Queen’s Scout Honour roll: 1996

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1996

ANDREW, Christopher Trent 1st Woy Woy
BAILY, Jennifer Anne Davidson
BAINES, Nicole Marie 1st Bulli
BARAGRY, Brendan Joseph 1st Lindfield
BAYLEY, Merilee Anne 1st Oatley
BERRY, Michael John 1st Macksville
BOCK, Richard John 2nd Enfield
BOSHUIZEN, Christopher Robert 1st Tumbarumba
BRENNAN, Elizabeth Lucia 1st Fairfield Heights
BRIDGMAN, Howard Allen 1st Wallsend
BUCKLEY, Andrew Peter 1st Caringbah
BUCKLEY, Craig Mark 1st Figtree
BURTON, Dominic Lones
BURTON, Michael John 2nd Beecroft
BYE, Kerry Ann 1st Figtree
CALNAN, Elise Ellen 1st Epping
CARWARDINE, Briony Megan 1st West Tamworth
CHAN, Simon Matthew 1st Narwee
CHILCOTT, Kylinda Gaye 2nd Orange
CHURCHILL, James Edward 1st Yowie Bay
CLARK, Andrew John 1st Keiraville
COMMINS, Benjamin Hoyte Chave 1st Turramurra
COX, Naiomi Louise 3rd Orange
CRAVEN, Sarah Louise 2nd Gordon
CUMMINGS, Corry James 2nd West Pennant Hills
DAELMAN, Timothy John Lones
DAWSON, Michael John Kevin 1st Kiama
DEEN, Daniel James 1st Thirroul
DEVLIN, Omar Robin 1st Byron Bay
DOHNT, Daniel John 1st Albion Park
DONALDSON, Wendy Maree 1st Westmead
DONOHOE, Mark Hugh 1st Grays Point
DOWNES, Ellen Maree 1st Jamberoo
DOWNES, Thomas John 1st Yowie Bay
DRING, Stephanie Chantelle 1st North Strathfield
EASTWOOD, Nigel Ross 1st South Wallsend
EDWARDS, Adam Joseph 1st Albion Park
EDYE, Jennifer Anne 2nd Gordon
ERNST, Derek Richard 3rd East Maitland
EZZY, Vanessa Nicole 1st Westmead
FERGUSON, Anna Alisa 1st Como-Jannali
FERGUSON, Robert John 1st Clovelly
FERNANDEZ, Steven Alan 1st Lilli Pilli
FITZGIBBONS, Janelle Aimee 4th Baulkham Hills
FOLEY-JENNINGS, Claire Marianne 1st Woy Woy
FRANCIS, Angelina Ellen 1st Padstow Heights
GIBBENS, Owen Andrew 1st Corowa
GODFREY, Alexander Howard Campbell 3rd Mosman Bay
GRIFFITHS, Russell Daniel 1st Narwee
GROVES, Alan James 1st Branxton-Greta
HAINES, Michael Symon Charles Cessnock
HALL, Scott Stephen 1st Merewether
HARRIS, Angus Robert 1st Epping
HARTENSTEIN, Bradley James 1st Jamberoo
HATTANDER, Deborah Ann East Lake Macquarie
HAUSLER, Ashley Ryan 2nd Beecroft
HEALEY, Colin Malcolm Davidson
HEMSWORTH, Angus Darren 1st Merewether
HERLIHY, Janelle Frances 1st Branxton-Greta
HINE, Lauren Michelle 1st Figtree
HORA, David George 1st Elanora Heights
HORDER, Peter Anthony 1st Yowie Bay
HULSKAMP, Adrian John 1st Caringbah
HUMPHREYS, Paul George 1st Narwee
HUNTER, Daniel Peter 1st Russell Vale
HUNTER, Warwick Hamilton 1st Merewether
JACKSON, Adrian Robert 1st Turramurra
JAKES, David Andrew 1st Lilli Pilli
JONES, Kristie Leanne 2nd Orange
JONES, Melanie Kay 1st Aberdare
JONES, Michael Ellis 1st Byron Bay
JONES, Rose-Marie Kathryn 1st Fairfield Heights
JUDD, Adrian Stan 1st Jamberoo
KANE, Timothy James 1st Narwee
KAPRAL, Leah Jean 1st Mullumbimby
KATER, Jesse Michael 1st Keiraville
KAY, John Alasdair Colin MacNair 1st Condell Park
KEEBLE, Diana Marie 1st Gosford
KEMP, Paul Malcolm 1st Jerrabomberra
LACKENBY, Mark 1st Keiraville
LAUGESEN, Scott Marius Liverpool City
LAWSON, Stephen Bruce 2nd Castle Hill
LEECH, James Michael 1st Corrimal
LIGHTFOOT, Andrew John 3rd East Maitland
LUMSDEN, Joel Phillip 1st Concord
MACDONALD, Cameron John 1st Thirroul
MALONEY, David John 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
MANDER, Ryan John 2nd Sutherland (ARMCO)
MARRIOTT, Samantha Patricia 2nd Queanbeyan
MARTIN, Peter Roland 1st Russell Vale
MASKELL, Peter John Liverpool City
MASON, Renae Louise 1st Belmont North
MATTHEWS, Gary Robert 1st North Revesby
MCARDLE, Kate Maree 1st Gosford
MCGINLEY, Geoffrey Ronald 1st Corowa
MCPHEE, Narelle Gaye 1st Como-Jannali
MERRETT, Luke Thomas Ettamogah
MOLLOY, Sarah Lindsay 1st Chipping Norton
MOOY, Rebecca Ann 1st Brush Park
MORGAN, Patrick Major 1st Corowa
MORRIS, Colin Daniel 1st Kentlyn
MORTON, Adam Joseph 1st Macksville
MUNRO, Lachlan Harold 1st Turramurra
MURPHY, Robert Leonard Coramandel
MURPHY, Russell Charles 1st Wyoming
NEWLAND, Glen Matthew 1st Blackheath
NOLAN, Andrew Cameron 1st Kanwal
NOWELL, Cameron James Ettamogah
OST, Karl Heinrich 1st Kingsway
PACKER, Benjamin David 1st/2nd West Pymble
PEARCE, Christopher Frank 1st North Rocks
PEARD, Murray Luke 1st Thirroul
PERRY, Christina Clair 3rd Mosman Bay
PINKERTON, Laura Kate 1st Beacon Hill
PIRLO, Steven Dominic 1st Kanwal
PLATT, Glenn Michael 1st South Wallsend
READ, Alexandra Stephanie 3rd Pennant Hills
REES, Daniel John 1st Berkeley Vale
RENNIE, Andrew John Scott 1st Turramurra
REVELMAN, Richelle Yetta 3rd Rose Bay (Judean)
REYNOLDS, Elizabeth Leanne 2nd Sutherland (ARMCO)
RHODES, Shannon Davis 1st Corowa
RIDDELL, Steven Craig 2nd West Pennant Hills
ROBERTSON, Luke Gregory 4th Baulkham Hills
ROBINSON, Emma Suzanne 1st North Strathfield
ROBINSON, Gregory Peter 1st Yagoona
ROBINSON, Sharon Anne 1st Marton
ROSE, Derek Hugh 1st Westmead
ROSS, Stuart Alistair 1st Aberdare
RUSSELL, Hope Susan 1st Turramurra
SATTLER, Jacqueline Claire 1st Gosford
SHARP, Philip Barry 1st South Punchbowl
SIMIC, David George 2nd West Pennant Hills
SIMMONS, Craig Peter 1st Fairfield Heights
SIMPSON, Melissa Jane 1st Branxton-Greta
SIMPSON, Scott William 1st Kingsford-Smith
SONNERDALE, Richard John 1st Como-Jannali
STANNARD, Andrew Bruce 1st Lindfield
SWIRE, Melanie Jodie 1st Keiraville
TALLON, Natalie Marie 1st Bass Hill
TENNYENHUIS, Lisa 2nd North Carlingford
THORNBURROW, Nicole Ann 1st St Ives
VON HOLDT, Brett 1st Kempsey
WHITWELL, David Craig 1st Yagoona
WILKINS, Bradley James 1st Kelso
WILKINSON, Andrew Colin 2nd Gordon
WOESSNER, Natasha 1st Leichhardt
WOJTOWYEZ, David Matthew 1st Corowa
WOOD, Andrew Gregory Cessnock
WRIGHT, Aaron Roland 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
WRIGHT, Claire Des-Landes 1st Figtree
WYATT, Carly Louise 1st Lugarno
YOUNG, Steven Robert 2nd Beecroft
YU, Yeoman Adam 1st East Ryde