Queen’s Scout Honour roll: 1992

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1992

ADAMS, Gavin Darryl East Lake Macquarie
ALLAN, Stephen John 1st Thirroul
AMOS, John Matthew 1st Shiprock
AMOS, Melinda Jane 1st South Hornsby
ANDERSON, Carl Patrick 1st Sydney
ANDREWARTHA, David Llewellyn 1st Blaxland
ANDREWS, Cynthia Jane 1st Barrenjoey
ANDREWS, Timothy James 1st Turramurra
ANSON, David John 2nd Orange
ARNOTT, Matthew Dean 1st Wyoming
ASLIN, Brian Charles 1st West Epping
BAGNALL, Carl Nathan 1st Wallsend
BAILEY, Marc Paul 2nd Royal National Park
BAKER, Lynne Pamela Davidson
BALA, Stephen John 1st Caringbah
BALLINGER, Tanya Sheree Wyoming
BARBER, Amanda Jane 1st Thirroul
BARKER, Suzette 1st North Engadine
BARNIER, Michael 1st Figtree
BARRY, Neil 1st Illaroo
BATE, Michael John Balgownie
BATHGATE, Brian Cameron 1st East Ryde
BENNETT, Michael Milton 1st Narromine
BEVAN, Adrian Charles 1st Gordon
BLACK, Nikki Michelle 3rd East Maitland (St Peter’s)
BLACK, Sarah Isabel 1st Frenchs Forest
BLEAKLEY, Fiona Elizabeth 1st Orange
BOOTHBY, Joanne Maree Grafton
BOSWELL, Claire Louise 1st Epping
BOSWELL, James Andrew 1st Epping
BOUFFLER, Andrew Douglas 3rd Orange
BOURKE, Angelica Katarina Margarett 1st Orange
BOWMAN, Gavin Allen North 1st Loftus
BURGESS, Paul Nathan Cessnock
BURTON, Linda Annabel 2nd Beecroft
CHAMBERS, Gregory John 1st Kirrawee
CHESHIRE, Christopher Brian 1st Glen Innes
CLARKE, Ladine Amanda 1st Greenacre
CLARKE, Megan Ann 3rd Belrose
CLAYTON-STAMM, Pollyanna Georgina 1st Turramurra
CLEAVER, Katherine Ann 1st Thirroul
COATES, Melinda Jane 1st Figtree
COCHRAN, Mark Paul 1st Blaxland
COLLINS, Brent Adam 1st Gosford
COLLINS, Karen Margaret 1st Minto
CRAVEN, Benjamin Michael 2nd Gordon
CROSS, Jason Micheal 2nd Penshurst
CSESZKO, Jason 1st Kooringal
CUMMINS, Alison Joyce 1st Thirroul
DAVEY, Peter Andrew 1st Toronto
DAVID, Alicia Gabrielle 2nd South Turramurra
DAVIDSON, Mariell Elizabeth 3rd Wahroonga (St John’s Own)
DAVIES, Fiona 3rd Thornleigh
DAVIES, Terence Keith 1st Figtree
DEANE, Claire Wynne 2nd Forestville
DEVENISH, Andrew James 1st Leumeah
DIBBLE, Kylie Michelle 1st Dural
DICK, Maree Anne 1st Minnamurra
DILLEY, Sharon Linda 1st Captains Flat
DIXON, Mark Robert 2nd Beecroft
DONALD, Jason Terrence 1st Glen Innes
DONNELLY, Paul David 1st Glen Innes
DORAN, Gregory John 1st Toronto
DORAN, Mark Gerrard 3rd Engadine (Don Bosco)
DRESSLER, Andrew John 1st Tambourine Bay
EADIE, Clayton 1st Wyoming
EDMUNDS, Scott Andrew 1st Beresfield
EMANUEL, Joanne 1st/2nd Harbord
FARQUHARSON, Adam Brett 1st Yass
FITZPATRICK, Tara Leanne 1st Port Macquarie
GEARY, Megan Emma 1st Kooringal
GILBERT, Natalie Jane 1st North Engadine
GOODALL, Janelle Sharon 1st North Engadine
GOTH, Andrew 1st Yagoona
GOTHAM, Kathryn Frances 3rd Thornleigh
GOTTING, Stuart Anthony 2nd/3rd Belrose
GRIFFITHS, Christopher David 4th Baulkham Hills
HARRIS, Leigh Wayne 1st Oatley
HATTANDER, Lee John East Lake Macquarie
HAWKE, Peter William 1st Edgeworth
HAYES, Daniel Gordon 2nd Beecroft
HAYES, Peter Matthew 2nd Normanhurst
HAZELL, Robert Joseph 1st Jamberoo
HENDERSON, Geoffrey Robert 1st Westmead
HILKEMEIJER, Michael 1st Port Macquarie
HINE, Glenda Lilian 1st Blaxland
HOGAN, Kathryn Tace 1st Yass
HOLLAND, Craig Patrick 1st East Ryde
HOLLINGS, Thomas Peter Eastwood
HOLT, Nicholas John 1st Gordon
HUGHES, Peter Richard 1st Turramurra
HUGHES, Rhonda Carol 1st Barrenjoey
HUMPHREY, Peter Thomas 3rd Engadine (Don Bosco)
HUNTINGTON, Peter Gordon Davidson
JAMIESON, Lisa 6th Hamilton (Scottish)
JENKINS, Suzanne Caroline 1st Kissing Point
JOHNS, Shane Kenneth 1st Wallsend
JOHNSON, Gina Therese 1st Jamberoo
JOHNSTON, Andrew Scott 1st/2nd Harbord
JONES, Andrew Colin 3rd West Pennant Hills
JUDD, Veronica 1st Jamberoo
KENNEDY, Matthew David 6th Wagga Wagga
KILBY, Barry John 1st Toronto
KNOWLES, Simon Robert 1st Woy Woy
LAURENCESON, Xavier Damian Guy Liverpool City
LEA, Brian Roger 2nd Caringbah
LEA, Kelly-Ann 1st Petersham
LEVY, Shelley Maree 1st North Engadine
LINKLATER, Katherine Jane 1st Epping
LODER, Christopher 1st Caringbah
LONGHURST, Andrew James 1st Gymea
MADSEN, Brett Andrew 3rd Gymea
MANGION, Stuart Aaron 1st South Hornsby
MANT, Gregory Paul 1st Figtree
MARKS, Anthony Thomas 1st Blaxland
MARSH, Peter James 1st Jamberoo
MASON, Lytia Maree 1st Gosford
MCDARMONT, Brian 2nd North Carlingford
MCINTOSH, Donald Arthur 1st Muswellbrook
MEANEY, James Patrick 1st Frenchs Forest
MEARS, Jeremy Nicholas 1st Woy Woy
MITCHELL, Craig Ernest 1st Burra
MITCHELL, Holly Amanda Louise 1st Raymond Terrace
MITCHELL, Shaun David 1st Bungendore
MOAT, Graeme Anthony 2nd Enfield
MOORE, Kerrin 1st Scone
MORAN, Stephen Andrew 2nd North Carlingford
MORGAN, Jason William 3rd East Maitland (St Peter’s)
MURRAY, Jason Scott 1st Caringbah
MYLES, Melissa Christine 3rd Gymea
NEWTON, Kathryn Lee 1st South Wallsend
NICOLE, Daniel Claude 1st Wyoming
NORMAN, Murray 1st Kooringal
OAKES, Christopher John 1st Cardiff
O’BRIEN, Engelien Alberti Elisabeth 1st Morton National Park
O’BRIEN, Sean Andrew 1st Green Point
O’SULLIVAN, Brendan Charles 1st Frenchs Forest
PARTLETT, Scott Brendan 4th Baulkham Hills
PAYNE, Christian Michael 1st Brush Park
PELES, Naomi Ilana 1st Berowra
PHILLIPS, Alistair Gordon 1st Green Point
POST, Melanie Anne 2nd Forestville
REANEY, Kimberly Marie 1st Narrabeen
REYNOLDS, Michael John Balgownie
REYNOLDS, Paul 1st Leumeah
ROBERTSON, David Ross Duncan 2nd Mortdale
ROBERTSON, Julian 2nd Baulkham Hills
ROBINSON, Saskia Louise 1st Kissing Point
ROWE, Benjamin Patrick 1st Shellharbour
RUTHVEN, Grant Ronald 2nd Royal National Park
RUTHVEN, Shane John 2nd Royal National Park
SEDDON, Kendra 1st Warilla
SELWOOD, Shane David 1st Baulkham Hills
SEXTON, Rebecca Elizabeth Bernadette 1st Burra
SKILLER, Andrew John 1st Helensburgh
SMITH, Andrew 1st Yagoona
SMITH, Rani Bambara
SPARKES, Graham Stephen 2nd Thornton
ST CLAIR, Cameron Alan 2nd Gordon
STANLEY, Nathan James 1st Morton National Park
STEEL, Peta Adele 1st Minnamurra
STOREY, Anthea Marie 1st Figtree
TALBOT, Benjamin Arnold Hugh 2nd Beecroft
THOMPSON, Daniel Allan 6th Wagga Wagga
THOMPSON, Matthew James 6th Wagga Wagga
THORLEY, Sharron Marie 3rd East Maitland (St Peter’s)
TITTERTON-SMITH, Justin 1st Figtree
TRUTE, Paul Charles 1st/2nd Harbord
TURLAND, Wade 1st Port Macquarie
TURNER, Noel Edward 2nd Thornton
TWIST, Simon Peter 1st Shellharbour
VAN DER BURG, Trudy 1st Scone
VAN VLIET, Brendan Anthony 1st Russell Vale
VAUVERT, Fiona Virginia 1st Warilla
VOGT, Odette 2nd Queanbeyan
WAGNER, Andrew John 1st/2nd North Epping
WALLINGTON, Keith William Alan Eastwood
WEARNE, Christopher David 1st Caringbah
WEEKES, Craig Anthony 1st West Peakhurst
WHITE, Douglas Andrew 2nd Baulkham Hills
WHITWELL, Mark Charles 1st Yagoona
WILKINSON, Bradley James 2nd Port Macquarie
WILLIS, Jacinta Maree 2nd Beecroft
WILSON, Roderick James 1st Davidson
WINGROVE, Kate 2nd Mortdale
WOOD, Karen Suzanne 2nd North Carlingford
WOOD, Natalie Jane 2nd Royal National Park
YOUDALE, Katrina Lee-anne 1st Turramurra
ZIDS, David Anthony 1st Green Point