Queen’s Scout Honour roll: 1984

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1984

ALLSOP, Martin Glen 1st Beresfield
APPERLEY, Miles Hyam 1st Illaroo
ARCHER, John Stephen 1st Lindfield
ARNOLD, Brett 1st Tuggerah Lakes
BAKER, Gavin John 1st Jannali
BARNES, Jane Maree 1st Collaroy Plateau
BARNES, John Cameron 1st/2nd West Killara
BELL, Tracey Anne 1st Hornsby
BENNETT, David Alan 1st/2nd West Pymble
BERRY, Craig Douglas 1st Kenthurst
BLAKEMORE, David 2nd East Maitland
BOWER, Brett Anthony 2nd Banksia
BOYD, Craig Peter 1st West Peakhurst
BRENNAN, Rhonda 1st Woy Woy
BROEKMAN, Kathleen Bernadette 1st Peel
BROWN, Neil Andrew 1st Narwee
BRYANT, Scott Phillip 1st Oatley Bay
BUCKTON, James 1st Wyong
BURROWS, Simon Daniel 3rd Thornleigh
BUTTERS, Helen Elizabeth 1st Commirvenuni
CAMERON, Stuart Gordon 2nd St Ives
CANNING, Darron 1st Jamberoo
CARPENTER, Phillip Noel 1st Wyong
CARR, Paul 1st Loftus
CHURCH, Peter 3rd Baulkham Hills
CLIFFE, Stephen John 1st Illaroo
COCKBAIN, David Peter 1st Beresfield
COPPACK, Heather Gae 1st Oatley
COWIE, Diane 1st West Ryde
CRANE, Christopher 1st Cardiff
CUSSEN, Neil Robert 1st Caringbah
DAVIES, Megan Lesley 1st Turramurra
DAVIS, Jock Sydney 1st Lane Cove
DENT, Grant 2nd Merrylands (St Matthew’s)
DION, Sydney James 4th Wollongong
DOLEZAL, Vaclav 1st Springwood
DONALD, Ian David 1st Kyle Bay
DONALDSON, Bruce Ian 1st Cardiff
EDWARDS, Scott David 1st Lilli Pilli
EDWARDS, Steven Keith 1st Warilla
EMERTON, Pamela May 1st East Ryde
FILAN, Kevin James 1st Meadowbank
FILMER, Kenneth Craig 1st Moruya
FROST, Kelvin John 1st Beresfield
GRAY, John Fraser 3rd Thornleigh
GROGEN, Dorothy Dianne Elizabeth 2nd Dapto
GUNNER, Michael 3rd Orange
HABERFIELD, Ian Scott Ettamogah
HAMMOND, Paul David 1st Lilli Pilli
HARRIS, Craig Philip 1st Jamberoo
HAWKES, Kerrie Ann 1st Illaroo
HEAP, John Kotara
HERBERT, Levack James 1st Epping
HIGH, Hilda Anne 2nd St Ives
HINES, Christopher John 1st Warilla
HOCKING, Ian Gordon 1st Marsfield
HOCKING, Sharyn Elizabeth 1st Moruya
HODGE, Trevor John 1st Oatley Bay
HODGSON, Tracey Lee 1st Edgeworth
HOLMAN, Martin Kenneth 1st Epping
HOLZ, Warran Frederick South Illawarra
HONOR, Kylie 1st Erina Heights
HOUTERMAN, Lorraine 1st Springwood
IBBERT, Alan Leslie 1st Sydney
ISON, Timothy Sturt Harold 1st Wyoming
JESSHOPE, David 4th Wollongong
KEILY, Keith Sidney 1st Warilla
KIRKNESS, Brett Andrew 1st Erina Heights
KOSCHEL, Richard Trevor Ettamogah
LAMP, Ian David 2nd Sutherland (ARMCO)
LOCHRIN, Nicholas David 3rd Thornleigh
MACDONALD, Bonnie Lee 1st Hornsby
MACDONALD, Stephen Bruce John 1st Kingsway
MACPHERSON, Lisa Anne 1st Lilli Pilli
MADDEN, Warwick Roy 5th Pennant Hills
MAHANT, Arjun 1st Jannali
MALADY, Anne 1st Mt St Thomas
MALADY, Donna 1st Mt St Thomas
MARSHALL, Paul Andrew 1st Cardiff
MARSHALL, Steven Robert Lones
MELVILLE, June 6th Hamilton (Scottish)
MERCIECA, Joseph John 1st Pendle Hill
MILLE, Charles Frank Anthony 3rd/4th Kensington
MILLER, Andrew 2nd St Ives
MITCHELL, Stephen Leslie 1st Kellyville
MOLLER, Ian William 1st Windsor
MONKS, Warren Stephen 2nd St Ives
NICHOLLS, Malcolm Tony 1st East Ryde
NUSKE, Paul Jonathan 1st Figtree
O’BRIEN, Catherine Anne 1st Kyle Bay
O’BRIEN, Craig Anthony 1st Belmont
OLIVER, Brendon David 1st Liberty Plains
O’NEILL, Timothy James 1st Moruya
OPDAM, Regina Bernadette 1st Deerbush Park
O’REILLY, Alison 1st Beresfield
OWENS, Scott 1st Swansea
PAGE, Lynette Heather 1st Greystanes
PALLADINO, Marco 1st Blacktown
PASCOE, Mark Andrew 1st Springwood
PAYNTER, Patrick John Lambton
PEARSON, Kathryn June South Illawarra
PERRY, Kathryn Louise 1st Jamberoo
PETERSON, Bruce Rohan 3rd West Pennant Hills
PHILLIPS, Michael 1st Penshurst
PHILLIPS, Steven Edward 1st Sutherland
PRYOR, Mark Lewis 1st Figtree
RAYNER, Paul Andrew Halbish 1st Wollongong
REYERINK, Maria 3rd Baulkham Hills
REYES, Romel 1st Sefton
ROBERTS, Peter James 1st Oatley Bay
ROWLAND, Duncan Chisolm 1st Turramurra
SANDERS, Peter Andrew 3rd West Pennant Hills
SANDILANT, Graham John 1st Oatley
SARGENT, David 1st Oatley Bay
SAVAGE, Brett Mark 1st Lugarno
SETON, Janelle Margaret 1st Leeton
SHERRARD, Simon Charles 1st Turramurra
SIM, Philippa Joy Nicholson 2nd St Ives
SIMPSON, Brad Ross 1st Bexley
SINGLETON-TURNER, Keith John 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SMITH, David James 1st Rathmines
SMITH, Robert John 1st Swansea
STANFIELD, Craig Bruce James 1st East Ryde
STISKIN, Cathi Anne McKay 1st Moruya
TACON, George Edward 1st Liberty Plains
TAYLOR, Richard Thornton 1st Lindfield
THOMAS, Gregory James Davidson
THOMPSON, Jennifer Anne Frances Lones
TOURLE, Alison Ann 1st Jannali
TROTTER, Paul Anthony Lones
ULPH, Michael Kotara
VEITCH, Andrew Scott 1st Barrenjoey
WARNOCK, Kathleen Alison 1st Moruya
WILSON, Andrew Jonathan 1st Wahroonga
WILSON, Gaylene Ruth 1st Baulkham Hills
WILSON, Simon Andrew 1st Moruya
WINTERS, Ian Gordon 2nd Peakhurst
YATES, David William 1st Peakhurst
YATES, Nerina Mary 1st Carlingford
ZINN, Kurt 2nd Campbelltown