Queen’s Scout Honour roll: 1986

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1986

ABLESON, Kristen Leigh 1st Belmont North
ALEXANDER, Justin John 1st Jamberoo
ALLSOP, Murray John 1st Beresfield
ANDERSON, Neal Robert 1st South Hornsby
ANDERSON, Sheena Maree Ettamogah
ANDREW, Noel Joseph 1st Toongabbie West
ATKINS, Stephen William 1st Beresfield
BAKER, Rodney 1st Shortland
BARWOOD, David William Spencer 1st Cobar
BATES, Matthew Robert 1st Jannali
BEAZLEY, Stephen James 1st Dubbo
BIRKETT, Graeme Clemton Park
BLOOMFIELD, Steven Roy Lones
BOWER, Mark Andrew Cessnock
BRADHURST, John David 1st Lilli Pilli
BREEN, Nigel Anthony 1st Shellharbour
BRYANT, Paul Edmund 1st Oatley Bay
BULLIVANT, Stewart Andrew 1st Mt St Thomas
BULLOCK, Wayne Bradley 1st East St Marys
BURGESS, Simon James 1st Port Jackson
CASH, Alison Louise 1st West Epping
CHAMBERS, Catherine Ann 1st North St Ives
CHAMBERS, Susan Margaret 1st North St Ives
CHANT, Leanne Margaret 1st Windang
CHANT, Richard John 1st Windang
CHAPMAN, Christopher John 1st Grays Point
CHRISTIE, Anita Elina 1st Deerbush Park
CHRISTOPHERSON, Catherine Louise 3rd Orange
CLAYTON, Ian Graeme Kotara
CLEVA, Gina 1st Liberty Plains
CLIMAS, Bryan John 1st North Tamworth
COATES, Peter 1st Illaroo
CONNOLLY, Gregory Luke Dooral
COOK, Adele Lorraine 1st South Hornsby
COX, Daniel James 1st Lilli Pilli
CRAFT, Kenneth James Nickless 1st South Hornsby
CROMPTON, Brian Loder 1st Maclean
CULLEN, David 1st Shortland
D’ARCY, Joanne Therese 1st Appin
DAVIS, Stephen John 2nd Queanbeyan
DOLY, Graham John 2nd Queanbeyan
DONALD, Michael Scott 1st Turramurra
DONALDSON, Paul Michael Cessnock
EDWARDS, Robert John 1st Yass
FEHLBERG, Andrew 3rd Baulkham Hills
FELLOWS, Jonathan G Ettamogah
FIELD, Matthew John 1st Toongabbie
FISHER, Jennifer Dunbar 3rd West Pennant Hills
FLOYD, Peter James 2nd Queanbeyan
FORD, Andrew Leigh 2nd Mortdale
FOWLER, Neil 1st Oatley West
FOYEL, Sean 1st Oatley West
GALL, Stephen David 2nd Enfield
GARDNER, Adrian Lindsey 1st Narooma
GARTRELL, Graeme Thomas 2nd Campbelltown
GAVIN, Bruce Phillip 1st Narwee
GIBBINS, Kathryn Mary 1st Nyngan
GOMEZ, Kevin John 1st Carlingford
GOSBY, Timothy Neal 1st Caringbah
GRAHAM, Daniel Patrick 1st Gosford
GREIG, Mark Stephen 1st Bulli
GRUNDY, David Lee 1st Cambridge Park
HABERFIELD, Kim Maree Ettamogah
HALL, Graham John 1st Warwick Farm
HALL, Steven Graeme 1st Killara
HAND, Judith Mary 1st Hornsby
HATTON, Geoffrey Arthur 1st Appin
HAYES, Rohn Glenn 1st Lilli Pilli
HELSON, Graham William 1st Erina Heights
HERLIHY, Carolyn Margaret 1st Springwood
HIGGINS, Darren Geoffrey Lones
HOCKING, Jennifer Gai 1st Moruya
HOLLAND, Jacqueline Anne 1st East Ryde
HOLLE, Stuart John 1st Lilli Pilli
HOLLMAN, Michael Philip 1st Cambridge Park
HOPKINS, Craig William 1st Wallsend
HOWARD, Cherie Anne 1st Ourimbah
HULL, Parish Steven 1st Caringbah
JASIENSKI, Craig Louis 1st Killara
JEFFERY, Mark 1st South Goulburn
JENNINGS, Peter Andrew 1st Vaucluse
JESSON, Rodney James 3rd Gymea
JOHNSTON, Malcolm Bruce 1st Cambridge Park
KELLY, Stewart 1st Warilla
KINGSTON, Justine Emma 1st Jamberoo
KOSCHEL, Susan Ettamogah
LAMB, Iain Neil 1st Mt St Thomas
LAMB, Michael George 1st Byron Bay
LEE, Andrew Stephen 2nd St Ives
LEWIS, Ian 1st Bexley
LEWIS, Tracy Anne 1st Jamberoo
LLEWELYN, Julian Philip 3rd Baulkham Hills
LOOM, Ian Ettamogah
LOVEJOY, Robert Barry 1st East Ryde
LUXON, Ross Ettamogah
MACDONALD, Amanda Paige 1st Hornsby
MACKIE, Ross Allan 2nd Queanbeyan
MACPHERSON, Glenn Ian 1st Lilli Pilli
MANN, Andrew David Lones
MANNING, Owen Charles 1st Belmont
MASSIE, Mark Andrew 2nd Gordon
MATTHEWS, Jan Elizabeth 1st Warwick Farm
MAXWELL, Julie May 1st East Ryde
MAY, Peter Leslie 1st Bexley
MCNAUGHTON, Christopher John 1st Merewether
MCNEICE, James Houston 1st Canley Heights
MCNEIL, Matthew Craig 1st Commirvenuni
MCRAE, Stuart William 1st Byron Bay
MCSTRAVICK, Anne Margaret 1st North Epping
MEYERS, Stuart 1st Sutherland
MILLIGAN, Robert Thomas 1st Roseville
MILLISS, Matthew Evan 1st Kingsway
MITCHELL, Peter Hamilton 1st Cambridge Park
MORRISON, Kenneth Bruce 1st Jamberoo
NANCARROW, Nathan Richard 1st Beecroft
NEWBERY, Andrew Robert 1st Shoalhaven River
NEWTON, David Michael 1st Gladesville
OCKENDEN, Timothy Bruce 1st North Albury
O’NEILL, Tracey Jean 1st Moruya
OPDAM, Steven Anthony 1st Deerbush Park
OPPERMAN, Jason Charles 3rd Gymea
OSMOND, David Andrew 1st North Engadine
O’TOOLE, Mark Anthony 1st Belmont
OWERS, Lesa Whitton 1st North St Ives
PATERSON, Simon Geoffrey 1st Wallsend
PAULSON, Scott Keith 1st Turramurra
PEARCE, Andrew Garnet 1st Shiprock
PEARCE, Suzanne Edith 1st East Ryde
PENNY, Roseanne Elizabeth 1st East Corrimal
PHILLIPS, Cindy-Lou 1st Dubbo
PINKEVITCH, John William Kotara
POWER, Kevin 3rd Baulkham Hills
PRICE, Roger Clifford 1st Gordon
PURCELL, James Alfred 2nd Caringbah
QUINNELL, Gregory 1st Sutherland
RAJU, Julie Anne Sarah 1st Warwick Farm
REEVES, Andrew David Davidson
REID, Jennifer Anne 1st South Hornsby
RIED, Melissa Jayne 1st East Ryde
RIXON, Natalie Ann 1st Camden South
ROACH, Grahame William Kotara
ROBERTS, Mary 1st Carlingford
RODWELL, Samantha 1st Turramurra
ROSSER, Karen Ettamogah
ROWLAND, John Scott 1st Turramurra
RYAN, Ross Stuart 1st Oatley
SCHWERTFEGER, Mark Norman Kotara
SCOTT, Aaron Clark Lones
SHANNON, Justin Allan 1st Beresfield
SHERRARD, Justin John 1st Turramurra
SHERRINGHAM, Dean Andrew Kotara
SMITH, Kerry Ann 1st Warwick Farm
SMITH, Stuart Anthony 1st Carlingford
SMYTH, Timothy John 1st Turramurra
SOUTH, Peter Andrew 1st Deerbush Park
SQUIRES, Craig Sinclair 1st Carlingford
STAFFORD, Clay 1st Sutherland
STEPHENS, Brett Anthony 1st Cobar
STEPHENS, Simon David Cessnock
STORRIE, Glenn Andrew 1st Toongabbie
STUHMCKE, Anita Gay 1st Nelson Bay
SULLIVAN, Michele Karen 1st Figtree
SWANE, Ian Philip 2nd Mortdale
SWANSON, Rhys Edgar 1st Jamberoo
SYPHERS, Ian James 1st Tumbi
TAYLOR, Kerry Maree 1st Leeton
TEES, Cathryn Margaret 1st Sawtell
TEMPLE, Michael Alan Lones
TEMPLETON, Aron Mitchell 1st Byron Bay
TEO, Stephen Sze Shing 1st Prairievale Park
THWAITES, Darryl Christopher 1st Camden South
TOWSEND, Jacqueline Louise 1st Lilli Pilli
TRELOYN, Randall Charles 1st Shiprock
TURNER, Michael Terrence 1st Cambridge Park
VOORNEMAN, Roy 1st Blacktown
WALKER, Jeffrey Peter 1st Blacktown
WATTS, Bradley Phillip 3rd Gymea
WEBSTER, Mark Norman 1st Dharruk/Hebersham
WEDLOCK, Tim John 2nd Roseville
WELLNER, Michael Joseph 3rd Rose Bay (Judean)
WESTLEY, Mark Adam 1st Girraween
WINTERS, Ross Lachlan 2nd Peakhurst
WISE, Craig Ross 3rd West Pennant Hills
WOO, Daniel Terrence 1st East Hills
WOOLARD, Steven Jon 1st Byron Bay
WYMAN, Mark Russell 1st Greenacre
ZINN, Helga Chanine 2nd Campbelltown