Queen’s Scout Honour roll: 1982

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1982

ARCHER, Mark Douglas 1st Lindfield
ARNEMAN, James Gerard 1st Marsfield
ARNETT, Craig James 1st Coffs Harbour
ATCHINSON, Michael William 1st Grenfell
AUSTIN-EAMES, Rodney John 1st Lugarno
BANKS, Stephen Douglas 1st North Turramurra
BEACOM, Kerrie Jean 1st North Epping
BEST, Margaret Hamilton 2nd St Ives
BLANCQUART, Oliver Paul 1st Gymea Bay
BONE, Graham Malcolm 3rd North Ryde
BROWN, Andrew 1st North Turramurra
BROWN, James Macquarie 1st North Turramurra
BURNS, Stephen 2nd Allambie Heights
BURROWS, Jennifer Anne 3rd Wahroonga (St John’s Own)
BUTT, Anthony John 1st East Ryde
CAFE, Garry 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
CARPENTER, Brian John 1st Wyong
CASH, Brent Kingsford 2nd West Epping
CHISWELL, Glen James 1st Commirvenuni
CHITTY, Andrew Hamish Martin 1st Lindfield
CLARE, Grahame Richard 3rd West Pennant Hills
CLARKE, Donna Lee 1st Woy Woy
CLAYTON, Mark Andrew Kotara
CORLESS, Richard Andrew 1st Girraween
CORNISH, Gordon 2nd Berala
COSTA, Gary Mark 1st Shiprock
COWAN, Kevin 2nd Caringbah
CURREY, Adam Robert Lones
DADDO, Blake Matthew 1st Ramsgate
DARTON, Andrew Clive Harwood 1st Lindfield
D’AVAUGOUR, Michael George 4th Mosman
DENNIS, Timothy Leslie 1st Gymea Bay
DOWNES, Phillip Alexander 1st Figtree
DRATON, Stephen Glen 1st Smithfield
DUNKIN, Kim Michele 1st Meadowbank
EAMES, Leonard James 1st Sefton
EASTER, Kathryn Jane 1st Erina Heights
EASTON, Colin Robert 2nd Caringbah
EDWARDS, Simon Peter 1st Kingsway
ELLIOTT, Paul James 1st Gymea Bay
FARR, Rex Stewart James 1st East Hills
FIRKINS, Arthur Stuart 1st Waitara
FOWLER, Matthew 1st Warragamba
FRENCH, Stanley Charles 1st Lugarno
GAVIN, David Ross 1st Narwee
GLENDINNING, Duncan James 1st Lindfield
GODBOLD, Matthew Ryan 3rd/4th Kensington
GOW, Richard 1st Oyster Bay
GREBERT, Brian Rodney Kotara
GREENE, Allen Merton 1st Illaroo
GREGORY, Robert Gordon 1st Cardiff
HANCOCK, Bruce Geoffrey 1st North Epping
HANCOCK, Rodney James 1st Banksia
HARDIMAN, Darryl 1st Granville
HARRIS, Brett 1st Grenfell
HARRIS, Carl 1st Warragamba
HARVEY, Paul Robert 1st Thirroul
HAWKES, Alan McGregor 1st Illaroo
HAYES, Paul 2nd Chester Hill (St Columbas)
HENDERSON, Fiona Elizabeth 3rd Wagga Wagga
HERBERT, Jeffrey Charles 1st Elanora Heights
HEWITT, Ian A 1st Leeton
HUNTER, Geoffrey Norman 1st East Roseville
HUTTON, John Phillip 1st Mt Riverview
ICKE, David William 1st Penshurst
INNES, Ross Andrew 1st Mt St Thomas
IVSHENKO, Paul 1st Port Jackson
JACKSON, Timothy 1st North Turramurra
JAY, Kerry 3rd Broken Hill
JESSOP, Paul Andrew 1st Gosford
JOHNSTON, Meegan Lorraine 1st Cambridge Park
JUDD, Paul 5th Pennant Hills
JURATOWITCH, Brent Umina
KAMPER, Carl Tamis 1st West Willoughby
KEATS, Gavin Lewis 4th Wollongong
KINCHIN, Eric 1st Carlingford
LAMB, Darrell Neil Lones
LEACH, Adrian Leslie 1st Miller
MACKIE, Andrew Wilson Grafton
MACLEAY, Keith 3rd Baulkham Hills
MARRIOTT, Lindsay Jon 1st Kingsway
MATTHEWS, David Errol 1st Wentworthville
MATTHIESEN, Frances 1st Mt St Thomas
MCBROOM, Paul 2nd Richmond
MCDONALD, David Bruce 1st West Willoughby
MCDONNELL, Todd 3rd Baulkham Hills
MCHUGH, Christopher Peter 1st Kotara
MELVILLE, Wayne Stuart 1st Merewether
MILTON, Peter Stewart Lambton
MOLLER, Peter 1st Windsor
MORRIS, Gregory Douglas 1st Murray Farm
MORRIS, Rhonda Ann 1st Woy Woy
MORRISON, Sandra Jane 1st Erina Heights
NAVEN, Angela Beverly 1st Bungaroo
NEENAN, Catherine Therese 1st Green Point
NICHOLLS, Raymond Leslie 1st Warilla
NOLLAND, Arthur Albert 1st Narromine
OAKMAN, Peter 1st Mt St Thomas
OLIVER, Susan 1st Holroyd
OWERS, Donna Whitton 2nd St Ives
PAYNE, Fiona Elizabeth 1st North Epping
PAYNE, Marrack 1st Mt St Thomas
PEARCE, Christopher Bruce 1st Shiprock
PERRY, Lyndall Anne 1st/2nd West Killara
PHEGAN, Stuart James 2nd Roseville
PHILIPSE, Christine 1st Yass
POOLE, Kenneth Charles 1st North Rocks
POULTON, Jane Lesley 2nd St Ives
PROWSE, Jennifer Lorraine 1st/2nd West Killara
RANN, Stuart John 1st Pymble
REA, Catriona 1st Nyngan
REES, Brian Douglas 1st Mt Colah/Mt Kuring-gai
RICE, Alison 1st North Rocks
ROBINSON, Jennifer Anne 1st Careel Bay
ROSE, Tracey Elizabeth 3rd West Pennant Hills
ROSS, Carmen 1st Moruya
ROY, Craig 1st Loftus
SCARBOROUGH, Michael Rodney Ryde
SCHWERTFERGER, Andrew John 1st Wallsend
SCOBIE, Linda Anne 4th Wollongong
SCOTT, Fergus Perry 4th Mosman
SIKKENS, Gregor Jan 3rd Dapto (St John’s)
SIM, Robert Andrew Cuthbertson 2nd St Ives
SIMPSON, Brett James 2nd Sutherland (ARMCO)
SINCLAIR, John William 1st Turramurra
SMITH, Paul Ettamogah
SPARK, Deann 1st Shortland
SPARKES, Robert Francis 1st East Hills
SPOHR, Peter Ernest 2nd East Maitland
STEELE, Andrew James 1st Toronto
STENNER, Jacqueline Anne 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
STEVENSON, Gregory William 1st Tumbi
STEWARD, David John 1st Jannali
STRAWBRIDGE, Robert Andrew 1st/2nd West Killara
SULLIVAN, Guy Thomas 1st Meadowbank
SUTTON, Raelene Jennifer 1st Tumut
SUTTON, Rodney Wayne 1st North Epping
SWAIN, Marion Enid 1st/2nd West Killara
SWINDELLS, Sonia 3rd Baulkham Hills
SYKES, Jeffery Scott 1st Orange
SZE-MING, Simone Ying 1st Peel
THOMPSON, Simon Everitt 1st Turramurra
THOMPSON, Susan Jane Lones
THORNLEY, Suzanne 1st Seven Hills
TOOLIN, Scott Robert 1st Gymea Bay
TURNER, David Alan 1st North Revesby
VENESS, Craig Anthony 1st Grenfell
WALKER, Brett John Paul 1st Banksia
WALKER, Mark Stewart 1st Lugarno
WALL, Margaret 3rd Baulkham Hills
WARE, Andrew Ensor 1st Mt Riverview
WEBSTER, Lynda Mary 1st Peakhurst South
WHEELER, Thomas 1st Grenfell
WHITE, Steven Alan 1st McCallums Hill
WILLACY, Robert Arthur Lambton
WILLIAMSON, Luke Andrew 1st North Turramurra
WILSON, Garry Ronald Blyth 1st Cronulla
WOO, Derek Yeo Leong 1st Kogarah Bay
WOO, Li-Anne Elizabeth 1st East Hills
WOODS, Kerryn Lorne 1st Windsor
WYATT, Stephen William 1st North Turramurra
YEAMAN, Russell David 1st Figtree
YEO, Gregory Roderick 1st Shiprock
YOUNG, Andrew James 5th Pennant Hills
YOUNG, Jock Peter 1st Gymea Bay
ZUIDERWYK, Jeffrey Jack 1st Bulli