Queen’s Scout Honour roll: 1993

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1993

ADAMS, George 1st Ramsgate
ALSTON, Dane Hunter 1st Kosciusko
AMY, Benjamin Kenneth 1st Lilli Pilli
ANDERSON, Stuart William Yanco Agricultural High
ANDREW, Sheay Adam 1st Woy Woy
ANTRIM, David Michael Davidson
ARCHER, David James 1st Edgeworth
ARMSTRONG, Warwick Brian 1st Burra
BADENHOP, Jayson Bryce 3rd Wahroonga (St John’s Own)
BAINES, Scott Andrew 1st Bulli
BANKS, Michael Andrew 3rd Orange
BARTELS, Nicole Elissa 1st Kissing Point
BARTLETT, Steven Ian 1st South Wallsend
BAYLEY, Grant Robert 1st Oatley
BELL, Justin 1st Wallsend
BENEDYKA, Daniel 2nd Orange
BOERMAN, Bradley Joel 3rd Mayfield
BOOTH, Kirsty Irene 1st East Ryde
BOOTH, Michelle Elizabeth 1st Elanora Heights
BORGERT, Ruth 1st Kissing Point
BOUFFLER, Katrina Ruth 3rd Orange
BOWMAN, Alison Janine North 1st Loftus
BOYCE, Christopher James 1st Blaxland
BROOKS, Kate 1st Moss Vale
BURGIN, Natalie 2nd Dapto
BURNS, Jason Bradley 1st Granville
BURNS, Rodney Michael 2nd Mortdale
BUTLER, Andrew James 1st West Tamworth
BYWATER, Daryl Stuart 2nd Queanbeyan
CAMPBELL, Ross Ian 1st Kingsford-Smith
CAMPEY, Phillip Edward Kotara
CARPENTER, Kristin Robert 1st Dapto
CHANT, Kylie May 1st Windang
CHAPMAN, Guy Thomas 1st Green Point
CHAPMAN, Toryn Wayne 6th Albury
CLARKE, Jesse 1st Middle Harbour
CLARKSON, Kerry Anne 1st Westmead
CLEMENTS, Andrew John 1st Taree
COLEFAY, Brett 1st Bargo
COOK, Michael Lee Kotara
COOTE, Philip 2nd Thornleigh
CURLL, Daniel Robert 1st Shoalhaven River
DAVIES, Philip Colin 1st Cooma
DE VRIES, Daniel John 1st/2nd Harbord
DEAN, Malcolm Bradley 1st Kirrawee
DEAN, Matthew Troy 1st Blaxland
DORAN, Pauline Mary 1st Toronto
DROPMANN, Angela Renee 1st Yowie Bay
ELPHICK, Brendan Campbell 1st Turramurra
ENGERT, Amanda Annice 1st Berowra
EZZY, Renee Leveice 1st Westmead
FITZPATRICK, Riley 1st Port Macquarie
FOGARTY, Mark Andrew 1st Beresfield
FORSYTH, Matthew David 2nd Abbotsford
FRAME, Shelley Maree 3rd Orange
FRASER, Simon James 1st Kelso
FREEMAN, Gregory Ian 2nd Queanbeyan
GEELAN, David Ross Arthur 1st Batemans Bay
GEELAN, Emma Louise Priscilla 1st Batemans Bay
GODDARD, Steven 1st Sans Souci
GODFREY, Robert James Campbell 3rd Mosman Bay
GRAHAM, Andrew James 1st/2nd Harbord
GREEN, Christopher James 1st Shellharbour
GRIFFITHS, Darren Stuart 1st Kyle Bay
GROSS, Christopher Alan 2nd Mortdale
HAEGENS, Patricia Marie 2nd Baulkham Hills
HALE, Amanda Jane 2nd Gordon
HANDLEY, Duncan 1st Carlingford
HARRISON, Trent Jay 1st Blaxland
HICKS, Leefe 1st Petersham
HINDLE, Kevin Terence 1st Thirroul
HINE, Christopher Glen 1st Figtree
HODGE, Adele Louise 1st Medowie
HODYL, Gillian Elizabeth 6th Hamilton (Scottish)
HOLDEN, Christopher Ian 1st Mullumbimby
HOLLOWAY, Daniel James 3rd Mayfield
HOOGENDOORAN, Rachel Michelle 1st Minnamurra
HUDSON, Lee Damien 1st East Ryde
HUNTINGTON, Karen Jeanette Davidson
JACKSON, Melanie Anne Mary Cecilia 1st Batemans Bay
JACKSON, Patrick George 1st Batemans Bay
JEWISS, Nicholas Keith 1st Port Macquarie
JOHNSON, Rodney William 1st Leumeah
JONES, Caroline 1st Collaroy Plateau
JONES, Natalie 1st/2nd South Turramurra
JONES, Ricalton Brian Lones
KERRIGAN, Gordon Robert 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
KINGSTON, Justin Mansfield 2nd Gordon
KNUDSON, Melissa Gaye 1st Berowra
KURATH, Alexander Heinrich 1st Turramurra
KUTASSY, Simon 1st Leumeah
LACEY, Jennifer Louise 1st Port Kembla
LAMACRAFT, Alan Douglas 1st Hornsby Heights
LAWRANCE, Stuart Andrew 2nd Gordon
LEICHT, Nathan Jon 2nd Wauchope
LEVOUNE, Jennifer Lisa 1st Kirrawee
LONGLEY, Megan Ann 1st Barrenjoey
LOPEZ, Daniel 1st Fairfield Heights
LOVELY, Gavin Ryan 1st Condell Park
LOWDER, Daniel 1st North Engadine
LUMMIS, Karen Lynette Lones
LYNCH, Matthew John 1st Keiraville
MAHER, Craig George 1st Gosford
MAMOUNEY, Louisa Peace 1st Petersham
MANT, Darren John 1st Figtree
MARTIN, Kimberley Bernadette 1st Collaroy Plateau
MATHER, David John 1st Shoalhaven River
MCDONALD, Aaron Owen Cessnock
MCDONALD, Colin Campbell 1st Bargo
MCDOUGALL, Robert Andrew Davidson
MCINTYRE, Nicole 1st Dulwich Hill (Dame Dixson’s Own)
MCNEICE, Bruce Warren 2nd Figtree
MCQUADE, Stuart Ronald Edward 1st Albion Park
MEARS, Simon Richard 1st Woy Woy
MERRETT, Bradley Charles 1st Kooringal
MIDDLETON, Steven James 1st Gymea
MILLER, Aaron 1st/2nd South Turramurra
MILLER, Anthony James 1st Dulwich Hill (Dame Dixson’s Own)
MILSOM, Shane 1st Wyoming
MOBBS, Elizabeth Rae 1st Lilli Pilli
MURAS, Sophie Anne 1st Baulkham Hills
MURRELL, Rohan 2nd Beecroft
NESBITT, Kirk Alexander 1st Padstow Heights
OLIVER, Adam Kenneth 1st Bulli
O’MELEY, Scott James 3rd Mayfield
PAATSCH, Andrew Mostyn Ettamogah
PATMORE, Kate Ellen 1st Woy Woy
PEACH, Elouise Sharman 1st Green Point
PETERSEN, Nigel James 1st Cardiff
PFEIL, Bernard Eric 2nd Abbotsford
PHILLIPS, Natalie Kate 1st Loftus
PIKE, Andrew Dean 1st Shellharbour
POWELL, David Mark Yanco Agricultural High
PRENTICE, Simon 1st Lane Cove
PRICE, Benjamin Carlton 2nd East Maitland
PRIESTLY, Jacqueline Eleanor 1st/2nd Harbord
PULESTON, Christopher 1st Burra
PYNE, Stephanie 1st Burra
REGAN, Mark 1st Gordon
RENTON, Michael George 1st Woy Woy
RICHARDS, David Linden 1st Collaroy Plateau
ROBINSON, Debra Anne Ettamogah
ROBINSON, Sarah Louise 2nd Sutherland (ARMCO)
ROMER, Gavin Paul 1st Port Macquarie
ROOTSEY, Christine Gaye 6th Hamilton (Scottish)
ROSE, Natalie Elizabeth 1st Blaxland
ROSE, Rebecca Margaret 1st Blaxland
ROSEE, Craig Andrew 1st Woy Woy
ROSEN, Katherine Elena 1st Elanora Heights
ROSER, John Robert 1st Kiama
SANDERCOE, Trent Micheal 4th Baulkham Hills
SANDERS, Kelly-Jane 2nd Wauchope
SCHILLER, Nikolaus Jozsef 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SEILER, Lisa Jane 1st Barrenjoey
SEXTON, Romaney Alexandra 1st Burra
SHEARD, Naomi Jane 1st Tambourine Bay
SHEARWOOD, Christopher John 1st Erina Heights
SHEFFIELD, Brett Andrew Coates 2nd Queanbeyan
SIMIC, Rowena 2nd West Pennant Hills
SISTERSON, Mark Joseph 1st Collaroy Plateau
SLADE, Sue-Anne 3rd East Maitland (St Peter’s)
SMITH, Allison Janette 2nd Orange
SMITH, Gary Alan 1st Heathcote
SMITH, Jennifer Louise 4th Wollongong
SMITH, Jonathan James 2nd Sutherland (ARMCO)
SMYLIE, Peter Graham 1st Kiama
SPRINGER, Stuart Charles 2nd Beecroft
ST QUINTIN, Timothy David 1st Lindfield
STANLEY, Brett Peter 1st Erina Heights
STANNERS, Leo John 1st Loftus
STARR, Stuart James Sutherland 1st/2nd South Turramurra
STEWART, Duncan 1st Ramsgate
SWEENEY, Benjamin Andrew 1st Minnamurra
TEGG, Micheal Anthony 1st Port Macquarie
TERREY, Adam Graham 1st Brush Park
TEUDT, Mathew Craig 1st South Punchbowl
THOM, Stuart 1st Lindfield
THOMAS, Jane Elizabeth 1st Green Point
THOMAS, Richard Troy 2nd Wauchope
THORLEY, Simone Louise 3rd East Maitland (St Peter’s)
THORPE, James David 1st Lane Cove
TIBBITTS, Sarah Margaret 2nd Beecroft
TUBNOR, Jason Bruce 1st Tumbi
VAZQUEZ, Piedad 1st Shellharbour
WALLACE, Christopher 2nd Forestville
WALSH, Michael Garry 1st Yagoona
WALTER, Alison Jean 1st Wyoming
WASLEY, Mark 1st Keiraville
WATERS, Malcolm John 1st Jamberoo
WATSON, Mark Stephen 1st Gordon
WILKES, Sarah Anne 1st Kirrawee
WILKINSON, Greg Liam 2nd Parkes
WILKS, Murray 2nd East Maitland
WILLIAMS, Mark Owen 1st Beresfield
WILLIAMS, Stefanie Madeleine 1st Peakhurst
WULFF, David Peter 1st Turramurra
WUTHRICH, Viviana Marlene 1st Berowra