Queen’s Scout Honour roll: 1988

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1988

ADAM, Wendy Lee 1st South Punchbowl
ALLCOCK, Glenn Stuart 1st South Turramurra
ANDERSON, Paul Richard 1st South Hornsby
ANDERSON, Ross Ettamogah
ARMOUR, Duncan John 1st Berowra
ARMSTRONG, James Keith 1st Tuggerah Lakes
ARMSTRONG, Peter Gray 1st Bulli
BAKER, Christopher Paul 1st Carlingford
BALES, Richard Neil 1st Elanora Heights
BARRETT, Timothy James Andrew 2nd Gordon
BARTLETT, Katrina Lee-Anne 1st Belrose
BENNY, Mark Steven 1st Blacktown
BENOIT, James Nicholas 2nd Gordon
BILLEN, Grant 2nd Canterbury (St Paul’s)
BLACKHALL, Cindy Terese 1st Merewether
BONIFACE, Jonathan 1st Commirvenuni
BRASSINGTON, Gary Bruce 1st Engadine
BRAY, Heather Janette 1st Shoalhaven River
BRIEN, Craig Lachlan 1st Illaroo
BRITTLIFFE, Craig Donald 1st Wallsend
BROWN, Naomi 1st Carlingford
BUCHAN, Andrew James 2nd Bathurst
BUTCHER, Brett Edward 1st Tuggerah Lakes
BYE, Damien Reuben 5th Maroubra
CAMPBELL, Colin Andrew 6th Wagga Wagga
CAPNER, Adrian Jude 3rd Gymea
CHAMBERS, Justin Garth 1st Denistone
CHAPMAN, Robin 1st Figtree
CHILD, Stuart Andrew 1st Dharruk/Hebersham
CHIN, Brian Stewart 1st East Ryde
CLARKE, Michelle Dean 1st Carlingford
CLAYTON-SMITH, David Andrew 1st Turramurra
CLELAND, James Michael 1st Turramurra
CLEMENTS, Melissa Lyndall 2nd Narrabeen
COLES, Craig James 1st Petersham
COOK, Andrew Lachlan 2nd Mortdale
CRABTREE, Peter Leslie Blaxland 1st Lilli Pilli
CRISPO, Cheryl Lee 1st Asquith
CRITCHLEY, Melinda Louise 3rd Gymea
CROMPTON, Peta Maree 1st Maclean
CROOKS, Robert John 1st Engadine
DAVID, Anne Elizabeth 1st Bulli
DAVIS, Andrew Ian 1st Cromer
DAWSON, Adam James 1st Kenthurst
DENNY, Sharon 2nd Merrylands (St Matthew’s)
DICKSON, Matthew Phillip 1st Springwood
DONALDSON, Kareen Rachel Cessnock
DOWNIE, Mark Andrew 1st Thirroul
DOYLE, Graeme Kenneth 1st Toronto
EAGER, Michael John 1st Sutherland
ELLIOTT, Katrina Mary 3rd Baulkham Hills
ELLIOTT, Scott James 1st Narwee
EMERTON, Kristina 1st North Rocks
EWIN, Peter 1st Murwillumbah
FAIRFAX, Benjamin Charles 1st Grays Point
FARR, Patrick John 1st Orange
FLETCHER, Mark Leonard 1st Denistone
FLOOD, Jason Andrew 1st Beresfield
FLYNN, James 1st Sawtell
FOSTER, Elizabeth Jane 1st Asquith
FREEMAN, Scott 1st East Roseville
GEE, Mark 1st Kooringal
GIBB, Andrew Graham 2nd Forestville
GIBBS, Emma Jane 2nd Beecroft
GOSBY, Brett 1st Yaralla
GOSSCHALK, Aaron Robert 1st Bellingen
GRAINGER, Donna Michelle 1st Bulli
GRAINGER, Ross Warwick 1st Jannali
GREENE, Melanie Jane 3rd Baulkham Hills
GRICE, Keith Ettamogah
GRILLS, Shaun 1st Heathcote
GUTHRIE, Andrew 1st Wallsend
HALL, Jason Mark 1st Garden Suburb
HAMILTON, Justin Dooral
HANCOCK, Kevin 1st Rydalmere
HANSEN, Karen Debra Cessnock
HARRISON, Phillip James 1st Berowra
HAY, Jason Michael 1st Orange
HAYES, Lisa Janelle 1st Lilli Pilli
HELBY, Vanden Henk 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
HENNELL, Julie 3rd Baulkham Hills
HENRI, Stuart Grant 3rd Baulkham Hills
HEPPLEWHITE, Richard Anthony 1st Wallsend
HILKEMEIJER, Peter 1st Port Macquarie
HODGES, Darren John 1st Cambridge Park
HODGES, Leanne 3rd Baulkham Hills
HOLLOWAY, Christopher George 1st Merewether
HUDSON, Lincoln Bradley 1st North St Ives
HULL, Slade Andrew 2nd Caringbah
HUNT, Rodney Graham 1st Lilli Pilli
JEPP, Lynda Gaye 2nd Mortdale
JOHNSTONE, Tony James 1st Liberty Plains
KEEFE, Jonathan Graham 1st South Hornsby
KITCHEN, Gavin 1st Prairievale Park
KITCHEN, Gavin Alan 1st Prairievale Park
LE CLERC, Shawn Maurice 1st Jannali
LIGHTFOOT, Stephen John 6th Hamilton (Scottish)
LONERGAN, Nikki 2nd Merrylands (St Matthew’s)
MACKENZIE, Jamie Robert 1st Orange
MACPHERSON, Fiona Louise 1st Lilli Pilli
MAGUIRE, Matthew Belmont
MANDERSON, Sean Robert Cessnock
MARTIN, Gary Bruce 1st East Hills
MARTIN, Jayne Katherine Davidson
MASSIE, Michelle Lee 2nd Gordon
MATTES, Andrew Murray 1st Turramurra
MCALLUM, Dale 1st Oatley West
MCBRIDE, Shayne Francis 1st Forster
MCCLINTOCK, Roger 1st West Wyalong
MCDONALD, Matthew 1st Toongabbie
MCGREGOR, Robert Thomas 1st South Turramurra
METCALFE, Paul 1st Wallsend
MILLS, Dianne Marilyn 1st South Goulburn
MORTON, David Andrew 1st Woronora
MOSS, Kelvin 1st Orange
MUMBY, Derek Scott 2nd Mortdale
MUXLOW, Shane 1st Hornsby
NATHAN, Bradley 1st St Ives
NATHAN, Mark 1st St Ives
NIPPER, Shane Christopher 2nd Canterbury (St Paul’s)
OAKEY, Mathew John 2nd Gordon
O’BRIEN, Melissa Louise Belmont
O’CONNOR, Louise Margaret 1st Toronto
PARKES, Robert Donald 1st Byattunga
PARSONS, Michael William 1st Port Macquarie
PEARCE, Andrew Lenehan 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
PEARCE, Clayton 1st Tuggerah Lakes
PEREZ, Osvaldo Antonio 1st Corrimal
PERRIN, Douglas Hugh 3rd Baulkham Hills
PERRY, Martin Joel 1st Figtree
PERRY, Rowena Louise 2nd Gordon
PLAYFORD, Michael James 1st Wyoming
POOL, Angela Michelle 1st Jannali
PRINGLE, Thane Cessnock
REYNOLDS, Peter 1st Merewether
REYNTJES, Andrew William 1st Campbelltown
RIED, Lynette Ettamogah
ROACH, Christopher Joseph 1st Port Macquarie
ROBINSON, Mark 1st South Punchbowl
RODWELL, Christina Joan 1st Turramurra
ROGERS, Mark Andrew 2nd Broken Hill
ROMER, Wayne Ashley 1st Port Macquarie
ROSE, Jeffrey Arthur 1st Castle Hill
ROSEN, Timothy Lee 1st Belrose
ROXBERRY, Karen 1st Prairievale Park
RUTHERFORD, Lisa Jane 1st Woy Woy
SAUL, David Geoffrey Lones
SECCOMBE, Richard Matthew 1st Hornsby Heights
SEWELL, Martin Francis 1st Concord
SHEPHEARD, Mark 1st Kooringal
SHERRINGHAM, Bradley Grant Kotara
SKELSEY, Mark Lyle 1st Prairievale Park
SMITH, Adam Lee 2nd Caringbah
SMITH, Andrew J 1st Berowra
SMITH, Colin 1st Oatley West
SPARKS, Megan 1st Narrandera
SPENCE, Stephen Charles 1st Figtree
STARLING, Jason Shawn 3rd Belrose
STEER, Ian Mark 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
STEER, Phillip John 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
STEWART, Jason Mark 3rd Baulkham Hills
STIDWORTHY, Jennifer Jane Lones
SULLIVAN, David 1st Figtree
SUMMERFIELD, Evan Royce Oliver 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SWEENEY, Mark Bradley 3rd Baulkham Hills
TAIT, Michael 1st Figtree
TAPP, Peter Bradley 1st Garden Suburb
THOMAS, Evan Edward 1st Thirroul
THOMAS, Matthew Edwin 3rd East Maitland (St Peter’s)
THORVALDSON, Erik Daniel 1st Turramurra
TREBLE, James Gregory 1st Carlingford
TREBLE, Jonathon Edward 1st Carlingford
TROAKE, Paul Andrew 1st Hornsby Heights
TYSSEN, Geoffrey 1st Corrimal
VAN BRONKHORST, Christopher Belmont
WAGNER, Matthew Ralph Lones
WATTERS, Stewart Ian 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
WELSH, Anthony Richard 1st Scone
WHITBREAD, Tracey Ann 1st Carlingford
WILLIAMS, Carl 1st Woronora
WILLIAMS, David John 1st Wyoming
WILLIS, Karen Johanna 1st Sawtell
WILLOUGHBY, Craig Jason Lones
WOOD, Robert Clifford 1st Dharruk/Hebersham
WRAY, Jamie 2nd Canterbury (St Paul’s)
WYTHES, Scott Aaron 1st Green Point