Queen’s Scout Honour roll: 1998

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 1998

ALLSOP, Cassandra Kelly 1st Concord
ANDERSON, Rebecca Kate West Pennant Hills
ANDREWS, Grant James 1st Terrey Hills
ARNOTT, Joel Ross 1st Forestville
AUCHTERLONIE, Peter Antony 1st Narwee
BAINES, Adam Mathew 4th Wollongong
BAINES, Christopher Allan 1st Kiama
BAKER, Darren James 1st Russell Vale
BARRECA, Aaron 1st Yaralla
BAUMGARTNER, Michelle Helen 1st Gosford
BOWMAN, Brian George 1st Port Macquarie
BRANNAN, Katherine Frances 1st Forestville
BRIEN, Damian Peter 2nd Baulkham Hills
BROADLEY, Rachelle Simone Lones
BRYCE, Suzanne Lesley 1st Frenchs Forest
BYRNE, Benjamin Patrick 1st Mona Vale
CAMPBELL, Anthony Robert 1st Ingleburn
CAMPBELL, Luke King 1st Lilli Pilli
CANTWELL, David Michael 1st Blaxland
CANTY, Thomas Michael Coromandel
CARMICHAEL, David James 1st Mona Vale
CARTER, Andrew Timothy 1st Kiama
CLARK, Matthew David 1st Fernhill
CLYDESDALE, Andrew Lee 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
COLLINS, Michelle Catherine 1st Yowie Bay
COURTE, Anthony Thomas 2nd Casino
CRAGGS, Matthew Alan 1st Dapto
CRAIG, David John 1st Keiraville
CROKER, Carolyn Ann Thelma 1st Byattunga
CROWHURST, Michael Graham 1st Woy Woy
DARCY, Dennis William 1st Port Macquarie
D’ARCY, Grant James West Pennant Hills
DAVIES, Mark Christopher 1st Moruya
DAY, Bradley Gordon 1st Mona Vale
DAY, Michael Brian 1st Jamberoo
DEKKER, Alexander Pieter 2nd Enfield
DENHAM, James Kenneth 1st Brush Park
DEWHURST, Philip Oliver James 1st Kiama
DONOHUE, John Henry 1st Green Valley
DOWNES, Steven Gordon 1st Jamberoo
DOWNING, Christopher Glen 1st Loftus
DURER, Phillip Anthony 1st Ingleburn
DURHAM, Iain Campbell 1st Loftus
EBBOTT, Philip Gilbert 2nd West Pennant Hills
EDWARDS, Christianne 1st Oatley
EDYE, Elizabeth Jane 2nd Gordon
ENGLAND, Rohan William Coffs Harbour
FARQUHAR, Scott 1st Castle Hill
FIELDING, Scott Andrew 1st Burra
FINLAY, Peter Andrew 3rd Orange
FLAHERTY, Andrew Anthoney 1st Grays Point
FOO, Rachel Maree 1st Byattunga
FREER, Lyndall Jayne 1st Sylvania Heights
FRIPP, Tony Christopher 1st Loftus
GEORGE, Scott Norman 1st South Wallsend
GESCKE, Steven 1st Russell Vale
GIBB, Shaun Alexander 1st Cheltenham
GILL, Duncan James 1st Turramurra
GOODGER, Ethan John 1st Windang
GUINN, Belinda Jane Christina 1st Kissing Point
HAMPTON, Victoria Jane 1st Chipping Norton
HARRIS, Craig Edward 1st Epping
HARRIS, Peter Andrew 1st Gosford
HAWKINS, Aaron Luke 1st Figtree
HIPSLEY, Penelope Jane 1st Frenchs Forest
HODGE, Stephen Robert 1st North Engadine
HORA, Daniel Peter 1st Mona Vale
HOULISON, Calvin James 1st Dapto
HOWELL, Clare Louise 3rd East Maitland
HOYE, Christopher James 2nd Orange
HOYNES, Alan Thomas 1st Kingsway
INGRAM, Bryan David Yanco Agricultural High School
IRELAND, Michael John 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
JACOBS, David John 1st Kanwal
JENKINS, Sharon Nicole 2nd Canterbury (St Paul’s)
JOHNSON, Benjamin Robert 1st Port Macquarie
JONES, Benjamin Edward 2nd Enfield
KAY, Jarren Andrew 1st Condell Park
KENNEDY, Ian Nathan 1st Warilla
KIRSOPP, Timothy Charles 2nd Dapto
LAMB, Tobie David 1st Wyoming
LEVY, Jacqueline Louise 1st North Engadine
LLOYD, Erin Jane 1st West Epping
LONGLEY, Dean Allan 1st Collaroy Plateau
LOWDER, Cheyne Mark 1st North Engadine
MACINANTE, Luke Joseph 4th Baulkham Hills
MACKAY, Samantha Patricia 1st Mona Vale
MAGINNITY, Michael John Coffs Harbour
MARSH, Debbie-Lee 1st Jamberoo
MASON, Lisa Ann 1st East Ryde
MAUNSELL, Eliza Carole 1st Leichhardt
MCARDLE, Becky 1st Erina Heights
MCDONALD, Andrew Neil 1st Lugarno
MCFARLAND, Adam Allen Yanco Agricultural High School
MCGOWAN, Trevor Kent 2nd Sutherland (ARMCO)
MCLEOD, Elise Lynne 1st Turramurra
MCNABB, Kieren Gene Yanco Agricultural High School
MCNEE, Grady John 1st Port Macquarie
MCRAE, Candice Ena 1st Yaralla
MEARS, Peter Deighton 3rd Orange
MOORE, Sarah Elizabeth 1st West Epping
MORGAN, Raol Andrew 1st Corowa
MURPHY, Brett Richard 2nd West Pennant Hills
MURRAY, Douglas James 1st Bayview
MURRAY, Nathan Scott 1st Caringbah
O’BRIEN, David John 1st Willans Hill
PARRY, Julie Aden 1st Collaroy Plateau
PEARSALL, Daniel John 1st Yass
PERRY, James Andrew 1st Green Valley
PERRY, Leesa Jean 1st Moss Vale
PHILLIPS, Patrick Tyrone Corrimal/Fernhill
PICKETT, Elisa Jane 1st Ourimbah
PILGRIM, Kate Jane 1st Batlow
RASDALL, Thomas Charles 1st Oatley
REID, Benjamin Paul 1st Merewether
REYNOLDS, Bradley James 1st Berowra
ROBERSON, Adam Paul Yanco Agricultural High School
ROBINSON, Thea Elisabeth 1st Kissing Point
ROOKE, James Wren 1st Huskisson
ROSENBROCK, Michael Alexander 1st Corowa
ROSS, Damien Richard 1st Kelso
RUEGER, Pascal Daniel 1st Kingsford-Smith
SANDERS, Linda Brooke 2nd Wauchope
SAVAGE, Trevor Nicholas 2nd Berala
SKINNER, Joel David 1st Illaroo
SMITH, Jessica Ann 3rd Mosman Bay
STABB, Aaron John 2nd Berala
STRUDWICK, Alexandra Naomi 1st Burra
SWIRE, Timothy Andrew 4th Wollongong
TEGG, Brendan Thomas 1st Port Macquarie
THATCHER, Matthew Stephen Lones
THOMPSON, Peter Mark 1st Blaxland
THOMSON, Catherine Rae 1st North Engadine
THOMSON, Colin Andrew 4th Wollongong
THOMSON, Rhys Stuart Drake 1st Cheltenham
UITTERLINDEN, Peter 1st Dapto
VAN, William Michael 1st South Punchbowl
WALTERS, Craig Daniel 1st Oatley
WATERHOUSE, Kim Leslie Eastwood
WILLIAMS, John Laurier 1st Epping
WILLIAMS, Joshua Jay 1st Kiama
WILLIS, Toby Jason North St Ives
WILSON, Jared Simon 2nd Baulkham Hills
WOLF, Andrew Michael 3rd Rose Bay (Judean)
WONG, Eva 1st Moruya
WORTHY, Daniel Luke 1st Far South
WRIGHT, Kathleen Martha 1st Collaroy Plateau
WRIGHT, Michael David 1st Oatley
YELAVIC, Michael Simon 1st Mona Vale