Queen’s Scout Honour roll: 1991

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1991

ABERNETHY, Fiona 1st Yass
ALLATT, Lynette Meredyth 1st Morton National Park
ALLEN, Katie Louise 1st South Turramurra
ALLPORT, William Patrick 2nd Canterbury (St Paul’s)
ANDERSON, Wayne Anthony 3rd Engadine (Don Bosco)
ANSON, Ryan Robert 1st Medowie
ANTRIM, James Thomas 1st Davidson
APPS, Leigh Dewar 1st Port Macquarie
AUDSLEY, Danielle 1st/2nd Harbord
BAGNALL, Luke Martin 1st Wallsend
BAILY, Stephen Philip 1st Davidson
BALES, Lisa-Rae Maydos 1st Elanora Heights
BALFOUR, Lyndell Helen 1st East Hills
BANNER, Andrew Garth 1st Figtree
BARNES, Jennifer Elizabeth 1st Thirroul
BARTLETT, Jason Alan 1st South Wallsend
BAYES, Christopher 1st Scone
BEESON, Michael Jamie 2nd Queanbeyan
BLACKLEY, Andrew David 1st Sefton
BLAMIRE, Serena Jane 1st Green Point
BLISS, Leanne 1st Jamberoo
BLONDEL, Jennifer Lee 1st South Turramurra
BOND, Jason 1st Figtree
BONNER, Nina Jan 1st Green Point
BOWEN, Kara Lea 1st Cambridge Park
BRENNAN, Blair Graden 1st Barrenjoey
BRENNAN, Kimberley 1st Jamberoo
BROOKE, Terry Stewart 1st East Hills
BROOKS, David Dean 1st Balgownie
BROWN, Stuart Matthew 1st Bass Hill
BUCKLE, Adam Jeffrey 1st Green Point
BUHAGIAR, Brian William 1st Miller
BULLEN, Kirstin Nowell 4th Pennant Hills
BURGE, Andrew Evan 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
BURGESS, Cameron Christopher Stuart 1st Prairievale Park
CAMPBELL, Glen Robert 6th Albury
CATLIN, David Ralph 1st Pendle Hill
CHILCOTT, Darren Geoffrey 2nd Orange
CONSTABLE, Dean Bruce 1st Sans Souci
CONSTABLE, Jill Sandra 1st Sans Souci
COOK, Elizabeth Louise East Lake Macquarie
COTTRELL, Jeanette Marie 1st Port Macquarie
COULSON, Ian Clement 2nd Royal National Park
COWLEY, Brett 2nd Campbelltown
COWMEADOW, Julie-anne East Lake Macquarie
CRADDOCK, Cassandra Louise 1st Brush Park
CRAWFORD, Matthew John 1st Wyoming
CREIGHTON, Penelope Joy 1st Thirroul
CROCKER, Melinda Jane 1st Westmead
DANKS, Anthony Stuart 1st Cardiff
DARE, Michelle Lisa 1st Lilli Pilli
DARNEY, James Arthur 1st Wellington
DREISE, Peter Michael 1st Yaralla
EAST, Corinne Michelle 1st Yaralla
EVANS, Daniel John 1st Rathmines
EVERY, Timothy Paul 2nd Port Macquarie
FINCH, Glen Noel 1st Wallsend
FINLAY, Davidson Alexander 3rd Orange
FITZELL, Barclie Roy 1st Nowra
FITZGERALD, Wendy Elizabeth 1st Commirvenuni
FLOWER, Michael William 2nd North Carlingford
FOORD, Gregory Allan 1st/2nd Harbord
FOOTE, Damien Shawn 1st Leura
FRANKLIN, Natasha 1st Bellingen
FREEMAN, Andrew Geoffrey 2nd Queanbeyan
FROST, Kevin Leslie 1st West Tamworth
GALLARD, Wesley Jack 1st Peakhurst
GARDNER, Darren Michael 1st Kissing Point
GARDNER, Vanessa Jayne 1st Helensburgh
GARNER, Cameron Bruce 1st Lugarno
GARNETT, Jason Christopher 1st Blaxland
GAUCI, Natalie Marie 1st Coffs Harbour
GAWN, Michael Peter 2nd East Maitland
GIBBS, Jason Elliott 2nd Beecroft
GILLIES, Cameron Stuart 1st Lugarno
GOCK, Lester 2nd Gordon
GORDON, John Leslie 1st Narwee
GOSBY, Lana 1st Yaralla
GRACE, Geoffrey Robert 1st Rathmines
GRAHAM, Paul Kenneth 1st Narrabeen
GRAVES, Matthew John 2nd Wauchope
GREENLAND, Katrina Jewel 1st Hornsby
GROSS, Stephen Brian 2nd Mortdale
GUY, Steven John 1st Minnamurra
HANLEY, Katherine Jillaine 1st West Peakhurst
HARDING, Cameron Allan 6th Albury
HARDING, Michael John 6th Wagga Wagga
HARTENSTEIN, Lisa Maree 1st Jamberoo
HAUPTLI, Deanna Joy 1st Cobar
HAWKEY, David John 3rd Orange
HAWKINS, Tamara Kristine 1st Sans Souci
HEFFERNAN, Damien Charles 1st Lane Cove
HILL, Nicole Christina Kurri Kurri
HODGSON, Adrian Jeffrey 1st Baulkham Hills
HOLLAND, Andrew Mark 1st Minnamurra
HOSE, Grant Christopher 1st Davidson
HOWELL, Melissa Ann 1st Port Macquarie
HUCKSON, Anthony Charles Quinton 2nd Gordon
HUNT, Geoffrey Richard 2nd Parkes
HUXLEY, Michael David 1st Wyoming
JENSEN, Craig 1st Kooringal
JOLIFFE, Kellie Jane 1st East Hills
JOLLIFFE, Matthew Miles 2nd Mortdale
JUDSON, Matthew Peter 1st Blaxland
KERR, Michael Robert 1st St Georges Basin
KING, Anthony Travers 1st Port Jackson
KOOREY, Gavin Anthony 1st Dural
LACEY, Christopher 1st Windang
LANDSTRA, Mark Hendrik 1st Kissing Point
LANG, Robert David 2nd Sutherland (ARMCO)
LANSDOWNE, Richard Henry 1st Woy Woy
LEACH, Yvonne Maree 1st South Hornsby
LIGHTFOOT, Jason Bruce 3rd East Maitland (St Peter’s)
LINKLATER, Nicole Ann 1st Epping
LODER, Richard John 1st Caringbah
LOVELY, Darren Paul 1st Georges Hall
LUMMIS, Christopher Andrew Lones
MAKIN, Peter Matthew 1st Yass
MANN, David Brian 1st Sylvania Heights
MARDELL, Tod Leslie 2nd Enfield
MARSH, Stephen John 1st Jamberoo
MARTIN, Warwick Keith 1st Peakhurst
MATTES, Geoffrey William 1st Turramurra
MCALLUM, Ross Edward 1st Oatley West
MCCABE, Melissa Gai 1st Minnamurra
MCCLELLAND, Matthew Laird 1st Turramurra
MCCREATH, David James 1st Hazelbrook
MEEHAN, Amanda Gael 3rd Belrose
METCALFE, Gregory Raymond 1st Wallsend
MICHIE, Jane Peppin 1st Narrabeen
MILLER, Trent David 1st Narwee
MITCHELL, Cameron William 1st Gosford
MITCHELL, Kathryn Jane 1st Hornsby
MOLEN, Jason Craig 1st Narwee
MOODEY, Stephen Bruce 1st Oatley
MOONEY, Hugh David East Lake Macquarie
MORGAN, Andrew John 3rd Belrose
MORONEY, Christopher Thomas Balgownie
MOSS, Kieren Richard 1st Lane Cove
MUIR, Vanessa Elizabeth 1st Elanora Heights
MURDOCH, Timothy Ian 1st Commirvenuni
MURPHY, Michelle 2nd Griffith
NAIRN, Jody Christine 1st Sans Souci
NEWNHAM, Mark Christopher 1st Hornsby
O’BRIEN, Siegbert 1st South Goulburn
O’NEILL, Andrew James 1st Ramsgate
PATON, Robert James 1st Leura
PATTERSON, Adam James 2nd Baulkham Hills
PATTINGALE, Ian John 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
PAYNE, Andrew John 1st Nowra
PERRY, Rebecca Anne 1st Figtree
PFEIL, Richard Karl Iron Cove
PRITCHARD, Mark Reginald 1st Burra
PROCTER, Cindy Gay 1st Medowie
PUXTY, Brett James 1st Wallsend
QUINN, Peter Malcolm 1st/2nd Harbord
QUIRKE, Donna 1st Hornsby
REGAL, Leanne Mary 1st Windang
REYES, Rodel 1st Sefton
REYNOLDS, Joshua 2nd Campbelltown
RICHARDS, Guy Douglas 1st Davidson
RIDDELL, Leanne Jodie 1st Port Macquarie
ROBINSON, Nils Craig 1st Kissing Point
ROBLEY, Michelle Justine 2nd North Carlingford
ROGERS, Brenton Anthony 7th Broken Hill
ROLLS, Rodney John 1st Bass Hill
ROSE, Wayne Adrian 1st Dural
ROUGHAN, Mary Moninya 3rd Wahroonga (St John’s Own)
RYAN, Paul David Eastwood
SANDERCOE, Gavin Douglas 4th Baulkham Hills
SANDERS, Scott Robert 2nd Wauchope
SANDILANT, Mark Vernon 1st Oatley
SARAFIAN, Alexander Aram 4th Mortdale (LDS)
SAXBY, Jason Phillip Eastwood
SCORER, James West 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SCOTT, Warren John 1st Berowra
SHANAHAN, Ann Margaret 1st Ourimbah
SHEARER, Wayne Christopher 1st Wallsend
SILCOCK, Jason 1st Rathmines
SLADE, Glen Russell 3rd East Maitland (St Peter’s)
SMITH, Andrew Preston 1st Peakhurst
SMITH, David Russell 1st Kyle Bay
SMITH, Duncan Alexander 1st Minto
SMITH, Richard Malcolm 1st Turramurra
SMITH, Sandy Alexander Bruce 1st Turramurra
SOUTHAM, Daniel James 2nd Penshurst
SPARKS, Timothy John 3rd Orange
STRUTT, Catherine Mary 1st Cardiff
STRUTT, Jennifer Anne 1st Cardiff
SULLIVAN, Brendon 1st Greenacre
SULLIVAN, Justin Denis 4th Mortdale (LDS)
SWANE, Murray Grant 2nd Mortdale
THOMPSON, Stephen Barry 1st Balgownie
THORPE, Stuart James 1st Lane Cove
THORVALDSON, Kristoffer Thomas 1st Turramurra
TRAVERS, Matthew Alexander 1st Greystanes
TYRRELL, Phillip James 1st Georges Hall
TYRRELL, Stuart John 1st Georges Hall
VERONESI, Marco 1st Epping
VETTER, John-Paul 3rd Engadine (Don Bosco)
WADHERA, Darren 1st Yagoona
WAESCH, Brett Anthony 1st Baulkham Hills
WALLACE, Kirsty 1st Coffs Harbour
WARD, Craig Alexander East Lake Macquarie
WARREN, Stuart James 2nd West Pennant Hills
WATSON, Jacqueline Marie 1st Minnamurra
WHILEY, David John Bambara
WHITE, Matthew Samuel 2nd Orange
WILLIAMS, Astrid Justine 1st Peakhurst
WILLIAMS, Phillip Lloyd 1st Beresfield
WILSON, Graham 2nd Gordon
WILSON-CATTLE, Patricia Dianne 1st South Goulburn
WOOD, Andrew George Holroyd
WOOD, Peter William Holroyd
WOODWARD, Grant Anthony 1st Prairievale Park
WOOF, Kaylene Shirley 3rd Gymea
WORSLEY, Hudson Daroa 1st Turramurra
YATES, Lynda Janelle 1st Westmead
YOUDALE, Derek James 1st Berowra
ZARINS, Laura Anita 1st Denistone
ZIMBOS, Linda May 1st/2nd Harbord