Queen’s Scout Honour roll: 1980

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1980

AIKMAN, Stuart Alexander 2nd Roseville
AITCHISON, Michael Lloyd 1st Narwee
ALLEN, Gregory John Kurri Kurri
ALLEN, Jane Miriam 1st Narromine
ARNOLD, Scott Evan 1st Baulkham Hills
ASHTON, Philip Russell 1st Lansdowne
ASPINALL, Philip Craig 1st North Epping
AUBIN, Raoul Stirling Mariee 1st North Epping
BARBER, Stephen John 1st Thirroul
BARDEN, David William 2nd Dubbo
BARNES, Raymond John 1st Thirroul
BARNES, Steven Dion 1st Turramurra
BARRON, Lance 3rd Broken Hill
BARTRAM, Graeme 1st Ramsgate
BASSETT, Dean 1st Forster-Tuncurry
BEATSON, Gregory David 2nd Kogarah
BILLINGHURST, Garry John 2nd Beverly Hills
BILLINGHURST, Kerrie Ann 2nd Beverly Hills
BOWER, Bradford Laurence 1st Narrabeen
BRASIER, Simon Andrew 5th Pennant Hills
BRINGOLF, Kel Andrew 5th Pennant Hills
BUDGE, Michael Stuart 2nd Caringbah
BURGESS, Martin Philip East Lake Macquarie
BURTON, Cathy Ann 1st Bulli
CALDER, Robert William 4th Mosman
CANTLON, Peter Gabriel 1st Kingsway
CARTER, Julie 1st Woy Woy
CASEY, Glenn Philip 1st Oyster Bay
CHLADIL, Brian Anthony 4th Mosman
CHRISTENSEN, Peter Brian 1st Garran
CHRISTIE, Robert Raymond 1st Warners Bay
CLARK, Stephen John 1st Erina Heights
CLARKE, Judith Rebekah 2nd West Epping
CLEARY, Rodney James 1st Katoomba
COLLINS, Gregory John 1st Hillview
COLLISS, Braden John 1st Woronora
CONNOR, Jefferey Ian 3rd Wagga Wagga
COOPER, Stephen James 2nd West Willoughby
COYLE, Tracey 1st Holroyd
CROOK, Bruce John 1st Merewether
DAISLEY, Rodney Maxwell 1st Russell Vale
DAVIES, Karen Linda 1st Clovelly
DE CORSIE, John William 1st Dolls Point
DE GRAAFF, Judith Anne 1st Pinnacle
DEATH, David Leo 1st Grenfell
DIGWEED, John Peter 1st Badimara
DON, Garrie Braeme 2nd West Willoughby
DRYBURGH, Graham George 1st Kenthurst
DUDFIELD, Peter John 1st West Willoughby
DUNDAS, Vicki Anne 3rd Lismore
EGGLER, Mark 2nd West Epping
ELLIOTT, Wayne Michael 1st Orange
EMERTON, Philip 3rd Ryde
ESSEX, Nigel John 2nd Beverly Hills
EVANS, Robert William 1st North Epping
FARRUGIA, David Robert 1st North Turramurra
FITCH, Diane 1st Clovelly
FRENDA, Rodney Arnold Paul 1st Gymea Bay
FROST, Wendy Elizabeth 1st North Epping
GALBRAITH, Malcolm Bruce 2nd West Willoughby
GARDNER, Ian Ross Belmont
GARRAWAY, Scott Malcolm 1st West Como
GODFREY, David John George 1st East Hills
GODFREY, Peter Bruce Lindsay 1st Oatley West
GOLDRICK, Karyn Laraine 1st Tambourine Bay
GREENTREE, Malcolm Grant 1st Muswellbrook
GREENWELL, Robert Alfred 1st Rose Bay
GREGORY, Jon Glenn 1st Tumut
HABERFIELD, David Charles Ettamogah
HAIGH, Amanda Elizabeth 1st Hurstville Grove
HAINS, Christopher Bruce 3rd Wagga Wagga
HAMMOND, Mark David 2nd Canterbury (St Paul’s)
HANCOCK, Paul Ramond 1st Banksia
HARRIES, Bruce Roderick 2nd Kogarah
HAWKE, John Hilton South Illawarra
HAYES, Malcolm Robert 1st Hurstville Grove
HAYNES, Raymond Terry 1st Oatley West
HAZELGROVE, Kelvin John 1st Thirroul
HEARNE, John Edward 1st Dundas
HILLIER, Brett Richard 1st Campsie
HOGAN, Luke Patrick 1st Muswellbrook
HOLLE, William Keith 1st Lilli Pilli
HOPLEY, Philip John 1st Kingsway
HUGHES, David Clyde 1st Narwee
HUGHES, David Warren 1st Grays Point
HUGHES, Ross David 1st Broken Bay
HUMPHRIES, Colin John 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
ISBEL, Bradley John 1st Lilli Pilli
JOHNSON, Darren Lee 1st Thirroul
JONES, John Gregory 1st Muswellbrook
JONES, Luke Maxwell 1st West Como
KEATS, Ralph Andrew Lewis 4th Wollongong
KEHER, Trevor 3rd Broken Hill
KEITH, Jeffrey Graeme 1st Dural
KENNEDY, Trevor Raymond 1st North Epping
KERKHOFF, Glenn Andrew Belmont
KERR, Donald Tristan 1st Blayney
KLADNIG, Adrian 1st Tambourine Bay
KNAPTON, Karen 1st Mt Pritchard East
KNIGHT, Shaun 1st Mona Vale
LANCE, Gregory Brian 1st Turramurra
LATHAM, Kerrie May 1st Keiraville
LAUGHTON, David John 1st Yagoona
LAWRENCE, Paul Stephen 1st Kingsway
LEWIS, Russell Norman 1st North Turramurra
LITTMAN, Suzanne 3rd Rose Bay (Judean)
LOVE, David William 2nd Baulkham Hills
LUCAS, Jeff 2nd Caringbah
LUCKHURST, Fiona Richmond
MACGREGOR, Bruce Kearney 1st Kingsway
MACINTYRE, John Andrew 1st Cronulla
MACLACHLAN, James 1st Long Gully
MADDEN, Peter John 1st Hurstville Grove
MAGSON, Philip 1st Tambourine Bay
MAHER, Gregory 1st Baulkham Hills
MAJOOR, Roslyn Yvonne 1st West Willoughby
MANGLES, Peter 1st Russell Vale
MARDELL, Anthony David 5th Pennant Hills
MARSH, Jonathon Edwards 1st Hurstville Grove
MARTIN, Jeffrey Leonard 1st Yaralla
MARTIN, Richard Winnington 1st Kambah
MARTIN, Sue-Anne 1st Thirroul
MCALISTER, Vicki 3rd Ryde
MCCARTHY, Craig Robert 1st Dundas
MCCULLAGH, Craig Clinton South Illawarra
MCDONALD, Peter Denis 1st Waverton (SCEGS)
MCEVOY, David Christopher 1st Turramurra
MCEWAN, Malcolm William 2nd Richmond
MCINERNEY, Steven John 1st Unanderra
MCLEOD, Alison Margaret 6th Hamilton (Scottish)
MEDCALF, Louise Sonia 1st Umina
MELVILLE, Graeme John 1st Merewether
M’GEE, Denis Paul 1st Dolls Point
MILNE, Christopher David 1st East Roseville
MILNER, John Hamilton 1st North Turramurra
MOORE, Jeffrey Wayne Ettamogah
MORISON, Elizabeth Annabell 1st Mt Ainslie
MORRIS, Elizabeth Jane 1st Narromine
MORRIS, Stephen Charles 1st Narromine
MORTLOCK, Andrew James 1st Yagoona
MOTTRAM, Warren Graeme 1st Dundas
MURRAY, Phillip 1st Kandos
NASH, Mavis Jeanette 1st Narromine
NESBITT, Wayne Barry 1st North Revesby
NICHOLSON, Darren Keith Belmont
NOWELL, Ross Alan 1st North Turramurra
NUPIER, Craig John 1st Oyster Bay
ORTNER, Ralph 1st Mt Ainslie
OSBORNE, Andrew Edward 3rd Ryde
O’SULLIVAN, David Gregory 1st Miranda
PARISH, Joanne Mary Kathleen 1st Narrabeen
PATON, Richard Hugh 1st Erina Heights
PHIPPS, Geoffrey Robert 1st Green Point
PICKLES, Jody South Illawarra
PICKNELL, Brett William 2nd Narrabeen
PIERCE, Anne Patricia 2nd Beverly Hills
POPE, Ian Fraser 1st Baulkham Hills
POULOS, Metaxia 1st Peel
PRATT, Rodney Christopher 1st East Hills
PRESS, Stephen Anthony 2nd Punchbowl
PUGSLEY, Robert Thomas 2nd Panania
PURCELL, Gregory James 2nd Caringbah
PURTILL, Robert 3rd Broken Hill
RAINE, Ian Walter 4th Mosman
RANKIN, Warren John 1st Thirroul
RAUPACH, Kenneth James 1st Waverton (SCEGS)
REDDING, Bruce 1st Shortland
REDEGALLI, Sergio 1st North Epping
RICH, Phillip David 1st Prairievale Park
ROBINSON, Diane Kaye 1st Garran
ROLLS, Gary Alan 1st Lilli Pilli
SCALES, Howard Fred 1st Oxley Park
SCOTT, Paul John Lachlan 1st Lansdowne
SEARY, Jennifer Ellen 1st Hurstville Grove
SEATON, Deborah Anne 1st Point Clare
SEWELL, Mark James 1st Kingsway
SEWELL, Nerilie Gay 1st/2nd West Killara
SHARP, Michael Stephen 1st Miranda
SHARPE, David Colin 2nd West Willoughby
SHAW, Wayne Clark 1st North Turramurra
SHAYLER, Jeanette 1st Umina
SHEAFFE, David John 3rd Lismore
SKEIN, Meredith 1st Mt Ainslie
SMITH, Lynne Dianne 1st Narrabeen
SMITHERS, Carol-Lee 1st North Epping
SMITHERS, Laurence William 1st North Epping
SPARGO, David Anthony 1st North Turramurra
SPARKES, Hugh Gregory 1st Cardiff
STANTON, Alison Catherine 1st Keiraville
STEEL, Sandra Kay 1st Edgeworth
STEWART, Karen Anne 1st Collaroy Plateau
STEWART, Ross Charles 1st Granville
STILES, Elizabeth Therese 1st Miller
STOCKFORD, Vanessa Laurel 1st Wentworthville
STURGISS, Gregory John 1st Bulli
SWAN, Mark James 1st Mona Vale
TABELL, Glen James 1st Frenchs Forest
TARRANT, Michael Stephen 2nd Hurlstone Park
TAYLOR, Deryck John Belmont
THACKALL, Kay Christina 1st Oyster Bay
TINDALL, John Stanwell 3rd Randwick
TOWNSEND, Kim Wendy 1st Penshurst
TRACY, Glenn Gerard 1st Shiprock
TRELOAR, Steven George Lones
TUCKER, Nicholas Geoffrey 1st Forster-Tuncurry
TULK, David John 3rd Goulburn (St Nicholas)
TULLY, Phillip Allen 1st Penshurst
UNSWORTH, Jillian Adele South Illawarra
WARD, Christopher Matthew 1st Sefton
WARDROP, Jeffrey David 1st Oatley West
WASSELL, Kenneth Thomas 1st Campsie
WATKINS, Linda Jane 6th Hamilton (Scottish)
WESTLAKE, Paul Wallace 1st Narrabeen
WESTLAKE, Vicki Patricia 1st Narrabeen
WHITING, Bruce John 1st Shiprock
WILEY, Andrew James 1st Mt Ainslie
WILLIAMS, Peter Roland 1st North Turramurra
WILSON, Ian Andrew 1st Tuggerah Lakes
WILSON, Robert John 1st Tuggerah Lakes
WINTERS, Stuart Andrew 2nd Peakhurst
WOOD, Gary Brian 1st North Engadine
WOOLLEY, John Robert 1st Tumut
WOOLMER, Roslyn Ann 1st Collaroy Plateau
WORTHINGTON, Keith Alan 1st Yagoona
YOUNG, Bradford Phillip 1st East Hills
YOUNG, Mitchell Craig 1st East Hills