Queen’s Scout Honour roll: 1994

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1994

ABELAS, Haralabos 1st Keiraville
ALDER, Rodney Charles 4th Lithgow
ALLEN, Claire Rosalind 2nd Baulkham Hills
ANDERSON, Matthew James 4th Baulkham Hills
ANSON, Kerrie Lynette 3rd Orange
BADGER, Michael David 1st Dural
BAGNALL, Neil Hayden 1st Wallsend
BALE, Peta Rosalie Bambara
BARKER, Emma Joy 2nd Enfield
BARKER, Jason Christopher 1st South Hornsby
BARRINGTON, Grant Richard 1st Murray Farm
BLACKER, Cameron Anthony 2nd Sutherland (ARMCO)
BLACKLEY, Robert Owen 1st Loftus
BLACKWELL, Stuart Thomas 1st Lindfield
BLAIR, Matthew John 1st North Engadine
BLISHEN, Arion Phillip 2nd East Maitland
BOND, James Robert 1st Warilla
BOND, Michael Roger 1st Figtree
BOYCHUK, Andrew Simon 1st Warners Bay
BOYLE, John Charles 1st Jannali
BOYLE, Justin Richard 1st Jannali
BRADY, Melinda Elizabeth 1st Balmoral
BRENNAN, Steven Phillip 1st Jamberoo
BREW, Christopher James 3rd Orange
BRIGHT, Shane Matthew 1st Bargo
BROWN, Mellissa Jane 1st South Wallsend
BURKE, Matthew James 2nd Beecroft
BURTON, Melinda Lee 1st Fairfield Heights
CARTER, Matthew Alexander 1st North Engadine
CHAPMAN, Christopher David 1st Moss Vale
CHAPMAN, David Robert 1st Tumbi
CHAPMAN, David Robert George 1st Petersham
CHARLESTON, Sally Louise 1st Wellington
CONSTABLE, Lee Louise 1st Sans Souci
COOTE, Celia 1st South Hornsby
COSGROVE, Loretta Erin 1st Gosford
COULL, Andrew Edward 1st Lilli Pilli
COULSTON, Warren James 1st Yowie Bay
COWMEADOW, Bradley Graeme East Lake Macquarie
CRAIG, Susan Grace 1st Epping
CRAVEN, Luke James 2nd Gordon
CROFT, Brendan John 1st Blaxland
CURLL, Roland Samuel 1st Shoalhaven River
DADDO, Aaron Mark 1st Ramsgate
DAELMAN, Gerard Anthony 1st Kempsey
DANKS, Justin Murray 1st Cardiff
DAWSON, Trent Andrew 1st Dural
DE RAADT, Michael Anselm 1st Blaxland
DENNIS, Benjamin John 1st South Hornsby
DIBBLE, Justin Andrew 1st Dural
DICK, Sharon Louise 1st Minnamurra
DICKSON, Janine Louise 1st Gordon
DIXON, Ian Huntley 2nd Beecroft
DOBBINS, Catherine Ann 1st Figtree
DOHNT, Rachael Jane 1st Albion Park
DOOLING, Brent Russell 1st Loftus
DORAN, Anne Margaret 1st Toronto
DOWNES, Susan Jane 1st Jamberoo
DOYLE, Matthew Kenneth 1st Liberty Plains
DREW, Linda Margo 3rd Mayfield
EASTWOOD, Andrew James 1st South Wallsend
EDMUNDS, Belinda Anne 1st Beresfield
ELLIOTT, Nicole Maree 4th Baulkham Hills
ESSAM, Emma-Kate 1st Dulwich Hill (Dame Dixson’s Own)
FERGUSON, Joshua Anthony 1st Jannali
FISHER, Bernard John 1st North Strathfield
FRAME, Stuart 3rd Orange
FRAZER, Catherine 1st Sans Souci
FRENCH, Grant Michael 4th Lithgow
FREW, Samuel 1st Gordon
FRIPP, Terry Jay 1st North Engadine
GALLARD, Martin James 1st Peakhurst
GEARY, Mark Daniel 1st Kooringal
GEARY, Ruth Amber 1st Kooringal
GIBBINS, Felicity Jane Kennedy 1st Kissing Point
GIBBS, Lincoln Ashley 2nd Beecroft
GILBERT, Bradley Stewart 1st North Engadine
GILES, Belinda Elizabeth 1st Gordon
GLOVER, Sean Anthony 1st Woy Woy
GOODWIN, Lisa Mary 1st Rathmines
GOULDER, Damian John 1st Oatley Bay
GRANT, Timothy Paul 1st Yowie Bay
GRAUER, Erika 1st Kooringal
GREEN, Damien Maurice 1st Toongabbie
GRIFFITHS, Crystal Dawn Bambara
HALL, Fiona May 1st South Punchbowl
HANLEY, Joshua William 3rd Mayfield
HARRIS, Jamie Mark 1st Fernhill
HEHIR, David Alan 1st Beacon Hill
HOON, Peter Andrew 2nd Baulkham Hills
HOPLEY, Carl Andrew 2nd Dapto
JENKINS, Paul Raymond 2nd Canterbury (St Paul’s)
KAYE, Emma Jane 1st Turramurra
KEMBLE, Donald Colin 1st Baulkham Hills
KING, Paul Geoffrey 1st Gosford
KLEIN, Nicholas Elliot 1st Vaucluse
LANG, Natasha Ani 1st Turramurra
LAWRENCE, Matthew 1st Kooringal
LEAR, Kristen John 3rd Orange
LEVI, Adrian Leonard 2nd Wauchope
LEVIDO, Bryce Robert 1st Balmoral
LOPEZ, Alicia 1st Fairfield Heights
LORD, Andrew James Charles 1st West Wyalong
LOWDER, Kaitlyn Jane 1st Marton
LUND, Birgitte 1st Epping
LYNDEN-BELL, Peter Thomas 1st/2nd South Turramurra
MACKAY, Cameron Alexander 1st Kempsey
MAGINNITY, Bernard Anthony 1st Coffs Harbour
MANGION, Rowan Bryce 1st South Hornsby
MANNERS, Paul Shamus 2nd Penshurst
MANSFIELD, Paul Colin 1st Jamberoo
MARSDEN, Daniel Stanley Pieter 1st Frenchs Forest
MARSH, Donovan Thomas Richmond
MCARDLE, Adam Stewart 1st Wyoming
MCCARTHY, Alexandra Anne 1st Keiraville
MCLAUGHLIN, Mathew John 1st Yowie Bay
MELDRUM, Benjamin James 1st Seaforth
MILLARD, David James 1st Kirrawee
MORRISON, Jennifer Kathleen 1st Kirrawee
MUNRO, Kylie Jane 1st Blaxland
MURPHY, Matthew James 1st Wyoming
MURPHY, Rebecca Jade 2nd West Pennant Hills
NEWTON, Gregory James 1st Wallsend
NICHOLSON, Kym Maxwell 3rd West Pennant Hills
OAKES, Michelle Louise 1st Cardiff
OWEN, Jeffrey Allan James 1st Cardiff
PALKO, Anthony James 1st Yass
PALMER, Alexander Warwick 1st Camden South
PARIS, Matthew Jason 1st Liberty Plains
PARKER, Aaron Raymond 1st Campbelltown
PAYNE, Derek Anthony 1st Illaroo
PEARCE, James Ernest Drummoyne
PETERS, Louise Ann 1st Dapto
PETERSON, Stuart James 1st Ingleburn
PHILLIPS, Benjamin Andrew 1st Berkeley Vale
PHILLIPS, Byron Paul 1st Leumeah
PIPER, Jason William 1st Woy Woy
PIPER, Mark Thomas 3rd Mayfield
PIRLO, Mark Christopher 1st Kanwal
PITSINOS, Robert 2nd Gordon
POLSEN, Phillip Geoffrey 2nd Queanbeyan
POOLE, Timothy Andrew 1st Green Point
QUINN, Matthew Anthony 1st Warilla
QUINNELL, Damien Anthony 1st Grays Point
RAPMUND, Scott Peter 6th Wagga Wagga
REED, Michael Scott 1st Bargo
REEVES, Sarah Ann 1st Minnamurra
REVELMAN, Simon Lionel 3rd Rose Bay (Judean)
REYNOLDS, Donald James 1st Hunters Hill
REYNOLDS, Michael 1st Leumeah
RICHARDS, Deanne Elizabeth 1st Mt Colah/Mt Kuring-gai
RICHARDS, Jason Edward 2nd Queanbeyan
ROBERTSON, Bryce Wade 1st Elanora Heights
ROBINSON, Christopher Clement 1st Yagoona
ROOKE, Daniel John 1st Ettalong
ROSS, Matthew Leigh 1st Murray Farm
ROUSELL, Brett Anthony 1st Bargo
RYAN, Matthew John 2nd Gordon
SANDS, Denise Frances 1st Hornsby
SILCOCK, Honor Joanne 1st Rathmines
SIMMAT, Kobi Conde 1st Terrey Hills
SIMS, Robert Andrew 1st Castle Hill
SIMS, Warwick Paul 1st Carlingford
SMALL, Rebecca Mary 1st Camden South
SMITH, Glenn 1st Yagoona
SMITH, Michael Blake Kotara
SMITHERS, Christopher John 3rd Mosman Bay
SMITHERS, James Michael 3rd Mosman Bay
SNEDDON, Bruce Andrew 2nd Thornleigh
SOLA, Jakob Anthony 2nd Sutherland (ARMCO)
SOLANOV, Lara Natalie 1st Figtree
STEAD, Troy Adam Kotara
TALBOT, Jillian Lynette 2nd Beecroft
TOD, Andrew James 1st Kentlyn
TRIST, Cain Stephen 1st Beacon Hill
TUNG, Gavin 1st Leichhardt
TURNER, Kathleen Elsie 2nd Thornton
VICKERY, John Stephen 1st Oatley Bay
WALKER, Gareth 2nd Queanbeyan
WARHURST, Brent Graham 1st Port Kembla
WATERS, Travis Clayton Edward 1st Marton
WESTBLADE, Maree 6th Wagga Wagga
WILLETT, Sean Michael 2nd Penrith
WILLIAMS, David Anthony 2nd Baulkham Hills
WILLIS, Jodie Maree 1st Elanora Heights
WOOD, Stuart Lyall 1st Westmead
WOOLF, Scott McDonald 1st Miller
WYATT, Steven Charles 1st Kingsway
ZIDS, Kathryn Natalie 1st Jannali