Queen’s Scout Honour roll: 2001

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 2001

ADAMS, Lance William Yanco Agricultural High School
ALDEN, Leanne Robyn 1st Kentlyn
ALLAN, Rebecca Jane 1st Penrith
AMES, Cameron Mark 1st Camden South
BAGNALL, Mark Richard 3rd Mosman Bay
BEARSE, Alexander James Yanco Agricultural High School
BERRETT, Kathryn Elizabeth 1st North Engadine
BERRY, Carin Lila Ettamogah
BLATCHFORD, Simon Dallas 1st Wangi
BRAY, Nathan Paul 1st Warners Bay
BRAYNE, Michael Craig 2nd Griffith
BYRON, Peter Martin 1st Epping
CAMPAIN, Meagan Jane 1st Engadine
CAMPBELL, Penelope Ruth 4th Kingsgrove
CARMICHAEL, Alistair John 1st Mona Vale
CHAPMAN, Paul William 1st Byattunga
CLANCY, Alexander John 1st Kanwal
CLARK, Oliver Anthony 1st Balmoral
COSGROVE, Ian Garry 1st Gosford
DAVIS, Rodney James 1st Lilli Pilli
DEAN, Julia Claire Louise 3rd Mosman Bay
DUNN, Victoria Amelia 1st North Turramurra
EGGINS, Rochelle Anne 1st Gosford
EPSTEIN, Talia Rachel Killara
ERICKSON, Ruth Elizabeth 1st Blaxland
EVANS, Jonathan Frederick 1st Ourimbah
FAHEY, James Matthew Kent 1st Lindfield
FERGUSON, Andrew Ian 1st Clovelly
FOLEY, Erin Rebecca Peakhurst
FRIEDEWALD, Matthew Simon 1st Narwee
GARTH, Paul Andrew 1st Narwee
GOODGER, Sarah Louise 1st Windang
GRIFFITHS, Carla Michelle 1st Epping
HARDY, Susan Michelle 3rd Mosman Bay
HEFFERNAN, Luke Eris Yanco Agricultural High School
HILKEMEIJER, Kathryn Anne 1st Port Macquarie
HOLLAND, Ian Paul 1st Kanwal
HORA, Mark Raymond 1st Mona Vale
HUGO, Luke Edwin Cessnock City
HULME, Simon James 1st Forster-Tuncurry
HYDE, David Allen 1st Lindfield
JACKSON, Nigel Duncan 1st Berkeley Vale
KEECH, Geoffrey Philip 1st Warners Bay
KELLOW, Donna Maree 1st Collaroy Plateau
KERR, Meagan Gai 1st Dubbo
LAVERTY, Helen Joan 1st Narwee
LEE, Alvin Yuk-Lam 1st Lavender Bay
LEE, Carol Yan Yee 1st Lavender Bay
MACDONALD, Andrew Gordon 1st/2nd North Epping
MACDONALD, Matthew Edward 1st Narara
MASON, Karina Fay 1st East Ryde
MATTI, Louis 1st Moruya
MCALISTER, Chris Elizabeth Kingsford
MCGUIGAN, Katherine Peakhurst
MEARS, Linda Anne 1st Orange
MILLARD, Ella Joan 2nd Gordon
MILLER, Benjamin Peter 1st Hunters Hill
MORRIS, Kirily Jade 3rd Mosman Bay
MORRISON, Suzanne Elizabeth 4th Kingsgrove
NICOL, Timothy Lawrence 1st East Ryde
NORRIE, Samantha Edwina 1st Port Macquarie
PETERS, Timothy Edward 1st Balmoral
PITKIN, Michael Andrew 1st Branxton-Greta
QUINT, Myall Jeffrey 1st Narwee
READING, Samantha Caroline 1st Frenchs Forest
RICHARDS, Beth Susanne 1st Collaroy Plateau
RICHARDSON, Daniel Philip 1st Forestville
ROBINSON, Martin John 1st Caringbah
RODGERS, Davina Margaret 1st North Turramurra
SMITH, Adam Christopher 1st Blaxland
SMITH, Andrew Michael 1st Caringbah
SMITH, Jeremy James Hamilton 1st Corowa
SUTTON, Owen Christopher 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
THOMSON, Gordon Allistair 4th Wollongong
THOMSON, Stuart George 1st Concord
THWAITES, Matthew Carmichael 1st Finley
TRAVIS, Matthew Ian 1st Warners Bay
WEEKS, Nicole Jennifer 2nd Gordon
WONG, Tinny 1st Lavender Bay