Queen’s Scout Honour roll: 1981

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1981

ABRAHAM, Ian Mitchell 1st Turramurra
ADAMS, Raymond John Belmont
AITKEN, Jenny 1st Dee Why
ALEXANDER, Andrew Dooral
ATCHISON, Craig John 1st Grenfell
AUSTIN, Glenn Ian 2nd Beverly Hills
BAKER, John Graeme 1st/2nd West Killara
BALDING, William Andrew South Illawarra
BARBER, Andrew Peter 1st Thirroul
BARNES, Scott Andrew 1st Kenthurst
BARR, Wayne Clifford 1st Orange
BOLAND, Craig M 1st Lilli Pilli
BOON, Geoffrey 1st Thirroul
BRACEGIRDLE, Saul Leighton 4th Mosman
BRADY, Mark Douglas 6th Hamilton (Scottish)
BREMBER, Peter John 1st Katoomba
BROOKS, Jennifer Mary 1st Campsie
BROWN, Gary Ross 1st Narwee
BRUIN, Andrew Hamilton 1st Narrabeen
BUCHNER, Nicholas Richard 1st Turramurra
BUNTON, Philip Charles Raymond 2nd Caringbah
BURTON, Gregory Allan 1st Lilli Pilli
BUTLER, Barry Edward 5th Pennant Hills
BUTT, Graham Philip 1st Holroyd
CAMPBELL, Robert 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
CARR, David Barry 1st Peel
CASEMENT, Garry James 1st Lilli Pilli
CHADWICK, Phillip Evans 1st Lansdowne
CLARK, Michele 1st Erina Heights
CONDON, Lenore 1st Revesby
COWAN, Brian Phillip 2nd Caringbah
CRACKNELL, Andrew John 1st Prairievale Park
CROFT, David 3rd Baulkham Hills
CROOKSTON, James 2nd Caringbah
CUSSEN, Glen Edward 2nd Caringbah
DAVEY, Loretta Joy 1st Long Gully
DAVIS, Jeffrey Robert Keith 1st Turramurra
DRINKWATER, Steven Michael 1st Umina
DUDFIELD, Suzanne Ruth 1st West Willoughby
DUNK, David John 1st Dolls Point
DUNKERLEY, Philip John 1st Elanora Heights
DUNKIN, Paul James 1st Meadowbank
DUNN, Andrew Harry 1st Bungaroo
DUNN, Jeffrey Simon 1st Bungaroo
DUNNE, Geoffrey 1st Oatley West
EDWARDS, Adam Glen 1st Kingsway
EWING, Clifford James 1st Lilli Pilli
FARMER, David Brian 1st Mt St Thomas
FARRELL, Michael Barry 2nd/3rd Lindfield
FAULKNER, Brendan William 1st Grays Point
FETTERPLACE, Jeffrey 1st Beresfield
FITZGERALD, Barry 1st Beresfield
FORGAN, Stuart Anderson 1st Grays Point
FUTCHER, Brett Thomas 1st Belmont
GALL, Melanie Jane 2nd/3rd Lindfield
GERVASONI, Mark Raymond 1st Oatley
GIBBONS, David John 1st Nyngan
GIBBS, David Andrew Ettamogah
GODFREY, Paul 1st East Hills
GOUGH, Peter Noel 1st Collaroy Plateau
GRAY, Alan David Kurri Kurri
HAGEDOORN, Leon Robert 1st Blacktown
HALLORAN, Peter James 1st Carlingford
HARDWICK, Christopher John 1st Prairievale Park
HART, Peter Anthony South Illawarra
HEGH-GULDBERG, Martin 1st Lindfield
HEGH-GULDBERG, Paul 1st Lindfield
HIBBERD, Peter John 1st Bungaroo
HILL, Michael John 1st Ashbury
HOLLER, Jens Michael 1st Banksia
HOVEY, Claire Roslind 1st Lane Cove
INNES, Bruce Davidson 1st Mt St Thomas
JAMES, Kennth David 1st Russell Vale
JEFFARES, Daniel 1st Mt St Thomas
JORDAN, David Wesley 1st Narwee
KEIGHRAN, Mark Owen 1st Nyngan
KEYS, Wesley Malcolm Shouthwell 1st Russell Vale
KUZIS, Ronald Henry 1st Ashfield
LACEY, Warren James 1st Kotara
LAMB, David Andrew 1st Mt St Thomas
LEAYR, Brad 1st Beresfield
LEE, Bernard 1st Milsons Point/Cammeray
LEMME, Melinda Joy 3rd Ryde
LINFOOT, Richard 1st East Hills
MACHIN, Alex 1st Lilli Pilli
MACKENZIE, Sandra McFarlane 3rd North Ryde
MARSHALL, Thomas David 1st Castle Hill
MARTIN, Lisa Ellyn 1st Revesby
MARTIN, Neil John 1st Yaralla
MASON, Scott Anthony 3rd Randwick
MATHWIN, Kim 1st Shortland
MAUGHAN, John 1st Mt St Thomas
MCADAM, John Nelson 1st Seven Hills
MCCARTHY, Eris John 1st Erina Heights
MCCLOSKEY, David Alexander 1st Kotara
MCCOURT, Warren John 2nd Beverly Hills
MCEWAN, Guy Lachlan 3rd North Ryde
MCGROW, Stuart 3rd Ryde
MCLACHLAN, Gordon Duncan 1st Lilli Pilli
MCMURRAY, Kerry Stuart 1st Glenorie
MCPHEE, Gavin Lambton
MCRAE, Duncan Charles 1st South Hornsby
MEREDITH, Royden James 1st/2nd West Killara
MILLAR, Julie 1st Mt St Thomas
MOORE, Richard 1st Beresfield
MORGAN, David George 1st Oatley Bay
MORLEY, Craig Stewart 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
MORRISSEY, John Bernard 2nd Canterbury (St Paul’s)
MOSES, Alan Hamilton 1st Grays Point
MULLER, Andrew David 1st North Turramurra
MUNRO, Stephen Brian 1st Castle Hill
NELSON, Steven 1st Hurstville Grove
NORRIS, Jennifer Kay 1st Revesby
NORTON, Raelene Narelle 1st Narrabeen
NUSKE, Mark Harold 1st Figtree
O’CONNOR, Kieran 1st Mt St Thomas
OERLEMANS, Michael 1st Granville
ONSLEY, Anthony 2nd West Willoughby
O’REGAN, Grant Frederick 1st Dolls Point
OSBORNE, Simon Joseph 1st Lansdowne
PALMER, Darryn Thomas 1st Warners Bay
PAPALLO, Martin Andrew 3rd Ryde
PARKINSON, Sonia Jane South Illawarra
PAYNE, Mark Andrew 1st North Epping
PEAK, Leanne Michele 1st Umina
PERCY, David Wayne 1st Banksia
PHILLIPS, William Lincoln Alexander 1st Penshurst
PINCH, Neville John 1st Katoomba
POOLE, Angela Maree Belmont
POOLE, Hilton Edward Lones
POWELL, Gregory David 1st Greenacre
POWER, Andrew Craig 1st Kotara
PRYOR, Neale Anthony Norton 1st/2nd West Killara
RATHBONE, David Antony 1st Dee Why
REEHORST, Howard 1st East Hills
RITCHIE, Susan 3rd Ryde
ROBINSON, Gregory William 2nd Caringbah
ROSS, Ian 1st Girraween
ROWLEY, Stephen 3rd Baulkham Hills
RUGG, Bryan Edward 1st Unanderra
RUSSELL, Karen Elizabeth 1st Frenchs Forest
RYLANDS, Paul 1st Turramurra
SAPPEY, Dean Bradley 1st Gymea Bay
SAUL, Kevin Joseph 1st Meadowbank
SCHWEIGER, Max 1st Randwick
SCOTT, David John 1st Sefton
SCOTT, Kendal Sean 4th Mosman
SEAL, Karen Ellen 3rd Ryde
SEAL, Tracey Leanne 1st Woy Woy
SEYMOUR, Vicki Joyce 1st Moruya
SHAW, Bret Elliott 2nd Forestville
SHEA, Barry Arthur Hindmarsh
SHERRATT, Peter Gideon 1st Lilli Pilli
SHOEBRIDGE, Roslyn Rae 1st Commirvenuni
SILVER, Gregory John 1st Broken Bay
SILVER, Shari Gai 1st North Epping
SINGLETON-TURNER, Sean Lyndon 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SKINNER, Brian James 1st Lambton
SMALL, Alison Charmaine 1st Oatley
SMART, Neil Cameron 1st Nepean
SMITH, Shane 1st Granville
SMITH, Trevor Andrew 1st Lilli Pilli
SPILLER, David Leonard 1st East Ryde
STACEY, Peter Cameron 1st West Willoughby
SZCZYGIELSKI, Cathy 1st Oatley
TAYLOR, Garry James 1st Leeton
THISTLETHWAITE, Paul John 1st Frenchs Forest
THOM, Geoffrey 1st Lugarno
THOMAS, Andrew 1st Sydney
TORNING, Andrew 1st Girraween
TOWSEY, Karen 1st Hurstville Grove
TURNER, Colin Richard 1st Collaroy Plateau
VAOLA, Steven 1st Mt St Thomas
WALKER, Keith James 1st Shortland
WALKER, Scott Leslie 1st Holroyd
WALLER, Anthony 2nd Randwick (Catholic)
WALLS, Rodney Edmund 1st Unanderra
WEBSTER, Sue-Anne 1st Wentworthville
WEEKS, Peter Laurence 1st Grenfell
WELLS, Peter Anthony 1st Shortland
WESTWOOD, Ian Mark 1st Penshurst
WEULE, Robert Andrew 3rd Goulburn (St Nicholas)
WHATSON, Bradley Raymond 1st Narrabeen
WHEATLEY, Janette Ruth 1st Revesby
WHITFIELD, Robert Kehrli 1st Elanora Heights
WILCOX, Glenn 2nd Glenbrook
WILLIAMS, Alun David 1st Narrabeen
WILLIAMS, Olwen Rhonda 1st Penshurst
WILSON, Andrew Jack 1st Campsie
WISE, Paul John 1st Lugarno
WOOD, David James 3rd North Ryde
WOODS, Ian Thomas 1st Oatley
YIM, Stephen 1st East Hills