Queen’s Scout Honour roll: 2017

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 2017

ANDERSON, Montgomery 1st Belmont North Venturer Unit
BAIL, Anika 1st Leichhardt Venturer Unit
BAMBACH, Emily Cardiff Venturer Unit
BARTRIM, Troy 1st Kiama Venturer Unit
BASSETT, Nicholas Normanhurst Venturer Unit
BIGGS, Cameron 1st Narellan Venturer Unit
BOYLING, Claudia 1st Cherrybrook Venturer Unit
BROWN, Liam 1st Kiama Venturer Unit
BURGESS, Kieran 1st Teralba Venturer Unit
BUTLER, Alexander 1st Seaforth Venturer Unit
CALDER, Jaedan 1st Brush Park Venturer Unit
CAREY, Nathan Normanhurst Venturer Unit
CATLIN, Bryn 1st Erskine Park Venturer Unit
CHOWDHURY, Furqan 1st/2nd Blacktown Venturer Unit
COLE, Eva 1st South Penrith Venturer Unit
COLLIER, Marni 1st Kellyville Venturer Unit
CRAMP, Laurence Drummoyne Venturer Unit
CRANE, Astrid 1st Leichhardt Venturer Unit
CUTTS, Benedict 1st Westmead Venturer Unit
DAVIS, Byron 1st North Rocks Venturer Unit
DIDLICK, Anthony Peel Valley Venturer Unit
DIVINE, Raymond 1st Albion Park Venturer Unit
EASTON, Dane 1st Gosford Venturer Unit
FOUCHE, Charlotte Killarney Heights Venturer Unit
GALLAGHER, Mitchell 1st Kings Langley Venturer Unit
GARDNER, Emma Maryland-Shortland Venturer Unit
GILL, Sean 1st Byattunga Venturer Unit
GLOVER, Hayden 1st Nelson Bay Venturer Unit
GORDON, Sebastian Brookvale/Curl Curl Venturer Unit
GRIMMOND, Daniel Peel Valley Venturer Unit
HECTOR, Blake Cardiff Venturer Unit
HOSE, Aiden 1st Hornsby Heights Venturer Unit
HYDE, Sophie Killarney Heights Venturer Unit
IGGO, Kieran 1st Balmoral Venturer Unit
JENKINS, Nathan 1st Kiama Venturer Unit
JONES, Dylan 1st Seaforth Venturer Unit
KALNINS, Samuel Normanhurst Venturer Unit
KIRK, Cameron 1st Caringbah Venturer Unit
LETTA, Cameron 1st South Penrith Venturer Unit
LIU, Stella 1st Brush Park Venturer Unit
LOANE, Marcus 1st Lindfield Venturer Unit
LOVE, Damon 1st Erskine Park Venturer Unit
LUTHER, Michael Hunter Valley Venturer Unit
MACCORMICK, Andrew 1st Glossodia Venturer Unit
MALONE, Amelia 1st Collaroy Plateau Venturer Unit
MCCLOSKEY, Lachlan 1st Belmont North Venturer Unit
MORAN, Alexander 1st Bayview Venturer Unit
MOREY, Lucien Drummoyne Venturer Unit
MORGAN, Nicholas 1st Warners Bay Venturer Unit
NEALIS, Rachael Lones Venturer Unit
NGUYEN, Sharon 1st Canley Heights Venturer Unit
NICOLL, Ruby 1st Albion Park Venturer Unit
PAANANEN, Liam 1st Avoca Beach Venturer Unit
PATEL, Rohan 1st Lindfield Venturer Unit
PEARCE, Mackenzie 1st Teralba Venturer Unit
POINTON, Samantha 2nd Sutherland (ARMCO) Venturer Unit
PORTWIN, James 2nd Sutherland (ARMCO) Venturer Unit
RAFFERTY, Matthew 1st Caringbah Venturer Unit
ROBINSON, Hanna 1st Anna Bay Venturer Unit
ROBINSON, Kira 1st Bellingen Venturer Unit
ROCHE, Jonathan 1st Westmead Venturer Unit
RODGERS, Rose-Maree 1st Oakville Venturer Unit
SAMUEL, Andrew Normanhurst Venturer Unit
SETON, Jonathon Lones Venturer Unit
SIMPSON, Luke 1st Clovelly Venturer Unit
SUBOTA, Elisabeth 1st Clovelly Venturer Unit
TOWNSEND, Jennifer 1st Bangor Venturer Unit
TUTHILL, Luke Broken Bay Venturer Unit
VANDERJAGT, Cooper 1st South Penrith Venturer Unit
WALKERDEN, Bianca 1st Oyster Bay Venturer Unit
WEIN, Matthew 2nd Sutherland (ARMCO) Venturer Unit
WEIR, Natalie Peel Valley Venturer Unit
WHITE, Sophie 1st Carlingford Venturer Unit
WOODS, Katelyn 1st/2nd Blacktown Venturer Unit
ZUIDERWYK, Kate 1st Bulli Venturer Unit