Queen’s Scout Honour roll: 1990

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1990

ABELAS, Mark 1st Keiraville
ALLATT, Craig Frederick 1st Morton National Park
ANDERSEN, Heath 4th Wollongong
ANDERSON, Damon Alexander 3rd Engadine (Don Bosco)
ANDREWS, Matthew Robert 1st Sutherland
ANDREWS, Tracey Lee 1st North Revesby
ARCHIBALD, Bradley James Cessnock
ASHLEY-BROWN, Gillian Margaret Belmont
AUSTIN, Victoria Ann 1st Moruya
BABB, Damien John 1st Lugarno
BAGULEY, Judith Anne 1st Epping
BAIN, David 1st Aberdare
BANNER, David Scott 1st Figtree
BARR, Simon James 2nd Normanhurst
BENTLEY, Justin David 1st Temora
BEST, Andrew 1st Narrabeen
BICE, Dion Douglas 1st Illaroo
BLACK, Christopher Alan 1st Peakhurst
BLOOMFIELD, Leonie Jane 1st Peakhurst
BLOOMFIELD, Philip Nicol 1st Kissing Point
BOWDLER, Tony 1st Sylvania Heights
BOYLEY, Mark Lyall 1st Epping
BRADY, Nicholas James 2nd Gordon
BRINDLE, Linda Joy 1st Barrenjoey
BROWN, Alexander David Hamilton 1st Windang
BROWN, Brenden Lee 1st North Revesby
BROWN, Steven 2nd Richmond
BURGESS, Murray Malcolm 1st Figtree
BYLART, Tanya Helena Ettamogah
CAUDWELL, Karl John 1st Dural
CHANT, Robert 1st Windang
CHILDS, Donna Marie 1st Dharruk/Hebersham
CLARK, Ethan 1st Port Macquarie
CLAY, Michael Timothy 1st Lugarno
COATES, Christopher George 2nd Orange
COATES, Michael David 1st Figtree
COFFEY, Adam John 1st Peakhurst
COLVIN, Adam James 1st Green Point
CONNOR, Wayne Gary 2nd Griffith
COOK, Peter John Kotara
CORNEY, Dean Edward 1st Penshurst
COULSON, Antony Vels 2nd Royal National Park
COWARD, Benjamin Martin Lones
CROWE, Paul Anthony 1st Deerbush Park
CROWLEY, Lynda Patricia 1st Brush Park
CUMMINS, Vincent Peter 1st Thirroul
CURRIE, Suzanne Gaye 1st Rathmines
DANKS, Simon 1st Cardiff
DARE, Christopher John 1st Lilli Pilli
DAVIES, Colin Raymond 1st Figtree
DAWSON, Brent Andrew Cessnock
DE GIOIA, Justin Mauro 1st East Ryde
DEARNLEY, Laurie Sutton 1st Toongabbie
DEVENISH, Jean Clare 1st Kentlyn
DIGUGLIELMO, Louisa Maria 1st Coffs Harbour
DOWNES, Alan Trevor 1st North Rocks
DRISCOLL, Gary John 1st Narwee
DUNNING, Justin Peter 1st Warilla
DUNNING, Karina 1st Warilla
EASTON, Bradley George 1st Lugarno
EDE, Brian Michael 1st Sylvania Heights
ELPHICK, Christopher James 1st Turramurra
EMERTON, Alexandra 1st North Rocks
EMSLIE, Stuart Ross 1st Kingsway
EZZY, Simone Patricia 1st Westmead
FIELD, Jeffrey James 1st Keiraville
FISHER, David Luke 2nd Gordon
FITZPATRICK, Sean 1st Port Macquarie
FRANCIS, Glenn Anthony 1st Thirroul
FULLER, Bradley Ross 1st Yagoona
GALATI, Paul Vito 1st Blaxland
GARDNER, Grant 1st Kissing Point
GAUNT, Julie Robyn Lones
GERARD, Matthew 2nd Woolooware
GODLEY, Mark Edward 1st Dural
GRADISNIK, Brett Andrew 1st Murwillumbah
GRICE, Leonnie 2nd Orange
GUINNESS, Nathan Graham Lones
GUNN, Murray Angus 1st Sylvania Heights
HALLIGAN, Julie Anne 1st Turramurra
HARPER, Gregory 1st Blaxland
HARPLEY, Michael Peter 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
HAWKINS, David Andrew 1st Sans Souci
HAYES, Scott Jamie 1st Wellington
HELBY, Sandor Bernard-Ruth 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
HENDY, Victoria Anne 1st Seaforth
HERBERT, Trevor 1st Hornsby
HILL, Scott Peter 1st Cardiff
HOGAN, Stephanie Louise 1st Yass
HOHBERG, Kevin John 1st Bass Hill
HOLMES, Shane Trevour 1st Wyoming
HOPKINS, Jason Andrew 2nd Royal National Park
HOUSE, Daniel Norman 1st Muswellbrook
HOWARD, Kristy Maree 1st Ourimbah
HUBBARD, Matthew John Cessnock
HUNTER, Russell James Cessnock
HUTCHISON, Mark Richard 1st Warilla
ILES, Darrell John 1st Asquith
INNES, Turi 1st Figtree
JEFFERSON, Matthew Thompson 1st Narrabeen
JOHNSON, Anthony Ian 1st Russell Vale
KAUL, Fiona Natasha 1st Shellharbour
KAY, James Barry 1st Georges Hall
KIELY, David John 1st Windang
KNEESHAW, David Thornton 1st Turramurra
LAWRENCE, Trent Jason Balgownie
LE LARGE, Yvonne Antoinette 1st Epping
LEGGATT, Virginia Yvonne 1st Hornsby Heights
LEGGOTT, Raymond John 1st Wingham
LEVERTON, Stuart Charles 1st Turramurra
LEWIS, Adam Nathan 1st Lilli Pilli
LEWIS, Matthew James 1st Lilli Pilli
LOVSTAD, Nikki Maree 1st Russell Vale
LUTHERBORROW, Matthew James 1st Elanora Heights
MACDONALD, Scott Michael 3rd Engadine (Don Bosco)
MACKENZIE, Scott 1st South Punchbowl
MAGUIRE, Megan Marie Belmont
MARTIN, Grant Evan 1st Narrabeen
MATTHEWS, David Renwick 1st North Strathfield
MCDONALD, Craig Andrew 1st Shellharbour
MCDONALD, Gregory Ian 1st Kempsey
MCDONNELL, Peter Thomas 1st Kooringal
MCDOUGALL, Michael Gordon 1st Davidson
MCINTOSH, Craig Lindsay 1st Muswellbrook
MCKENZIE, Scott Andrew 1st Pendle Hill
MCKINLEY, Michael Belmont
MILTON, Rodney 1st North Revesby
MITCHELL, Fiona Jean 1st Burra
MITCHELL, Grant Anthony 1st Brush Park
MONAGHAN, Peter 1st Dural
MORTIMER, Ben Julian 1st Davidson
MURRAY, Brendon Scott 1st Caringbah
NETTING, Christopher John 1st Thirroul
NEWTON, John Thorpe 1st Wallsend
O’CONNOR, Paul Joseph 1st Kyle Bay
O’NEILL, Sean Michael 1st Sylvania Heights
OWERS, Christopher Robert 1st Warilla
PADGETT, Jason Rick 1st Wallsend
PAPWORTH, Brad Alan Kotara
PATON, Grahame Alex 1st Illaroo
PAUL, Kylie Michelle 2nd Charlestown (LDS)
PERCIVAL, Andrew Dennis 2nd Beecroft
PEREZ, Manuel 1st Corrimal
PRATT, Rory Edward 1st Lilli Pilli
PRISK, Sherri 1st Brunswick Heads
PRITCHARD, Diahann Georgina Belmont
PROWSE, Matthew John 1st Moruya
PURTILL, Michael 2nd Broken Hill
RADBURN, Brett 1st Moruya
RAFFIN, John Michael 1st Brush Park
RALPH, Glen Eric 2nd Broken Hill
RATTRAY, Philip David 1st Lane Cove
REANEY, Martin Shawn 1st Narrabeen
REID, Daniel Lawrence 2nd Canterbury (St Paul’s)
REID, Peter Stuart 1st Epping
REINHARDT, Adrian Olaf 1st Turramurra
ROBERTSON, Catherine 1st Hornsby
ROCHE, Rodney Allan 1st Caringbah
ROLINSON, Brett Michael 1st Epping
RUDD, Troy Anthony 1st Erina Heights
RUTHERFORD, Sarah Louise 1st Woy Woy
SAUL, Megan Elizabeth 1st Rathmines
SAUNDERS, Anthony Wayne 1st Wallsend
SAUNDERS, Gail MacKinnon 1st Vaucluse
SAWYER, Gregory John lynn 1st Tuggerah Lakes
SAYERS, Allyn Thomas William 1st Concord
SHARP, Michael John 1st Heathcote
SHEAN, Wayne Robert 1st Pendle Hill
SHIELDS, Peter Richard 1st Engadine
SIDDONS, Martin John 1st Peakhurst
SMITH, Marcus 1st St Georges Basin
STANLEY, Kristine 1st Epping
STEINFURTH, Michelle Diane 2nd Mortdale
STEWART, Christopher James 1st Penshurst
STONE, David John 1st Green Point
SULLIVAN, David James 1st Forbes
SUMMERSON, Corey James 1st Captains Flat
SURPLICE, Melanie Jane 3rd Gymea
TAYLOR, Christopher Darren 4th Mortdale (LDS)
TEEUWEN, Paul John Balgownie
TRIMMER, Neil John 1st Moruya
TUMETH, Kim Michelle 1st Baulkham Hills
VAZQUEZ, Santiago 1st Shellharbour
VIERKANT, John Edmund 1st Blaxland
WAERNER, Walter 1st Figtree
WALKER, Troy James 2nd Mortdale
WARD, Andrew Lindsay 1st West Tamworth
WEATHERALL, Glyn David 1st Beresfield
WEBSTER, Jenni Hilda 1st Dharruk/Hebersham
WEIDEMIER, Jayne 2nd Mortdale
WESTMAN, Mark Thomas 1st Kooringal
WHITE, Rachel Claire 1st North Rocks
WILKINSON, Charles 1st Hornsby Heights
WILLIAMS, Craig Rowland 1st Narrabeen
WILLIS, Julie-ann 1st Coffs Harbour
WILSON, Bradford William Carlisle 1st Davidson
WILSON, Geoffrey Alexander 2nd Gordon
WILSON, Steven Bruce 1st Shortland
WILSON, Warren James 1st Woy Woy
WINGROVE, David 2nd Mortdale
WISE, Steven John 3rd West Pennant Hills
WOODGATE, Michael Leslie 1st Illaroo
ZAMMIT, Paul Alan 2nd Baulkham Hills