Queen’s Scout Honour roll: 1987

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1987

ABERNETHY, Alison 1st Yass
ALLERTON, Craig Geoffrey 1st Commirvenuni
ALLEYNE, Jenny Carole 1st East Ryde
ARAULLO, Vincent 1st Bexley
AVERY, Christopher Allan 2nd Waratah
BEACOM, Alison Fay 1st North Epping
BERRYMAN, Kieran Wyoming
BLAXELL, Nathan David Belmont
BLOOMFIELD, Paul Robert Thomas 1st Peakhurst
BRADFORD, Andrew 1st Mannering Park
BRAZZILL, Jason Andrew 1st Mannering Park
BRITTON, Simone Gai 1st East Hills
BROOKING, Gregory Ward 1st Cambridge Park
BROWN, Christine Elizabeth 1st Yaralla
BROWN, Jamie Reginald Thomas 1st North Ryde
BUIST, Andrew William 1st Kyle Bay
BURNS, David James Peter 1st East Ryde
BURSILL, John Leslie 1st North Engadine
BUTTON, Mark 2nd Mortdale
CALCOTT, Jennifer Joy 1st Bulli
CAMERON, John Alexander 3rd East Maitland (St Peter’s)
CANFIELD, Sharon Dianne 1st Gladesville
CHALMERS, Catherine Louise 3rd East Maitland (St Peter’s)
CHICK, Sandra Gai 1st Erina Heights
CLARK, Romay Janelle 1st Erina Heights
CLARKE, Karen Mary Elizabeth 1st Narromine
CLARKE, Stephen Thomas 1st Yagoona
COCKERELL, Murray Belmont
COOK, Joanna Elizabeth 2nd Mortdale
COOK, Natalie Gai 1st Lilli Pilli
COSANDEY, Thomas Andrew 1st East Ryde
COULTHART, Bryan 1st Sefton
COULTHART, Gary 1st Sefton
COVEY, Michael Andrew 1st/2nd West Killara
CRADDOCK, Francis Patrick 1st Springwood
CRAIG, Stephen James 2nd Beecroft
CRAZE, Murray 1st Asquith
CRITCHER, Dawn Marie 1st Russell Vale
CRITCHER, Peter Raymond 1st Russell Vale
CROWE, Carmel Ann 1st Deerbush Park
CROWTHER, Timothy John 1st West Peakhurst
CULLEN, John Andrew 1st Shortland
CURRIE, Kerrilyn Gai 1st Wyong
CUSSEN, Bruce Adrian 2nd Caringbah
DALEY, Sean 1st Royal National Park
DAVIES, Kathryn Ann 1st Figtree
DAVIS, Kirsti Lesley-Anne South Illawarra
DE JEAN, Didier 2nd Randwick (Catholic)
DEAN, Bradley John 1st Forbes
DENNIS, Andrew Kevin 1st Mayfield
DENNIS, Matthew Belmont
DIETRICH, Robert 1st Deerbush Park
DOBBINS, Mark 1st Figtree
DRAPER, Rodney 2nd Mortdale
DWYER, Paul William 2nd Enfield
EASTER, Melinda Jane 1st Erina Heights
EVANS, Phillip M K 1st Figtree
FENWICK, Noni 1st Coonabarabran
FERNESS, Mark John Thomas 2nd Merrylands (St Matthew’s)
FORAM, David Stanley 1st South Punchbowl
FRANKS, Stewart 1st East St Marys
FREEMAN, Andrew Stuart 1st Dharruk/Hebersham
GAUNT, Andrew Maxwell Lones
GELB, Ronald Jeffrey 3rd Rose Bay (Judean)
GLANVILLE, Darren James Cessnock
GLAZEBROOK, Robert David Lambton
GLEESON, Peter George 1st Killara
GODDARD, Lynn 1st Murray Farm
GOLDSTEIN, Jason John 1st Mays Hill
GORDON, Mark 1st Greenacre
GORRING, Bruce Ettamogah
GREENLEES, Karen Ann Grafton
GUEST, Timothy David 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
GUNNER, Andrew Stewart 3rd Orange
HANNON, John 2nd Mortdale
HANSEN, Bradley John Cessnock
HARDING, Andrew William Gordon 6th Albury
HARRISON, Philip Gregory 2nd Enfield
HARWOOD, Mark 3rd Thornleigh
HENDERSON, Stephen Robert 2nd Dapto
HEYWOOD, Rodney Philip 1st Gordon
HILL, Elvy Edna 1st Shoalhaven River
HJORT, Graham Douglas 1st Yass
HOLLAND, Andrew David 1st East Ryde
HOLMES, Michael William Graham 1st Sawtell
HOSE, Gregory Alan Davidson
HOUGH, Jason Richard 1st Commirvenuni
HUDSON, Sonya Lynette 1st Blacktown
HULBERT, Wayne 1st Corrimal
HUNTLEY, Joanne Kathleen 1st Hornsby Heights
HUTHNANCE, Donna Gaye 1st Coonabarabran
IRLAM, Jacqueline Joy Grafton
ISBISTER, Geoffrey Kennedy 1st/2nd West Killara
JACKSON, Andrew Robert 2nd Gordon
JACKSON, Ian Robert 1st Toronto
JAMES, Alan Arthur 1st Corrimal
JAMES, Andrew Eli 1st East Roseville
JAMES, Kristin Michael 2nd East Maitland
JEWISS, Gregory Arthur 1st Greenacre
JOLLIFFE, Katrina Anne 2nd Mortdale
JONES, Ian Frederick Charles 1st North Rocks
KEEN, Geoffrey Philip 2nd Caringbah
KEMENY, Robert Alexander 3rd Rose Bay (Judean)
KIDD, Andrew Robert 2nd Caringbah
KING, Denise Elizabeth 1st Collaroy Plateau
KING, Robert Arthur Carinya
KOHLMETZ, David Carinya
KOPIEC, Andre 1st Springwood
LAMBERT, Ian Thomas 1st North Ryde
LANDA, Paul 1st Asquith
LE CLERC, Aaron Stephen 1st Jannali
LEE, Graham Leslie 1st Pendle Hill
LENERTZ, Kathryn Jane 2nd Mortdale
LLOYD, Bradley John 1st Sefton
LOWE, Cindy Ann 1st Yaralla
LUCAS, Yvonne 2nd Dapto
MACGILLIVRAY, Mark Raymond 3rd Baulkham Hills
MACPHAIL, John Paul 1st East Hills
MADGWICK, Barry 1st Greenacre
MAIDMENT, Simon Roderick 1st Vaucluse
MANN, Andrew Clifford 1st Sawtell
MANNING, Megan Jane Belmont
MANYWEATHERS, Jennifer Jane 1st Lilli Pilli
MCCARTHY, Gerard Stanley 1st Erina Heights
MCCOTTER, Robert 2nd Mortdale
MCDONELL, Kylie Maree 3rd Baulkham Hills/Crestwood
MCKINNON, Tracy-Lee 1st Deerbush Park
MCNALLY, Kenneth Michael 1st Yass
MCNEICE, Sharyn Jenny 1st Canley Heights
MERRIFIELD, Katherine Louise 1st Windang
MITCHELL, Lynda Anne 1st Brush Park
NAHON, Irmina Johanna 3rd West Pennant Hills
NEASMITH, Gregory 1st Epping
NELSON, Philip John 1st Mays Hill
NICHOLLS, Stuart 1st East Ryde
NOLLAND, Rodney George 1st Narromine
NOWLAND, Steven Anthony 1st Blacktown
O’NEILL, Kylie Marie 1st Russell Vale
OSBORNE, Andrew Ettamogah
PALIN, Richard Andrew 1st Pendle Hill
PARKER, Philip James 1st St Ives
PAYNTER, Kelly 6th Hamilton (Scottish)
PERCIVAL, Anthony Hector 3rd East Maitland (St Peter’s)
PETERSON, Gary 1st Wallsend
PICKETT, Adrian 1st Ourimbah
PIKE, Simon Darrell 1st Woronora
POWER, Gregory John 1st East Hills
PRITCHARD, Simone Nicole Belmont
REA, Shauna Catherine 2nd Merrylands (St Matthew’s)
REES, Suzanne Amanda 1st Bexley
RENSHAW, Karen Elizabeth 1st Russell Vale
ROACH, Michael Cedric 1st Narrabeen
ROBINS, David John 1st Toronto
SCHNABEL, Anthony 1st Loftus
SHIELDS, Karen Tracey 1st Dubbo
SHRIMPTON, Maxine Louise 1st North Epping
SMALL, Kerrie Anne Margaret Lones
SMITH, Carl Edward 1st St Georges Basin
SMITH, Troy William 1st Blacktown
SPENCER, Andrew Mark 3rd West Pennant Hills
STEDFUT, Mark 1st Illaroo
STENNETT, Lucy 3rd Baulkham Hills
STEVENSON, Andrew John David 1st West Peakhurst
STEVERSON, Evan Stuart Kotara
STEWARD, Julie Ann 1st Jannali
STREETER, Belinda 1st Commirvenuni
SUCKER, Neil Andrew 2nd East Maitland
TACON, Dianne Frances 1st Liberty Plains
THOMAS, Paul 2nd Enfield
THOMPSON, Heath James 1st East Ryde
TICKNER, Andrew 1st West Tamworth
TINDALE, Braham John Singleton
TORPY, Steven James 1st Erina Heights
VAUGHAN, Stephen Martin 2nd Beecroft
WAGHORN, Annita Frances Grafton
WALLACE, Stephen Allan 1st Yagoona
WALSH, Eric Morrison 1st Port Macquarie
WARD, Leif Anthony 2nd Caringbah
WHARTON, Christopher Paul Kotara
WHITE, Brian Paul 1st North Rocks
WIESE, Rodney Neville 1st Coonabarabran
WILLIAMS, Jeff 1st Forster-Tuncurry
WILSON, Stephen James 1st Murray Farm
WRIGHT, Kim Louise 3rd East Maitland (St Peter’s)
WRIGHT, Warwick Owen 1st Kingsway
WYATT, Antony Edward 1st Figtree
ZECKENDORF, John 1st Gordon
ZUIDERWYK, Gary John 1st Bulli