Queen’s Scout Honour roll: 1989

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1989

ABLESON, Gregory John 1st Belmont
AIKEN, Mark Gordon 2nd Baulkham Hills
AINSLIE, Stuart Adam 1st Blacktown
ALEXANDER, Brett 2nd Enfield
ALI, Nishan 1st Sans Souci
BAKER, Carolyn Ann 1st/2nd West Killara
BAKER, Gregory Alan 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
BAKER, Lyndon James Kurri Kurri
BARBEY, Scott 1st Kooringal
BARNES, Timothy John 1st Dural
BECCHIO, Stephen Raymond 1st Hornsby
BEGBIE, Paul Ross 1st Port Macquarie
BLACKHALL, Paul Anthony 2nd Thornton
BLACKMORE, James Philip 1st Turramurra
BLACKMORE, Simone Leanne 1st Woy Woy
BLOXHAM, Michael Greig John 2nd Royal National Park
BOOBY, Tracey Jane 2nd Bathurst
BOWERS, Jeffrey Ian 1st Avalon
BRAUND, Beaumont Ian 1st Maclean
BRYANT, Alison 1st Oatley Bay
BURY, David John 1st Asquith
CAGANOFF, Daniel 1st North St Ives
CAIN, Andrew 1st Blacktown
CALCOTT, David Geoffrey 1st Bulli
CARDEN, Michelle 1st Bulli
CARLIN, Peter John 3rd Greystanes
CARNE, Stuart John 1st Marsfield
CHIPPINDALE, David 2nd Thornton
CLEAVE, Kylie Louise 1st North Engadine
CLOUT, Stephen 1st Kooringal
COCKBAIN, Ainslie Maree Lones
COLEMAN, Peta Therese 1st Seven Hills
COLLINS, David Keith 1st South Hornsby
COOPER, John Andrew 1st St Georges Basin
CRAWFORD, Bradley Cessnock
CROWLEY, Ann Margaret 1st Brush Park
CUMMINS, Darryl Andrew 1st Thirroul
DAVIS, Steven 1st North Revesby
DAVIS, Timothy Michael 1st Mays Hill
DENNIS, Gary John 1st Marsfield
DEVILLE, Sharon Michelle 1st Dharruk/Hebersham
DILLEY, Jason Neil 1st Captains Flat
DORAN, Paul Anthony 3rd Engadine (Don Bosco)
DOWD, Michael James 1st Glenbrook
DURRAN, Andrew Robert Iron Cove
EMDIN, Mark Nathan 1st Epping
EVANS, Byron Richard 1st East Roseville
FENWICK, Wayne Edward 2nd Taree
FIELD, Jonathan Meyrick Cessnock
FILMER, Lynda Jan 1st Brush Park
FISHER, Kerry John 3rd East Maitland (St Peter’s)
FITZELL, Fiona Gay 1st Condell Park
FITZPATRICK, John William 1st Mays Hill
FLETCHER, Craig Robert 1st North Engadine
FLOOD, Catherine Anne Lones
FORBES, Leonie Sue 1st East Ryde
FORD, Glen Peter 1st Lilli Pilli
FORSYTH, Tristan Michael 1st Wellington
FRIZZELL, Andrew James 1st Brush Park
GADKE, Christopher Wayne Grafton
GILES, Elizabeth 1st Cobar
GLASGOW, Kieran John Cessnock
GOODWIN, Alison Claire 1st Rathmines
GOSBY, Bevan Jay 2nd Caringbah
GOUGH, Paul Andrew 1st Wellington
GRAY, Michael Leonard 1st Thirroul
GRIFFITHS, Sandra Elizabeth 1st Heathcote
HALLAM, Christopher 2nd Richmond
HALPIN, Darryl Gregory 1st Keiraville
HALSON, Clark Nathan 2nd East Maitland
HARRIS, Hugh Alan 2nd Gordon
HARWOOD, Peter Geoffrey 3rd Thornleigh
HAWKINS, Ian David 1st/2nd Harbord
HJORT, Jason 1st Yass
HOLDER, Tracey 2nd Panania
HOSKING, Andrew Philip Lones
HOWARD, Gary Thomas 1st Ourimbah
HUA, Augustus Tchuen 1st Marsfield
HULL, David 1st Coffs Harbour
HUTHNANCE, John David 1st Aberdare
ISBISTER, James Wallace 1st/2nd West Killara
JOHNSON, Sharon 2nd Royal National Park
KEEVERS, Andrew 2nd Caringbah
KELLER, Alexander Frederick 1st Dural
KERR, Andrew 2nd Killara
KING, James Richard 1st Port Jackson
KING, Matthew Edward 1st Broken Bay
KING, Ronald Bruce 1st Morton National Park
KINGSTON, Angus John 2nd Gordon
KNIGHT, Andrew Thomas 1st Berowra
LEE, Belinda 1st Thirroul
LINAN, James Allen 1st Frenchs Forest
LONERAGEN, Mark Patrick 1st Port Jackson
L’OSTE-BROWN, Jamie Harold 1st Dolans Bay
LOWE, David Gary William 1st Narromine
LUCAS, Lindsay John 1st Oatley West
LYNCH, David Anthony 1st Narwee
MACKENZIE, Phillip John 2nd Caringbah
MALLIGAN, Philip John 1st Frenchs Forest
MANGELSDORF, Michelle Ann 1st Woy Woy
MATTHEWS, Emma Jane 1st Kissing Point
MCCORD, Christopher John Belmont
MCCOWAN, Stuart 1st South Goulburn
MCDONELL, Matthew Stuart 1st Baulkham Hills
MCDOWELL, Trent David 1st Nelson Bay
MCGIBBON, Alison Louise 1st Russell Vale
MCGUIRK, Andrew Allan 1st Oyster Bay
MEEKINGS, Charles David 1st Brush Park
MICALLEF, Daniel 1st Pendle Hill
MILLER, Karen Doris 1st Greenacre
MITCHELL, Robert Bruce 2nd Caringbah
MORGAN, Sharon Maree Lones
MUMBY, Kim Louise 2nd Mortdale
MURDOCH, Samantha Ann 1st Commirvenuni
MURRAY, Andrew 1st Kooringal
NEASMITH, Mark 1st Epping
NELSON, Sharon Lesley 1st Mays Hill
O’SULLIVAN, Andrew John 1st Concord
OWENS, Catriona Mary 3rd Belrose
PALMER, Brad Matthew 1st Garden Suburb
PARKER, Anthony John 1st Blacktown
PARRY, Jennifer Jayne 1st Toronto
PAVEY, David Arthur 1st East Hills
PEARCE, Catherine Leonie 1st East Ryde
PERRY, Alistair 1st Port Jackson
PERRY, James 1st Port Jackson
PERRY, Simon 1st Heathcote
PESTER, David Ian 1st Belrose
POWELL, Jane Ellen 1st Kissing Point
PRINGLE, Mardi Darlene Cessnock
RAVELL, Martin William 1st West Peakhurst
RAWNSLEY, Ian Jeffray 1st Narwee
REEVES, Dean Cameron 1st Peakhurst
REYES, Ramil 1st Sefton
REYNOLDS, Christopher Bernhard 1st Sutherland
RICHARDS, Craig John 1st South Goulburn
RICHARDS, Tully Araluen 1st Blaxland
RICHARDSON, Paul Jeffrey 1st Beresfield
ROBERTS, Scott Michael 1st Campbelltown
ROBLEY, Stewart Ian 2nd North Carlingford
RODWELL, Janine Elizabeth 1st Turramurra
ROESE, Kristin 2nd Baulkham Hills
RUDD, Jason Andrew 1st Oatley Bay
SHANAHAN, Maree Clare 1st Oxley Park
SHARMAN, Paul Frederick 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SHELLEY, Anita Margaret 2nd Baulkham Hills
SHIELDS, Tracey Anne 1st South Punchbowl
SIMPSON, Matthew Douglas 1st Elanora Heights
SMART, Peter Allan 1st Brush Park
SMITH, Darryl Robert 1st Minto
SMITH, Kimberley Anne 1st Kyle Bay
SMITH, Kylie Michelle 1st Cardiff
SNELGROVE, Ian Lawrence Cessnock
SOUTH, Erica Jacqualine 1st Deerbush Park
SPARKES, Russell James 2nd Thornton
SPECHT, Michael John 1st Turramurra
STANLEY, Craig Gillroy 1st Erina Heights
STEDMAN, Jenni Elizabeth 1st Kissing Point
STEEL, David Peter Belmont
STEINFURTH, Simon Andrew Patrick 1st Kingsway
STEVERSON, Graeme Thomas Kotara
TAAFE, Andrew Yetts 1st Windang
TALBOT, Adrian Nicholas 2nd Beecroft
TAPE, David Mark 6th Hamilton (Scottish)
TAUNTON, Russell Peter 1st Engadine
TEUDT, Peter Frederick Lones
THEAKSTON, Glen Sascha 1st Kenthurst
THOMPSON, Paul 1st Sylvania Heights
THOMPSON, Yvette 1st East Ryde
TINSLEY, Jeffrey David 1st Shoalhaven River
TROTTER, Shane Anthony 1st Ourimbah
VERONESI, Sabra Camilla 1st Epping
VICARS, John Hudson 1st Turramurra
WADDINGHAM, Kate Margaret 1st Berowra
WARD, David John 1st Hammondville
WEBBER, Michael Edwin 1st North Engadine
WEBSTER, Norman Ronald 1st Cardiff
WETTON, Andrew John 3rd Baulkham Hills
WHALLEY, Darrell John Singleton
WHITE, Ian James 1st Maclean
WHYTE, James Michael 1st Byattunga
WIGGINS, Trent 1st Kyle Bay
WILLIAMS, Bradley Rolland James 2nd Woolooware
WILSON, Jennifer Anne Lones
WILSON, Trevor Michael 1st Dural
WONSON, Tracey Lee 2nd Beecroft
WOOD, William Ian 1st Sawtell
WOODORTH, Boyd Jonathon 1st Mays Hill