Queen’s Scout Honour roll: 2014

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in
2014

ANDERSON, Matthew 1st Oakville Venturer Unit
ANDERSSON, Christopher Georges River Venturer Unit
ASHWORTH, Joel 1st Byron Bay Venturer Unit
BAEHNISCH, Alexander Georges River Venturer Unit
BARNETT, Danielle 1st Castle Hill Venturer Unit
BARTLETT, Luke 1st Castle Hill Venturer Unit
BENNETT, Nicholas North St Ives Venturer Unit
BERLECKY, Sarah 1st Yaralla Venturer Unit
BOWE, Leila 1st Sailors Bay Venturer Unit
BRAIN, Matthew Cardiff Venturer Unit
BROEKMAN, Kate Lones Venturer Unit
BROWN, Cameron 1st Caringbah Venturer Unit
BRYANT, Jamie Georges River Venturer Unit
BYWATER, Zachary Cessnock City Venturer Unit
CALDER, Xavier 1st Brush Park Venturer Unit
CALLAGHAN, Cameron 1st Clovelly Venturer Unit
CAPPER, Mia 1st Hornsby Heights Venturer Unit
CARNEY, Alice 2nd Baulkham Hills Venturer Unit
CHEESEMAN, Joseph Nambucca Valley Venturer Unit
CLARK, Thomas 1st Teralba Venturer Unit
CUMMINS, Hugh 1st Byattunga Venturer Unit
DEAN, Bronte 1st Woollahra/Paddington Venturer Unit
DOGGETT, Charles Iron Cove Venturer Unit
DOUGLAS, Helen Drummoyne Venturer Unit
EDWARDS, Hamish 1st Erskine Park Venturer Unit
EWINGS, Rachel 1st Ermington Venturer Unit
FERDINAND, Aaron 1st Bayview Venturer Unit
FORSTER, Christi 1st Narwee Venturer Unit
GIGLIO, Virginia 1st Narrabeen Venturer Unit
GILES, Matthew 1st Seaforth Venturer Unit
GRAY, Ellen 1st/2nd Merrylands (St Anne’s) Venturer Unit
HAIGH, Claire 1st Port Macquarie Venturer Unit
HALE, Regan 1st Ballina Venturer Unit
HARRIS, Anton 2nd Baulkham Hills Venturer Unit
HAZELL PICKERING, Sarah Coffs Harbour Venturer Unit
HOFFMANN, James 1st Warners Bay Venturer Unit
HOWLETT, Mitchell 1st/2nd Blacktown Venturer Unit
HUYNH, Danny 1st Canley Heights Venturer Unit
HUYNH, Tan 1st Canley Heights Venturer Unit
JARNASON, Tara 1st Woollahra/Paddington Venturer Unit
KENNY, Michael Belrose Venturer Unit
KIERSE, Laura 1st Bulli Venturer Unit
KIRK, Jamie 1st Caringbah Venturer Unit
LAMB, Hayden Cessnock City Venturer Unit
LANDEL, Raymond Peel Valley Venturer Unit
LAWRENCE, Cameron 1st Clovelly Venturer Unit
LONGMUIR, Jordan 2nd Baulkham Hills Venturer Unit
LUU, Erick 1st Canley Heights Venturer Unit
MAHER, Nicholas 1st Valentine Venturer Unit
MAXWELL, Hunter 1st Narwee Venturer Unit
MCCARTNEY, Christopher 1st Lane Cove Venturer Unit
MCIVOR, Luke 1st Valentine Venturer Unit
MCMULLEN-HALVERSON, Jennifer 1st Bellingen Venturer Unit
MEES, Emma Beecroft Venturer Unit
MOSES, Hamish 1st Caringbah Venturer Unit
OLIVER, Stephany 1st Byron Bay Venturer Unit
O’TOOLE, Pierce Belrose Venturer Unit
PALMER, Tully 1st Woollahra/Paddington Venturer Unit
PAMPHILON, Tollin 1st Byron Bay Venturer Unit
PHAN, Minh-Tan 1st Canley Heights Venturer Unit
REES, Dylan 1st Moss Vale Venturer Unit
RIMMER, Bianca 1st Budgewoi Venturer Unit
ROBERTSON, Amylee Kotara Venturer Unit
RYAN, Flynn Peel Valley Venturer Unit
SLATER, Anna 2nd Baulkham Hills Venturer Unit
STEWART, Mitchell 1st Bellingen Venturer Unit
TEMISGIAN, Clifford 1st Turramurra Venturer Unit
TODD, Chelsea Kotara Venturer Unit
TODD, Elise Kotara Venturer Unit
TOMLINS, Aaron 1st Oyster Bay Venturer Unit
TRINH, Hong 1st Canley Heights Venturer Unit
TURNER, Courtney 1st Collaroy Plateau Venturer Unit
TURNER, Daniel 1st Woolgoolga Venturer Unit
WADE, William 1st Waitara Venturer Unit
WALSH, Tegan 1st Kempsey Venturer Unit
WARD, Hayden 1st Caringbah Venturer Unit
WARNER, Ashleigh 1st Glen Innes Venturer Unit
WEBSTER, Samantha 1st Clovelly Venturer Unit
WEIR, Joshua Peel Valley Venturer Unit
YOUDALE, Emma 1st Collaroy Plateau Venturer Unit
ZEMAN, Jarred Kotara Venturer Unit