Queen’s Scout Honour roll: 1985

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1985

ALFRED, Ian Michael 1st East Ryde
ALLEN, Rodney John 1st North Rocks
ANDERSON, Alison 1st Barrenjoey
ANDERSON, Iain Leslie Ettamogah
ARMITAGE, Darren Kotara
ARMSTRONG, Grant Christopher 1st Gladesville
BAKER, Robert James 2nd/3rd Lindfield
BANNISTER, Christopher Laurence 1st Narrabeen
BANNISTER, Paul Stewart 1st Balgownie
BARLIN, Lydia Stanton Lones
BARNES, David 1st Kenthurst
BENTLEY, David Thomas 1st North Engadine
BERGSMA, Brian Robert 1st Jamberoo
BEXON, Jennifer Gai 1st Nyngan
BLAXELL, Lisa Belmont
BLOEMER, Roger Central Oak Flats
BOKENHAM, Mark Edward 3rd West Pennant Hills
BOURKE, Gregory Joseph 1st Thirroul
BREEN, Beverley Anne 1st Warilla
BRIEN, Linda 1st Illaroo
BRYAN, Peter Lambton
BURKE, Gerard 1st Garden Suburb
BURTON, Philip Bruce 1st Turramurra
BURTON-COOK, Kim Maree 1st Mt St Thomas
CAETAN, Sylvin George 1st Liberty Plains
CANT, Simon 2nd East Maitland
CARR, Bruce 1st Garden Suburb
CASH, Stuart Kingsford 2nd West Epping
CASTLEY, Christopher James 1st Marsfield
CATER, Evan 1st Wallsend
CHANDLER, David Patrick 1st McCallums Hill
CHANEY, Julia Kurri Kurri
CHAPPLE, Bruce Norman 1st Bulli
CHISWELL, Helen Margaret 1st Commirvenuni
CHRISTOPHERSON, Judith Anne 3rd Orange
CINCOTTA, Angela 1st Barham
CLARKE, Catherine 1st Springwood
CLARKE, Jodie 1st Woy Woy
CLARKE, Linda Jane 1st Narromine
COTTERILL, Craig James 1st Berowra
COTTON, Craig Stephen 1st North Engadine
COWLEY, Adam 2nd Campbelltown
CRABTREE, Joanne Helen 1st Lilli Pilli
DAVIES, Michael Gareth 1st Illaroo
DAVISON, Martin John 1st Kirrawee
DAWES, Graeme Andrew 1st Loftus
DE LACEY, Mark Richard 1st Figtree
DINES, Robert Bradley 1st Penshurst
DUNKERLEY, David William 1st Barrenjoey
EDWARDS, Karen Ann 1st Warilla
ELLIS, Mark 1st Woy Woy
EMERSON, David Brian 1st North St Ives
EVE, Damien 1st Garden Suburb
FLIGHT, Ronald 1st Woy Woy
FORD, Malcolm Stuart 2nd Mortdale
FORGAN, Miles Adrian 1st Grays Point
FOWLER, Jon 1st Cambridge Park
GEATCHES, Karen 1st Rathmines
GLANVILLE, Gregory Mames 1st Mt Colah/Mt Kuring-gai
GOBLE, Bryan 1st Barham
GRAHAM, Scott Ward 2nd Peakhurst
GRAY, Anthony John 1st Punchbowl
GRAY, Glen Barrie 1st Wyoming
GREEN, Steven Kimberley 3rd West Pennant Hills
GREGORY, Scott Alan 1st Gladesville
GRUNDY, Shane Peter 1st Cambridge Park
HADDRILL, Christopher David 1st Kingsway
HALLS, Wayne Gordon 1st Kingsway
HAMILTON, Garth Macarthur 1st Murray Farm
HANSFORD, Martin 1st North St Ives
HAY, Andrew Thomas William 1st Bexley
HAYES, Lynden Phillip 1st Lilli Pilli
HILL, Brian Hunter Lones
HILL, Katrina Diane 1st Ashbury
HODGES, Shane 3rd Baulkham Hills
HOUGHTON, Richard Paul 1st Kingsway
HUETTER, Kevin Central Oak Flats
HUGHES, Stephen Peter 2nd Campbelltown
ISON, Felicity Marianne Wyoming
IVERS, Rowena 1st Commirvenuni
JESSUP, David Ian Lones
JOLLIFFE, Tania 1st Narromine
KANE, David 3rd Campbelltown
KELAHER, Nicholas Francis 1st Wahroonga
KENT, Adrian 1st Garden Suburb
KENTISH, Philip 2nd East Maitland
KING, Andrew Ian 1st Balgowlah
LEWIS, Geoffrey Kenneth Lones
LIGHTFOOT, David 6th Hamilton (Scottish)
LIMBRICH, Stephen James 3rd Thornleigh
LITTLEWOOD, Ivan 2nd West Epping
LUCAS, David Lawrence 2nd Peakhurst
LUXON, Ian James Ettamogah
MACOUN, Angus Robert 2nd Gordon
MARSHALL, Jenny Lee Lones
MARSHALL, Richard John Lones
MCCOTTER, Ian Thomas 2nd Mortdale
MCINTOSH, William Richard 1st Gordon
MCLACHLAN, Robert Richard 1st Lilli Pilli
MCSTRAVICK, David Ernest 1st North Epping
METCALFE, Christopher 1st Shortland
METCALFE, Glen 1st Wallsend
MILLER, Karen Lones
MILLER, Robyn Gai 1st Figtree
MILLINGTON, Dean 1st Garden Suburb
MONAHAN, Anthony 2nd Campbelltown
MORGAN, Glen Warren Lones
MUIR, Suzanne Kurri Kurri
NEILSON, Andrew Lambton
NEVIN, Simon Thomas 1st Grays Point
OPDAM, Fiona Maria 1st Deerbush Park
OSWALD, Gary Douglas 1st East St Marys
OWERS, Matthew 1st North St Ives
PATTERSON, Vicki 3rd Campbelltown
PERRY, Andrew Douglas 1st/2nd West Killara
PERRY, Roderick Brian 2nd Gordon
PHILLIPS, Karyne 1st Deerbush Park
PHILLIPS, Mark John 1st Peakhurst
PILGRIM, Mark Christopher 3rd Gymea
PLUNKETT, Christine May 1st Lilli Pilli
PRIEST, Allan David Lones
PRIEST, Gareth John 4th Wollongong
PROWSE, Rohan David 1st/2nd West Killara
RANSOME, Lynda 1st East Ryde
RHODES, Steven John 1st Warilla
RIESE, Gregor 1st Berowra
ROBERTS, Kylie Anne 1st Oatley Bay
ROBINSON, Adam Lambton
ROGERS, Aleta 1st Peats Ridge
RUDDOCK, Scott Neil 1st Warilla
SANDELL, Glenn Brian 1st Davidson
SANDERS, Grant 3rd Campbelltown
SAWYER, Garry 1st Cardiff
SCHMUTTER, Jason Pearce Lones
SEAL, John 1st Woy Woy
SEARLES, Pail 1st Garden Suburb
SERGEANT, Gordon John 1st Greenacre
SHIPWAY, John Robert 1st Narrabeen
SOLOMON, Paul Brett 3rd Rose Bay (Judean)
SOUTHWELL, Paul 1st Erina Heights
SPENCER, Melinda Jane 3rd West Pennant Hills
STEWART, Kevin John 1st Thirroul
STREATFIELD, Altair 6th Hamilton (Scottish)
TARTE, Andrew Michael 4th Mosman
TATTERSALL, Michael 1st Liberty Plains
THOMPSON, John Kenneth Glynne Lones
THOMPSON, Stephen Robert 2nd Peakhurst
TIMMERMANS, David Anthony Ettamogah
TOLLARD, Karen 1st Belmont North
TOOLIN, Lawrence Andrew 1st Gymea
TRANTER, James Wilfred 1st Glenorie
URQUHART, Nigel Guy 1st Lilli Pilli
WALKER, Bruce 1st Garden Suburb
WALL, Andrew 1st Tumbi
WARREN, John Robert 1st Hornsby
WATSON, Wendy 1st Beresfield
WEBSTER, Stuart 1st Garden Suburb
WHISTON, William Paul 3rd Orange
WHITE, Gary Robert 1st Iluka
WHYTE, Andrew Deane 1st East Hills
WIESE, Darryl Arthur 1st Coonabarabran
WILLIAMS, Rhys John 1st Penshurst
WINSTANLEY, Craig George 2nd Mortdale
WONSON, Stuart Douglas 2nd Beecroft
WOOD, Rodney 1st Garden Suburb
YEO, Anthony James 1st Shiprock