Queen’s Scout Honour roll: 1997

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1997

ABSALOM, Mark Anthony 3rd Baulkham Hills/Crestwood
ALLEN, Michael John 3rd Mayfield
ANDERSON, Gordon Paul 1st Wearne Bay
BARKER, Adam 1st South Hornsby
BARKER, Samuel Peter 2nd Wauchope
BARNIER, Karen Marie 1st Figtree
BARROW, Grant 1st Mannering Park
BARTLETT, Kerrie Anne 1st South Wallsend
BATE, John Pat West Pymble
BERTHOLD, Ingrid Jane 2nd Gordon
BINSTEAD, Leah Maree 2nd Baulkham Hills
BLACKER, Gregory Elliott 2nd Sutherland (ARMCO)
BLAIR, Michelle Evelyn 1st North Engadine
BLANCHARD, Jeremy 1st Dulwich Hill (Dame Dixson’s Own)
BLUNSCHI, Oliver Paul 1st East Ryde
BOOTH, Timothy Roy 1st Keiraville
BOSHUIZEN, Rosemarie Elizabeth Lones
BOUGH, Matthew Peter 1st Kanwal
BOURNE, Sarah Elizabeth 3rd Mosman Bay
BROADLEY, Daryl Corey Lones
BROWN, Lyndall Jane 1st Berowra
BURT, Penelope Elizabeth 6th Albury
BYRNE, David Michael 2nd Gordon
CAMBRIDGE, Nathan 1st Teralba
CHAMBERS, Jennifer Louise 2nd Sutherland (ARMCO)
CHANTLER, Craig William 1st Fairfield Heights
CHARLESTON, Andrew James Lones
CLARK, Brett Jon 1st Bass Hill
CLEWETT, Dion Paul Kotara
CORBY, Craig Edward 1st Kelso
COTTER, Sarah Jane 1st Murray Farm
COUSINS, Steven Peter 1st Rathmines
COX, Matthew James 3rd Orange
CRAWFORD, Becky 1st Yaralla
CRAWFORD, Evan Johnston 1st South Punchbowl
CREW, Tracey Louise 1st Chipping Norton
CUMMINS, Tim Mark 1st Thirroul
DAVIES, Phillip Craig 1st Kanwal
DAVIS, Murray John 2nd Figtree
DEAN, James Douglas 3rd Mosman Bay
DEVITT, Pippa 1st Burra
DEWAR, David Craig 1st/2nd West Killara
DIXON, Glenn Andrew 2nd Beecroft
DOUGLAS, Marisa Robyn 1st West Tamworth
DOVER, Peter James 1st Greenacre
DUFF, Steven Wayne 2nd Port Macquarie
DUNCAN, Gregory Bruce 1st Mona Vale
DUNN, Karen-Ann 1st Turramurra North
DURHAM, Richard Campbell 1st Loftus
ELLEM, Walter Rory 1st Padstow Heights
EMMAS, Leanne Michelle 1st North Rocks
EWING, Angus Matthew 1st Frenchs Forest
FIELDING, Dean Francis 1st Burra
FRASER, Adam Mark 1st Kelso
GERATHY, Stephen James 1st Thirroul
GIBBS, Christian Ronald 2nd Wauchope
GIFFORD, Aaron Michael 1st Ingleburn
GLEGHORN, Evan 1st Wallsend
GREY, Amy Lucille 1st Yaralla
GRIFFITHS, Malcolm Graham 1st Westmead
HALFHIDE, Jonathon Alexander 1st Turramurra
HAMOR, Paul Jeremy 3rd Rose Bay (Judean)
HANZIC, Karen Heather 1st Fairfield Heights
HARE, Scott 1st Huskisson
HARMER, Jason Mathew 6th Albury
HARVEY, Duncan George 1st Turramurra
HAYES, Kenneth Robert 1st Bargo
HAYWARD, Jane Margaret 1st Figtree
HEALEY, Daniel Gerard 2nd Leichhardt (16th Catholic)
HERRERA, Monica Andrea 1st Fairfield Heights
HEWITT, Trent Michael 1st Burrill-Ulladulla
HILKEMEIJER, Anthony 1st Port Macquarie
HODGE, Martin Owen 1st North Engadine
HORSPOOL, Nicole 1st Jamberoo
HULL, Jay Brian 1st Burrill-Ulladulla
HUNTER, Charlene Ann 1st Russell Vale
HUTCHINGS, Robert Keevil 1st Thirroul
HUXTABLE, Lauren Marie 6th Albury
JACKSON, Ernest Arthur 1st Batemans Bay
JACOBS, Jacqui Amanda 1st Terrey Hills
JAGO, Andrew Gavin Grantley Kotara
JANKOWSKI, Simon James 1st Kanwal
JENKINS, Neil Bradley 2nd Canterbury (St Paul’s)
JOHNSON, Lana May 1st Jamberoo
JOHNSTON, Adam Stuart 1st East Hills
JONES, Daniela Jessie 2nd Baulkham Hills
JONES, Justin 2nd Queanbeyan
KANE, Gavin John Davidson
KEEBLE, Simon James 1st Gosford
KELLY, Adam John 1st Springwood
KENNERLEY, Ian 1st Kelso
KHURANA, Jeevan Lal 3rd Mosman Bay
KILPATRICK, Bradley Allan 1st Figtree
KINGSTON, Alexander Michael 2nd Gordon
KLISH, Tarnya 1st Fairfield Heights
LANGTHORNE, Martin Francis 1st Beacon Hill
LEWIS, James Andrew Jenkyn 1st Wallsend
LEYS, Andrew Oxley 1st Blayney
LOANE, Edward Alexander 1st Keiraville
LONG, Robert Ian 1st Kempsey
LORD, Peter Graham 1st Caringbah
LUCAS, Elizabeth Jane Liverpool City
MACKENZIE, Mark Douglas 3rd East Maitland
MANT, Peter James 1st Figtree
MARINER, Richard Michael 1st Chipping Norton
MARSH, Cathy Ann 1st Jamberoo
MARTIN, Sonya Michelle 1st Kendall
MASTERS, Benjamin Andrew 1st Grays Point
MCAULEY, Erica Zoe 1st Terrey Hills
MCGARRY, Shane Peter 1st Menai
MEYER, Sharni Louise 1st Kooringal
MILLARD, Amanda Jane Kinsey 2nd Sutherland (ARMCO)
MILLIGAN, Brent Alan 1st Forster-Tuncurry
MOFFITT, Renae Danielle 1st Lugarno
MORTON, Donna Dale 1st Macksville
MUELLER, Daniel Joseph 2nd Gordon
NEWLING, David Gregory McCaw 1st Mt Colah/Mt Kuring-gai
NEWTON, Jennifer Louise 1st South Wallsend
NICOL, Simon Kenneth 1st East Ryde
OLIVER, Hellene Jane 1st Aberdare
OMROD, Meredith Anne 1st Jamberoo
ORPE, James Mart 1st Warners Bay
OSSEWEYER, Brett John 1st Fernhill
OWEN, Daniel George 4th Wollongong
OWEN, Rodney Luke 1st Turramurra
PARKES, Laura Marie 4th Kingsgrove
PERRY, Melanie Louise 1st Chipping Norton
PHILLIPS, Benjamin Troy 2nd Port Macquarie
PICKERING, Brent Francis 1st Lugarno
PIRLO, Katrina Joanne 1st Kanwal
PLANT, Adam Lachlan 1st Kanwal
POINTING, Michael Ross 2nd Sutherland (ARMCO)
PORTA, Matthew Ramon 6th Albury
PROUDFORD, Lauren Patricia 1st Kentlyn
QUINN, Stuart James 1st Burrill-Ulladulla
QUIRKE, Amy Lisa 2nd West Pennant Hills
RADFORD, Aaron David 1st Warners Bay
READ, Emma Kathleen 3rd Pennant Hills
RICHARD, Christopher William 1st Lugarno
RICHARDS, Malcolm Geoffrey 1st Blaxland
RIESEBERG, Daniel Paul 1st Hazelbrook
RITCHIE, James William 1st Dulwich Hill (Dame Dixson’s Own)
ROBINSON, Adrian James Ettamogah
ROBINSON, Jeffrey 1st Kanwal
ROFFEY, Benjamin John 1st Teralba
ROMANIS, Janet Cecily 1st Mona Vale
ROMANIS, Keith Francis 1st Frenchs Forest
ROSSER, John Anthony 1st Kooringal
ROWBOTHAM, Benjamin John 1st Burrill-Ulladulla
SANDS, Warren Philip 1st Berowra
SAVAGE, Nicole Jean 1st North Rocks
SIBRAA, Jane Michelle 1st Miller
SIMMAT, Carina Mai 1st Terrey Hills
SINCLAIR, Duncan Hugh 2nd Gordon
SLATTERY, Peter Andrew 4th Wollongong
SMITH, Kelly Elizabeth 2nd Sutherland (ARMCO)
SMITH, Leisha Dianne 1st Tumut
SPRINGER, Stephanie Lorraine 2nd Beecroft
STERLING-LEVIS, Miles 1st West Epping
STOTT, Warren James 3rd Mayfield
SWAN, Nicole Joy 1st Jamberoo
SWORDS, Timothy William 1st Jerrabomberra
TAAFE, Catriona Louise 1st Warilla
TASKER, Benjamin Ward Jon Coromandel
TAYLOR, Ian Stuart 1st Narwee
THOMSON, Brett Douglas 1st Concord
TICE, Christopher Robert 1st West Epping
TICKELL, Graeme Robert 1st Hornsby Heights
TOBIN, Kate Elizabeth Ettamogah
TRAVIS, Scott Bruce 1st Warners Bay
TRELOGGEN, Benjamin Ivan 1st Jerrabomberra
TUCK, Malcolm James 1st North Engadine
WALTER, Phillip Alexander 4th Baulkham Hills
WARDELL, Narelle 1st East Hills
WATSON, Elizabeth Louise 2nd Sutherland (ARMCO)
WEST, Phillip John Cessnock
WHARTON, Darren Geoffrey Kotara
WHEAT, Adam John 1st Blackheath
WHITTAKER, Joanne 2nd Gordon
WHYTE, Belinda Joy 1st Bass Hill
WILKINSON, Ewan Anthony 4th Baulkham Hills
WILSON, Ian Henderson West Pymble
WOOD, Christopher John 1st Westmead
WOOTTON, Wayne Philip 1st Oatley Bay
WRIGHT, Christopher Douglas 1st Oatley
WRIGHT, Claire Lauren 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
WRIGHT, Nichole Melinda 1st Collaroy Plateau
YOUNG, David Arthur Lones
YOUNG, Nathan John 1st Mona Vale