Queen’s Scout Honour roll: 1995

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1995

ADAMS, Joanne Stephanie 1st Ourimbah
AINSWORTH, Garth 1st Hornsby
BARLEY, Michael John 1st South Punchbowl
BARNARD, Kimberly Anne Peta 1st Marton
BARNIER, Gregory Raymond 1st Figtree
BARR, Scott Anthony 1st Jerrabomberra
BENNETT, Scott James 1st Narromine
BLACKERT, Laurence Paul 1st Unanderra
BLAKE, David John 1st Ourimbah
BOERMAN, Tanielle Jayne 1st Yowie Bay
BOND, Matthew Gene 1st Boonerah Point
BOOTH, Robert Loy 1st Keiraville
BRENNAN, Amanda Jane 1st Jamberoo
BUCKLE, Melissa Rose 2nd Gymea (St Catherines)
BYRNE, Kelly-Gai 1st Hunters Hill
BYWATER, Steven Peter 2nd Queanbeyan
CAVANAGH, Jennie Marrie 1st Kanwal
CECCO, Gina Louise 1st Greenacre
CHAN, Felicity 1st Lugarno
CLARK, James Ryan 1st Bass Hill
CLARK, Sarah Elisabeth 1st Brush Park
COLLINS, Nathan John 1st Yowie Bay
CONTOS, Steven Nicholas 1st Lindfield
CORMICK, Emma 1st Rathmines
COTTER, Kevin James 2nd Penrith
CREE, Adam Peter 2nd Baulkham Hills
CROWLEY, Andrew John 1st Brush Park
CUMMINS, Raymond Joseph 1st Thirroul
DARE, Michael James 1st Lilli Pilli
DAVIES, Adam Paul 1st Kanwal
DEANE, Keith John Scripps 2nd Forestville
DEVINE, Neil James 2nd Wauchope
DOBSON, Roger Hugh 1st Jannali
DUFFY, John 1st Kingsford-Smith
EDWARDS, Shane Robert Ettamogah
EGGLETON, Andrew Scott 1st Kanwal
ELLERINGTON, Trentt Nathan 4th Baulkham Hills
ELLIOTT, Aaron Kenneth 4th Baulkham Hills
EYRES, Lionel McArthur 1st Yaralla
FARQUHARSON, Tina Kerren 1st Yass
FITZGIBBONS, Trevor George 4th Baulkham Hills
FITZROY, Stuart James 1st/2nd West Pymble
FLETCHER, Bradley John 1st Yagoona
FORD, Adam Peter 1st Caringbah
FOYE, Timothy Aaron 1st Minnamurra
FRANCIS, Timothy John 1st Padstow Heights
FREDERICKS, Anna Jean 1st Jamberoo
GADD, Michael Grant 2nd Wauchope
GEARY, Shaun Cameron 1st Kooringal
GEORGE, David Allan 2nd East Maitland
GILES, Sarah Jane 1st/2nd West Pymble
GOTHAM, Joshua Stanley 3rd Thornleigh
GRACE, Jennifer Anne 1st Rathmines
GREY, Stefan Dirk Adrian 1st Liberty Plains
HALL, James Anthony 1st Blackheath
HARRIS, Jennifer Susan 1st Yowie Bay
HARRISON, Shane John 1st Collaroy Plateau
HELBY, Errol George 1st Tambourine Bay
HENDERSON, Melissa Joy 1st Westmead
HEWITT, Justin Mark 1st Burrill-Ulladulla
HILKEMEIJER, Christopher 1st Port Macquarie
HILL, Toby Michael 2nd Thornleigh
HILTON, Raymond Charles 1st Turramurra
HOARE, Craig William 1st Illaroo
HOLYOAK, Steven Saul 1st Kempsey
HOOKE, James Edward Yanco Agricultural High
HOWARD, Jeffrey Robert 1st Jannali
HOWES, Alison Helen 1st Collaroy Plateau
HOYNES, Michael Adam 1st Kingsway
HU, Jason 1st/2nd West Pymble
HUDSON, Douglas Bruce 1st Lugarno
HUGHSON, Malcolm Karl 1st Minnamurra
HULME, Andrew James 1st East Roseville
HUNTER, Ranald Linton 1st Merewether
JACKSON, Daniel Peter 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
JONES, Christopher Arthur 1st/2nd South Turramurra
JOYCE, Keirin John 1st Kings Langley
JUNIPER, Callum James 1st Hunters Hill
KANE, Alison Margaret Davidson
KAYE, Andrew Geoffrey 1st Turramurra
KEAST, David Allan 1st Bargo
KHOO, James Jin Kwee 1st Berkeley Vale
KLINGNER, Craig Fraser McLeod 1st Glen Innes
LAKSITO, Benjamin Sapudjagad Yanco Agricultural High
LAMONT, Gene William 1st Port Macquarie
LEVOUNE, Michelle Anne 1st Kirrawee
LEVY, Michael David 1st North Engadine
LEWIS, Angela Lyndsey 1st Willans Hill
LINEHAM, Anthony Robert 1st Port Macquarie
LINSLEY, Benjamin Luke 2nd East Maitland
LIU, Brenton Jay 1st Lilli Pilli
LLOYD, Robert John 1st Jannali
LOANE, Marcus Charles 1st Keiraville
LOGUE, Catherine Alison 1st Kirrawee
LONG, Paulien 1st Kempsey
LOVETT, Natalie Jane 2nd Sutherland (ARMCO)
MACKENZIE, Stuart James 1st Lugarno
MANNERS, Shane Adam 2nd Penshurst
MAURER, Jason John 1st Jamberoo
MAY, Erica Jane 1st Tambourine Bay
MCGRATH, Mark Brent 2nd Baulkham Hills
MCMILLAN, Daniel John 2nd Gordon
MCMILLEN, Kristy Leigh 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
MEARS, Helen Elaine 1st Woy Woy
MENGER, Timothy William Neil 1st Murray Farm
MERRITT, Mark John 1st Illaroo
MERRITT, Simon Paul 1st Illaroo
MILSOM, Tracie 1st Wyoming
MORRISON, Julie Anne 1st Kirrawee
MORRISON, Paul Gerard 1st Grays Point
MOUNTJOY, Adam John 1st Corowa
MOUNTJOY, Matthew George 1st Corowa
MURRELL, Anthony Stuart 1st Lilli Pilli
NORTH, Christopher Michael 1st Wongarbon
O’BRIEN, Meagan Anne 1st Brush Park
O’NEILL, Moir Lea Liverpool City
PANTENBURG, Niels 1st St Ives
PARKER, Jonathan 1st St Ives
PARKS, Matthew 1st Figtree
PARRY, Hewon John Lones
PARSONS, Leonard John 1st Kingsway
PEARCE, Nicole Jane 1st North Rocks
PEARSON, Anthony 1st Grose Vale
PEATE, Katherine DuVal 1st Ballina
PEATTIE, Malcolm Geoffrey 1st St Ives
PITSTOCK, Benjamin Wayne 6th Wagga Wagga
PLANT, Melanie Jan 1st Kanwal
PLUMMER, Michael Andrew 1st Bargo
POWER, Benjamin James 2nd Normanhurst
PRATT, Nicholas William 1st West Tamworth
PRESCOTT, Stuart Walker 1st Turramurra
PURDY, Jason Allan 2nd Sutherland (ARMCO)
QUIRKE, Bradley Peter 1st Hornsby
RAPMUND, Adam Garry 6th Wagga Wagga
RASH, Steven John 1st West Tamworth
RENTON, Karen Anne 1st Woy Woy
RICHARDS, Elizabeth Rose 2nd Queanbeyan
RICHARDSON, Scott Andrew 1st Beresfield
RIDLEY, Anna 1st Turramurra
RIVETT, Scott James 1st Kissing Point
ROBLEY, Cameron Peter 2nd North Carlingford
RODGERS, Terry Ronald 1st Loftus
ROMANIS, Evan 1st Frenchs Forest
RUEGER, Michael Frederic 1st Kingsford-Smith
SANDERCOE, Nyina Halia 4th Baulkham Hills
SARNO, Daniel Graham 1st Port Macquarie
SAUNDERS, Andrew John 1st/2nd West Pymble
SCOTT, Belinda May 1st Berowra
SHORT, Lincoln John 1st Narromine
SHREEVE, Meagan Anne 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
SIMEONIDIS, Constandinos 1st Kingsford-Smith
SIMPSON, Matthew Will 1st Figtree
SMELLIE, Heather Jodie 2nd Griffith
SMITH, Greg Armstrong 1st Kanwal
SMITH, Matthew Eric 1st Windang
SMYLIE, Paulette Barbara 1st Kiama
SPEARMAN, Philip Andrew 1st Engadine
SPENCER, Glen 1st West Tamworth
SPENCER, Vikki Lee 1st Shellharbour
SPRINGER, Joanne Margaret 2nd Beecroft
STEVENS, Katherine Michelle 1st Epping
STRUDWICK, Elizabeth Rebecca 1st Burra
TAN, Adrian Si-Houh 1st Sylvania Heights
TEGG, Oliver James 1st Port Macquarie
TERREY, Luke Albert 1st Brush Park
THOMSON, Kim Marie 2nd Tuggerah Lakes
THORN, Simon Kevin 1st Baulkham Hills
THORPE, Helen Louise 1st Tambourine Bay
THORPE, Veronica Anne 1st Tambourine Bay
TOMLINSON, David Gene 1st Erina Heights
TOUT, Belinda 1st Kempsey
VARRALL, Merriden Louise 1st St Ives
VISSER, Kim Naomi Elizabeth 2nd East Maitland
VOGT, Norvan 2nd Queanbeyan
WADE, Philip Mark 1st Epping
WALKER, Gillian Caitlin 2nd North Carlingford
WALLER, Peter John 1st Merewether
WALSH, Malcolm Scott 1st Kempsey
WARDELL, Adam 1st East Hills
WATERS, Cameron Howard 1st Jamberoo
WEAVER, Tammy 1st Shellharbour
WEEKES, Natalie Clare 1st Lugarno
WELLER, Gregory John 1st Raymond Terrace
WHEALY, Nicholas John 2nd Beecroft
WHITE, Geoffrey William 2nd Baulkham Hills
WHITFIELD, Nathan 1st Kingsway
WILCOX, Alexander William 1st Turramurra
WILSON, Rebecca Jane 1st/2nd West Pymble
WOLF, David Lee 3rd Rose Bay (Judean)
WOOD, Aaron John 1st South Wallsend
WOTTON, Matthew John 1st Toongabbie
YEE, Patrick Yin Fui 1st Engadine