Queen’s Scout Honour roll: 2019

Those who Qualified for the Queen’s Scout Award in 2019

 

ALLAN, Ashleigh 1st Oakville
ALSTON, Lachlan 1st Castle Hill
ASHMAN, Emilia 1st Jerrabomberra
ASHWORTH, Emma 1st Byron Bay
ATTARD, Sara 1st Narwee
BALL, Anthony 1st Lindfield
BARNES, Liam 1st Scone
BARNETT, Lauren 1st Ermington
BARNETT, Luke 2nd Gordon
BATES, Tenayah Peel Valley
BLOUNT, Nicholas 1st Seaforth
BLOW, Harrison 1st Carlingford
COWEN, Zoe 2nd Baulkham Hills
CROWTHER, Reece 1st Bayview
DER TATEOSSIAN, Hasmig 2nd Willoughby (Antranig)
DODGSON, Thomas 1st Clovelly
DONOHUE, Thomas 1st Leichhardt
DUDFIELD, Tamara 1st Hornsby Heights
DUNNING, Claire 1st Blaxland
FAVILLA-SCHIRK, Markus 1st South Wallsend
FERGUSON, Joshua 1st Turramurra
FORSTER, Emma 1st Narwee
GENGE, William Kyogle
GIBSON, Samuel 1st Kiama
GOSBY, Amber 1st Caringbah
HARRIS, Chloe 1st Oakville
HITCHINS, Tessa 1st Blaxland
HOANG, Robert 2nd Bankstown (LD Bach Vietnam)
HUTHNANCE, Ewan 1st Springwood
HUYNH, Cathy 2nd Bankstown (LD Bach Vietnam)
JEFFERIES, Matthew 2nd Baulkham Hills
JONES, Rebecca 1st Jerrabomberra
KAHANE, Joshua 2nd Baulkham Hills
KEARINES, Emily 1st Leeton
KEW, Aaron Brookvale Curl Curl
KIRBY, Livia Kyogle
LAWLER, Chloe 1st Dural
LEGUIER, Hannah 1st Castle Hill
LOADER, Corey Lones
MACCORMICK, Benjamin 1st Blaxland
MACDONALD, Robert 1st Ourimbah
MACRITCHIE, Alexander 1st Picnic Point
MATTHEWS, Jarrod 1st South Penrith
MILLER, James 1st Oakville
MILNE, Gabrielle 1st Oakville
MONK, Nicholas 1st Bangor
MORELLO, Giacamo 1st Ourimbah
MURRAY, Claire 2nd Griffith
MUTTON, Amy 1st Dural
NEMEC, James 1st Seaforth
NGUYEN, Kathy 2nd Bankstown (LD Bach Vietnam)
NGUYEN, Keanne 2nd Bankstown (LD Bach Vietnam)
NOWAK, Julia 1st St Georges Basin
PARKER-HULL, Imogen 1st Castle Hill
PARSONAGE, Callum 1st Turramurra
PARTIS, Emma 2nd Gordon
PEARSON, Jarrad 1st Albion Park
PILLAI, Ajit 1st Carlingford
PORTER, Dex 1st Clovelly
RAFFLE, Amelia 2nd Gordon
RANDLE, Kieran West Pennant Hills
ROGERS, Kate Normanhurst
ROGERS, Emma Normanhurst
ROWE, Aidan 1st/2nd Merrylands
SOARS, Max 1st Lilli Pilli
SQUIRES, Kayla 1st Picnic Point
STAFFORD, Claire 1st Oyster Bay
STANFIELD, Bridie Normanhurst
STRICKLAND, Kaitlin 1st North Rocks
TOYER, Elise 1st Batemans Bay
TRIANTAFILIS, Lucy 1st Waitara
VINEY, Liam 1st Lilli Pilli
WALDON, Angus Drummoyne
WATT, Lucinda Kotara
WEST, Cameron 1st Glossodia
WHILEY, Oliver 1st Clovelly
WHITE, Carinya 1st Erina Heights
WILTSHIRE, Lachlan 1st Bangor
WYNTER, Owen Broken Bay
ZUIDERWYK, Jack 1st Bulli