st South Punchbowl
O’DONNELL, Michael Gerard 1st Tambourine Bay
OLIVER, Wynetta Joy 1st Banksia
OWEN, Dawn 1st Helensburgh
OWEN, Karen Deborah 1st Helensburgh
PARRATT, John Robert 1st Oatley
PHILLIPS, David Ross Earlwood
PHILLIPS, Graeme Kenneth 1st Garran
PINK, Joanne Menzies 1st Frenchs Forest
PORTER, Stephen 2nd Berala
POTTER, Russell James 1st Penshurst
POTTS, Malcolm 2nd Chester Hill (St Columbas)
POUND, Graham Robert 2nd Canterbury (St Paul’s)
PRICTER, Steven Kahibah
PRYOR, Wayne Edward Norton 1st/2nd West Killara
RAMSAY, Lynne Margaret 1st Banksia
RANKIN, Kerrie Lee 1st Thirroul
REA, Michaela Suzanne 1st Banksia
READ, Wayne Andres 2nd Berala
REGAN, Barry 1st Carlingford
RENNIE, Neil 1st Wagga Wagga
REYNOLDS, Nicolas Edwin 1st Bungaroo
RICHARDS, Glenn Robert 1st Wallsend
RILEY, Kenneth John 1st Yaralla
RITCHIE, Craig 3rd Ryde
ROBINSON, Janet Ann 1st Garran
ROGERS, Warren James 1st Gymea
ROSS, David Alexander 1st Wentworthville
ROSS-GOWAN, Ian Michael Kurri Kurri
ROSS-GOWAN, Simon James Kurri Kurri
RUBIOLO, Mark Louise 2nd Beverly Hills
RUSSELL, Ian James 3rd Mortdale
RYAN, Craig Victor 1st Oatley Bay
RYAN, Keith Maxwell 1st Oatley
SAUNDERS, Glyn Lones
SCHWERTFEGER, Carl James 1st Wallsend
SCOTT, Graeme Leslie 2nd Chester Hill (St Columbas)
SHELDON, Scott Douglas 1st Wallsend
SHEPPARD, George 1st Mona Vale
SHIRES, Ricki Steven 2nd Narrabeen
SILVA, Alan Grant Lance 2nd Caringbah
SIMPSON, David Ian 1st Epping
SINFIELD, Warwick John 1st Badgerys Creek
SMART, Ian Clifford 1st Nepean
SMART, Stephen John 1st St Ives
SMITH, Catherine Anne 1st West Epping
SMITH, Colin Jeffrey 1st Burraneer
SMITH, Melinda Rose 1st West Willoughby
SMITH, Peter Rodney 1st West Epping
SMITH, Wayne Stewart 1st Kotara
SMITHERS, Julie Anne 1st North Epping
SNAPE, Shane 1st Wallsend
STANLEY, Kim Nguyen 1st Wahroonga
STELLER, Derek 5th Pennant Hills
STEPTO, Tanya 1st Penshurst
SUMMERSBEE, Christopher 3rd Thornleigh
SYLVESTER, John Scott 1st Wallsend
TAIT, Geoffrey John 1st Swansea
THOMPSON, Diane Elizabeth 1st Yaralla
THOMSON, Gregory Stevens 1st North Turramurra
THORNTON, Douglas Melford 2nd Roseville
UEBEL, Keith George 1st West Peakhurst
VAN RIJN, Derek Anthony 1st Glenorie
VOSS, John David 1st Hurstville Grove
WALKER, Richard James 1st Middle Harbour
WANDERS, Wayne Robert 1st Sefton
WARD, Peter Neville 1st Kotara
WARN, Geoffrey Allan 4th Wollongong
WEISS, Robert Eric 3rd Rose Bay (Judean)
WILCOCK, Brian 1st Bulli
WILLIAMSON, Craig John 1st Oatley
WILSON, Andrew James 1st Wollstonecraft/North Sydney
WILSON, Craig 3rd Ryde
WILSON, Ian 2nd Belmont
WITHERBY, Angus Wakefield 1st Gordon
WOOD, Shane Robert Tablelands
WOODHALL, Steven 1st Castle Hill